Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır makinemi ne kadar doldurmalıyım ?
Çamaşır makinemi ne kadar yüklenmeli

Çamaşır makinemi ne kadar doldurmalıyım ?

Çamaşır makinemi ne kadar doldurmalıyım? Çamaşır makinenizin tamburunu mümkün olduğu kadar çok çamaşır parçasıyla doldurmak çok cazip, ancak çamaşır makinenize aşırı yüklenme, yıkama performansını ciddi ölçüde azaltmıyor, aynı zamanda cihazınızda ciddi hasara neden olabilir. Aşağıda, çamaşır makinenize aşırı yüklenmenin neden kötü bir fikir olduğu belirtilmektedir.

Çamaşır makinesi ne kadar yüklenmeli

Çamaşır makinesinin aşırı yüklenmesi, çamaşırların büyük bir kütle içinde hareket etmesine neden olacaktır, bu da giyim eşyalarının hareket etmeyeceği ve tambur içinde serbestçe hareket edeceği ve deterjanın kir ve lekeleri çıkarmak için etkili bir şekilde dolaşamayacağı anlamına gelir.

Aşırı yükleme ayrıca, tamburun içindeki basıncı arttırır, özellikle de yüksek hızda dönerken, silindir yataklarına zarar verebilir ve daha da kötüsü cam kapının kırılmasına neden olabilir. Giysiler lastik kapı contasına karşı zorlanır ve tambur dönerken çamaşırın üzerine sürtünmesine neden olur, bu da giysiye iz bırakabilir ve hatta gözyaşlarına neden olabilir.

Çamaşır makinesi nasıl yüklenir

Çamaşır makinenizin tamburunu doldururken, tamburun doldurulması ile ekonomik yıkama için yeterli çamaşırın doldurulması ve etkin bir yıkama performansı için tamburun üst kısmında yeterli boşluk bırakılması önemlidir.

Çamaşır makinemi ne kadar doldurmalıyım sorusuna En iyi yıkama sonuçları için, deterjanın çözülmesi için yeterli su ve giysilerinizin hareket etmesi için yeterli alan olmalıdır. Tamburun aşırı yüklenmesini sağlarsanız, deterjan için kıyafetler çözüleceği için daha az su mevcut olacaktır.

Bu nedenle, yükleme sırasında çamaşır makinesi tamburunun üst kısmında bir el genişliği açıklığı bırakmanızı tavsiye ederiz. Bu kabaca tamburun 3 / 4’ünü doldurmaya eşittir.

Çamaşır makinesi tamburunu az yük altında tutmamaya dikkat edin, çünkü bu ekonomik değildir ve dengesiz bir yük nedeniyle sıkma çevriminde gürültülü bir çarpma gürültüsüne neden olabilir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi