Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır makinemde ne kadar deterjan kullanmalıyım?

Çamaşır makinemde ne kadar deterjan kullanmalıyım?

Çamaşır makinemde ne kadar deterjan kullanmalıyım? Çamaşır makinenizde çok fazla veya çok az deterjan kullanılması, kötü yıkama sonuçlarına yol açabilir. Doğru deterjan dozu kullanıldığında, dikkate alınması gereken üç önemli gerçek vardır.

  • Yıkamadaki kir miktarı. Giysiler ne kadar kirli olursa, onu çıkarmak için daha fazla deterjan gerekir. Onu göremezsiniz, fakat kıyafetlerin üzerindeki kirlerin yaklaşık% 70’i vücuttan, örneğin deri, ter, yağ ve diğer vücut sıvıları gibi gelir. Giysilerdeki kirlerin sadece% 30’u gıda, çamur, çim, losyon ve krem ​​gibi dış kaynaklardan gelmektedir.
  • Yıkama yükünün büyüklüğü. Deterjan dozaj talimatları, çamaşır makinesinin tambur büyüklüğüne ve iyi bir nedenden kaynaklanmaktadır. Yıkama yükü ne kadar büyük olursa, ne kadar fazla kir çıkarır ve bu nedenle de daha fazla deterjan çıkarılır.
  • Bölgenizdeki su sertlik seviyesi. Sert su, daha etkili temizlik sonuçları için yumuşatılması ve nötralize edilmesi gereken yüksek konsantrasyonda mineral içerir. Bu nedenle deterjan üreticileri, sert su alanlarında normalden biraz daha fazla deterjan kullanılmasını önermektedir.

Hangi deterjanı kullanmalıyım?

  • Çamaşır makinemde ne kadar deterjan kullanmalıyım Beyaz giysiler için, çamaşırlarınızı parlak beyaz tutmanıza yardımcı olan bir ağartıcı ve optik parlatıcı içerdiğinden, güç deterjanlarını kullanmanızı öneririz. Güç deterjanı doğrudan çamaşır makinesi çekmecesine dozlanabilir.
  • Renkli giysiler için, optik parlatıcı olmadan özel olarak renklendiriciler / hassaslar için deterjan kullanın. Bu, renklerin daha uzun süre taze kalmasını sağlayacaktır.
  • Siyah ve koyu giysiler için özel sıvı deterjan kullanmanızı öneririz. Bu deterjan tipi çamaşırların rengini ve parlaklığını korumaya yardımcı olan, siyahlarınızın siyah kalmasını ve koyu renklerin karanlık kalmasını sağlayan ağartıcı içermez. Sıvı deterjanı çamaşır makinesinin çekmecesine dozlayabilir veya yükünüzün üstünde bulunan bir dozlama topuyla tamburun içine yerleştirebilirsiniz.
  • Podlar, kolayca tamburun arkasına yerleştirilebildikleri ve daha sonra kıyafetlerin üstüne eklenebileceği için kolaylık ve rahatlık açısından mükemmeldir. Ayrıca doğrudan çekmeceye yerleştirilebilen çamaşır makinesi tabletleri satın alabilirsiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi