Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır makinesi ışıkları yanıp sönüyor

Çamaşır makinesi ışıkları yanıp sönüyor

Çamaşır makinesi ışıkları yanıp sönüyor  Birçok modern çamaşır makinesi, bir arıza tespit ederse hata kodları gösterir, ancak hepsi okunabilir bir hata kodu göstermez.

Çamaşır makinesi ışıkları yanıp sönmesi

Çamaşır makinesi ışıkları yanıp sönüyor Daha temel olanları yanıp sönen veya bazı ışıkları yakarak bir hatayı gösterir. Çamaşır makineniz çalışmayı durdurursa ve yanıp sönen ışıkların bir kısmını ya da bir veya daha fazla seçenek ışığının yandığını görürsünüz, daha sonra hangi ışıkların yanıp söndüğünü ve hangi seçenek ışıklarının yakıldığını not edin, böylece bir mühendis için rezervasyon yaparken bunu bildirebilirsiniz. veya arızayı araştırmak. Ancak, çoğu yanıp sönen ışık hata kodları teknik kitaplarda LED1, LED 2 vb.

Çamaşır makinesi tek bir ışık yanıp sönüyorsa, yanıp sönme sayısını sayın. Örneğin, kapı kilitli göstergesi 7 kez yanıp sönebilir, durdurabilir ve hata kodunu 7 gösteren sabit bir döngüde 7 kez daha yanıp sönebilir. Sürekli yanıp sönüyorsa, duraklama olmadan yanıp sönüyorsa, o zaman bir hata kodu belirtmez. . Hala bir problemi olabilir, ama hiçbir ipucu vermiyor.

Yukarıda açıklandığı gibi yanıp sönme döngüsü yoksa, bir veya daha fazla seçenek ışığı yanarsa, bu, makinenin bir hata kodu gösterme şekli olabilir. Not: Hata kodu mühendislerinin listelerine sadece ışık seçeneklerinin isme göre değil, sayıya göre gösterilebildiğini listeler. Bu nedenle, ışıkları LED 1 ve 3, veya 2 ve 4 vb. Olarak rapor etmeli ve “gecikme zamanlayıcısı” ve “ekstra durulama” yapmalısınız. Işıkları soldan (veya bir sütundaysa üstünden) sayın ve “led 1 ve 3” olarak raporlayın.

Bu bilgi önemlidir ve bir hata bildirirken belirtilmesi gerekir. Hata kodlarının neden kamuya kolayca erişilebileceğinin yanı sıra neden pek çoğunun size fazla kullanılmadığını açıklayan bir cihaz hatası kodu bölümüm var. Daha yaygın ve basit hata kodlarının bazıları listelenir – Çamaşır makinesi hata kodları

Hakkında Repairman

2 yorum

 1. Harika

  Merhaba lar benim samsung wf8800lsw 8kg çamaşır makinem var yikamada falan bir problem yok fakat makine bitince kapı kilit ışığı sürekli yanıp sönüyor durmaksizin sorun ne olabilir

  • Repairman

   – Kapak kilidi kilitli konuma geçmezse kapak kilidi ışığı yanıp söner.
   – Motor çalıştırılamıyorsa kapak kilit ışığı yanıp söner.
   – Bir şeyi engelliyorsa, tamamen kapanmazsa kapak kilit ışığı yanıp söner.
   – Yıkayıcıda başka bir sorun tespit edilirse kapak kilit ışığı yanıp sönebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi