Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabınızı soğukluk derecesini nasıl ayarlayabilirsiniz

Buzdolabınızı soğukluk derecesini nasıl ayarlayabilirsiniz

Buzdolabınızı soğukluk derecesini nasıl ayarlayabilirsiniz En iyi soğutma için, buzdolabının iç sıcaklığı yaklaşık 7 derecedir, ancak bu tüm alanlar için geçerli değildir: Özellikle farklı yiyecekler için uygun olan sıcak ve özellikle soğuk bölgeler vardır. Sıcaklık kontrolöründe çoğunlukla sadece sayılar vardır, bu yüzden gerçekten buzdolabının ne kadar soğuk olduğunu göstermez. Ve yine de cihaz oldukça doğru bir şekilde düzenlenebilir.

Kontrol cihazını doğru şekilde ayarlayın

Doğru termostat ayarı, hem dış sıcaklığa hem de ilgili buzdolabının gücüne dayanır. Birçok modern buzdolabı, seviye 1 veya 2’de bile doğru sıcaklık kontrolünü sağlar.

Yazın veya sıcaklık yüksek olduğunda, termostat muhtemelen 3 veya 4’te daha yüksek ayarlanmalıdır. Fakat bu genel bir kural değildir, sadece bir kılavuzdur.

Hangi ayarın benim için uygun olduğunu nasıl belirleyebilirim?

Buzdolabınızı yeniden ayarlamak isterseniz, orta bölmeye bir termometre yerleştirin: 7 santigrat derece olması gereken alan budur. Kapı ve sebze bölmelerinde genellikle en soğuk bölmede, özellikle soğuk olan, biraz daha sıcaktır.

Termometreyi kapalı buzdolabında bir süre bırakın ve sonuca bakın. Buzdolabınızda hala çok sıcaksa, düğmeyi daha yüksek bir sayıya çevirerek termostatı yükseltmeniz gerekir.

Buzdolabının 7 santigrat derecenin altında olması durumunda, bir veya iki adım aşağıya ayarlayın ve tekrar ölçün. Cihazın sıcaklığı değiştirmek için en az bir saat sürdüğünü unutmayın.

Termometresiz buzdolabını ayarlayın

Elinizde bir termometre yoksa, aşağıdaki işaretlerde bile doğru gözlem altında doğru buzdolabını göreceksiniz:

sıcaklık işaret
çok soğuk Soğuk bölgelerde gıdalar donar , orta bölmede tereyağı sertleşir
çok sıcak Tereyağı orta bölmede yumuşak kalır, yemek çok çabuk bozulur
sadece doğru Tereyağı orta bölmede yumuşak kalır, dondurulmuş yiyecek yoktur

Her ek soğukluk derecesinde% 6 daha fazla güç beklemek zorunda kalacağınızı unutmayın . Buzdolabınızı mümkün olduğunca hassas bir şekilde düzenlediğinizde, kesinlikle yapmanız gereken kadar enerji tüketirsiniz.

Buzdolabının en yüksek ayarı çoğu durumda iç kısımların en azından kısmen donmasına neden olur. Normal kullanım için maksimum seviye çok nadiren uygundur.

İpuçları ve Püf Noktaları
Buz formunu oluşturduktan sonra buzdolabınızı düzenli olarak çözün . Çünkü buz tabakaları daha uzun bir enerji tüketimine neden olur ve uzun vadede hijyeni azaltır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi