Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır Makinelerinde Kireç Çözücü Kullanılmalı mı ?

Çamaşır Makinelerinde Kireç Çözücü Kullanılmalı mı ?

Kireçten zarar gören-elemanÇamaşır Makinelerinde Kireç Çözücü Kullanılmalı mı ? Bu sayfa çamaşır makinelerinde ve su tesisatında sert su ve kireç tabakasının etkilerini inceler. Kireç sökücü ürünler sadece semptomlarla uğraşır ve neden olmaz. Araştırmadan sonra kireçten ve sert sudan, teknik olmayan bir şekilde ve su yumuşatıcı ürünlerine bakıyorum.

Sert su nedir?

Sert su, içinde suyun biriktiği alanda kayalar ve topraktan çözünmüş birçok kalıntısı (kalsiyum ve magnezyum tuzları gibi) bulunan sudır. Suyun ne kadar sert olduğu konusunda yaşadığınız yere bağlıdır.

Sert su ve kireç tabakası çamaşır makinelerini nasıl etkiler?

  1. Ana problem, ısıtma elemanında kireç birikmesidir. Bu, elemanın ömrünü kısaltabilir çünkü bir yalıtkan gibi davranır ve ısıtma elemanının olması gerekenden daha fazla ısınmasına neden olur. Bu erken bir bozulmaya yol açabilir
  2. Kireçtaşı içinde ıslatılan bir ısıtma elemanı, suyun ısıtılmasında daha az etkilidir, çünkü kireç, bir yalıtkan olarak işlev görür, bu da daha fazla elektrikin kullanıldığı anlamına gelir.
  3. Kireç, makinenin içinde birikebilir ve tüm hortumları ve yüzeyleri kaplayabilir. Bu, hortumların ve contaların çürümesine yardımcı olabilir
  4. Giysileri etkili bir şekilde yıkamak için daha fazla deterjan gereklidir.
  5. Sert suda yıkanmış kıyafetler, liflere zarar verebilir ve ömrünü kısaltabilir.

Sert su ve kireç, sıhhi tesisat ve diğer ev aletlerini nasıl etkiler?

Suyu ısıtan tüm aletler kireç birikintilerinden etkilenir ve bu cihazlardaki ısıtma elemanlarının ömrü kısaltılabilir. Bu, sıcak su tankındaki ısıtma elemanından su ısıtıcısına kadar uzanır. Sert su, bazı banyolarda ve lavabolarda lekelenmeye neden olur, duş başlıklarını tıkar ve pipetlerin iç kısımlarını, kendi arterlerimizin kolesterol ile nasıl tıkandığına benzer şekilde yaklaştırır.

Sert suyum olup olmadığını nasıl bilebilirim?

İngiltere evlerinin yaklaşık% 60’ı sert suya sahiptir. Su ısıtıcısı olan herkesin, su ısıtıcıları veya banyodaki veya lavabolardaki lekeler nedeniyle bunu bilmesi gerektiğini düşünmek oldukça güvenli.

Çamaşır Makinelerinde Kireç Çözücü Kullanılmalı mı ?

Şunu söylemiş olursak, bir kimsenin bu su içinde bulunmadığı bir bölgede yaşamak istemedikleri bir yer varsa (belki de orada hareket etmeyi düşündükleri için) su şirketiyle temasa geçerek suyun ne kadar sert veya yumuşak olduğunu öğrenebilirler. o bölgede. Su şirketleri bu bilgileri sağlamada mükemmeldir. Gerçekten ilgileniyorsanız, çoğu su şirketi tedarikinizi test etmek için size ücretsiz bir su sertliği test paketi gönderecektir. İşte İngiltere su şirketlerinin web siteleri ve telefon numaraları listesi (lütfen web sitelerinin hareketli şeyler devam etmesini engelliyorsa lütfen bana bildirin)

Sert su senin için kötü mü?

Eğer bir şey varsa, sert su sizin için iyidir. Isıtma elemanları ve sıhhi tesisatlar için kötü olabilir, ancak kalsiyum ve magnezyum aslında içme suyunda bizim için faydalıdır. Boru tesisatını boru tesisatında tıkayabilir, ancak araştırma sert su ve düşük kardiyovasküler hastalık mortalitesi arasında bir bağlantı olduğunu göstermiştir. Hayatın ironileri değil mi? Bazı tam su yumuşatıcı sistemlerinin kullanılmasının dezavantajlarından biri, bu yararlı minerallerin bazılarının uzaklaştırılmasıdır.

Kireç önleyici tabletleri kullanmanız gerekiyor mu?

Çamaşır makinesi ve deterjan üreticileri, kirecin cihazların nasıl etkilediğini iyi biliyorlar. Bu nedenle çamaşır makinesi deterjanı, suyu yumuşatmak için gerekli tüm bileşenleri içerir ve bu da tüm bu sorunları ve hasarları önler. Sorun, pek çok insanın yeterince kullanmadığı ve kireçlenme problemleri olduğu. Teorik olarak, kaliteli deterjan ve su sertliği seviyesi için uygun dozajdan başka herhangi bir ek ürün kullanmanız gerekmemelidir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi