Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır makinesi çok fazla köpürüyor

Çamaşır makinesi çok fazla köpürüyor

köpük yıkama makinesiÇamaşır makinesi çok fazla köpürüyor ise Bazı insanlar çamaşır makinesinde aşırı köpük sorunu yaşamakta ve çamaşır makinesinin hatalı olduğunu düşünmektedirler. Ancak, sebebi deterjandan kaynaklanıyor olabilir veya deterjan nasıl kullanılıyor. Dispenser çekmecesinden sızan köpük rahatsızlığı dışında, çok fazla köpük, kıyafetlerin düzgün şekilde temizlenmesine engel olabilir. Aşırı köpükler, çamaşır makinesinin suyu dışarı pompalamasını da engelleyebilir, çünkü pervane sadece daha fazla kabarcık alır ve kabarcıklar pompalayamaz.

Köpük, çamaşırların temizlenmesi için gerekli olan işlemin bir parçası olan çamaşırların birbirine sürtünmesini önlediği için iyi yıkama sonuçlarını engeller. Bazı insanların, yıkama sırasında kapı camını doldurduğu ve bazen de sabunluk çekmecesinden çıkmaya başladığı için çok fazla köpük yaşadıklarını bildiriyorum. Bunun yaygın bir reaksiyonu yıkamadaki deterjan miktarını azaltmaktır, fakat garip bir şekilde ve karşı-sezgisel olarak, çamaşır makinesi deterjanı köpük önleyici maddeler içerir, bu nedenle bu ajanların eksikliğinden dolayı çok az miktarda ironik olarak çok fazla köpüğe neden olabilir.

Çok fazla köpüğe neden olan nedir?

deterjanAşırı köpüğün en yaygın nedeni çok fazla deterjan kullanmaktır, fakat yukarıda açıklandığı gibi, çok az bir miktar köpürmeye de neden olabilir, bu nedenle önemli olan, deterjan üreticisinin önerdiği doğru miktarı kullanmaktır. Suyunuz ve kirlilik seviyesi.

Doğru miktarda deterjan kullandığınızdan, ancak hala köpürme yaptığınızdan eminseniz, suyunuzun düşündüğünden daha yumuşak olmadığından emin olun. Suyunuzun sert veya yumuşak olduğundan emin olmak için yerel su yetkilinize danışın – İngiltere Su Şirketleri iletişim bilgilerini kontrol edin . Ayrıca, bir su yumuşatıcı sistem veya başka bir cihaz tarafından yumuşatılmadığından emin olun.

Son olarak, eğer sert suyunuz olduğunu biliyorsanız, Calgon veya benzeri gibi kireçten arındırılmış tabletler kullanarak çamaşır makinesinin içindeki suyu yumuşatmadığınızdan emin olun. Kireçlenme karşıtı ürünler suyu yumuşatır, bu nedenle ya bunları kullanmayı bırakın ve sert su için deterjan miktarını kullanın ya da kireçten arındırılmış ürünlere anti-kireç-ürün ekliyorsanız, yumuşak su için önerilen seviyelerde deterjan miktarını azaltın. yıkama.

Yıkamada aşırı köpükle nasıl baş edilir

Dökme-kumaş arıtıcıyla bölgesindekiEğer çamaşır makineniz orta devir ise ve aşırı derecede köpürüyorsa, yıkayıcı (genellikle solda) için su alan taraftaki dağıtıcı çekmecesine bir kap dolusu kumaş kremi dökerek aşırı köpürme işleminden kurtulabilirsiniz. Tercihen, durulama için suyu aldığında ya da en azından konsantre kumaş koşullandırıcının çamaşırları doğrudan almasını önlemek için makinede hala suyun bulunduğundan emin olun.

Bu köpük ile reaksiyona girmeli ve bir süre sonra bastırmaya yardımcı olmalıdır. Bu gerçekten her yıkamada yapmanız gereken bir şey olmamalı, sadece yıkamada meydana gelebilecek fazla köpüğe nasıl yanıt verileceğine dair bir ipucu. Eğer her yıkamanızda problem alıyorsanız, bunun olmasını önlemek için neyin neden olduğunu araştırmanız gerekir (umarım bu makaledeki bilgilerden).

Eğer hala çok fazla köpüğünüz varsa

Bazı insanlar, herşeyi yapmasına rağmen, çamaşır makinesinde hala çok fazla köpük olduğunu bildiriyorlar. Daha fazla bilgi için bu benim Forum konuları bakın –

  • Köpükleme Problemi
  • Çok fazla kabarcıklar

Sadece durulama ve sıkma sırasında aşırı köpüklenme

Bu makale yıkarken tamburun içinde bol köpük var. Sadece durulama ve sıkma sırasında problemi fark ederseniz, sistemde suyun uygun bir oranda pompalanmasını engelleyen kısmi bir tıkanıklığa neden olabilir. Bu, ana yıkamadaki sap köpüklerinin asla düzgün bir şekilde çıkarılmadığı ve dönüşler sırasında kamçılandığı anlamına gelebilir. Bu, göreceli olarak nadirdir, çünkü sadece doğru boyutta tıkanıklığa ihtiyaç duyar, ya da su akışında, sadece bir dönüşü tetiklemek için yeterli suya izin vermek için, ancak suyun tümüyle başa çıkmaya yetecek kadar doğru kısıtlamaya neden olmak gerekir. Eğer durum buysa, sabun köpükler mevcut olabilir, ancak fazla fazla olmamalıdırlar.

Ayrıca, deterjanı sabun çekmecesinin sağ tarafına koyduğunuzu iki kez kontrol etmek de önemlidir. Yanlış tarafa yerleştirilirse, deterjan durulama işlemine kadar yıkanmaz. Bu, durulama sırasında zayıf yıkama sonuçları ve potansiyel olarak sabunlu su ile sonuçlanacaktır.

Sonunda çamaşır makinesine aşırı yüklenme

Çamaşır makinesinin aşırı yüklenmesi çamaşırları yıkamayı ve sabun köpüklerini ne kadar iyi tutabileceğini kısıtlar. Ayrıca, hava basıncına bağlı dönüşlerde, bazı çamaşır makinesi tasarımlarıyla kaçamadığı için sorunlara neden olabilir. Emin yıkama sırasında düşüp durulama çamaşır için bol bırakmak olun bir çamaşır makinesi yükleniyor

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi