Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri

Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri

Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri, Su, yıkama sırasında sadece az miktarda çamaşır makinesinde sıcaktır. Birçok çamaşır makinesi kapısı ayrıca bir dış plastik yalıtım kapağına sahiptir, bu nedenle sıcak su hissetmek zor olabilir.

Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor

Bir başka faktör de, modern çamaşır makinelerinin yıkamada çok az su biriktirmesi, neredeyse hiç sıcak suyun, eskiden olduğu gibi kapı camına sıçramasıdır.

Çamaşırlar kirlimi Çıkıyor

Bazen insanlar ısıtıcının çalışmadığını düşünüyor çünkü çamaşırlar temiz değil. Bu makaleyi hala okumalısınız. Ancak, daha sonra bu makaleyi de okumalısınız – Çamaşır makinesinde yıkamama

Çamaşır makinesinde ısıtma hatası

Hemen hemen tüm modern çamaşır makineleri, yıkama sırasında su sıcaklığını izler ve eğer sıcaklık önceden belirlenmiş bir süre içinde belirli bir miktarda yükselmezse, bir hata işaret etmelidir. Bu nedenle, çamaşır makinesi ısıtıcısı çalışmıyorsa, program bir hata kodunu iptal etmeli ve üretmelidir (bkz. Çamaşır makinesi bir hata koduyla durur )

Bununla birlikte, mekanik program zamanlayıcıları tarafından kontrol edilen daha eski çamaşır makineleri, herhangi bir hata kodu kullanmamış ve termostat doğru su sıcaklığını algılayana kadar sonsuza kadar yıkamaya devam edecektir.

Isıtıcı arızalı mı?

Çamaşır makinesi ısıtıcıIsıtıcı, modern bir çamaşır makinesinde arızalıysa, normalde, hatanın ısıtıcı devresinde olduğunu doğrulayan bir hata kodu görüntülenmelidir. Eski bir çamaşır makinesinde belirtiler, süresiz yıkama yapması ve yıkama döngüsüne yapışması olmalıdır, ancak diğer hatalar da aynı semptomlara neden olabilir.

Isıtma elemanı testi

Bir ısıtma elemanı bir süreklilik ölçer ile kolayca test edilebilir ve hatalı olanlar genellikle açık devredir. Açıkça, herhangi bir kırık tel veya tehlikeli bağlantılar için ısıtıcı kabloları kontrol edilmelidir. Bununla birlikte, birçok çamaşır makinesinin şimdi ön tarafta ısıtıcı var ve bu kadar az erişilemez. Bir ısıtma elemanını bir süreklilik test cihazı ile test edebilirsiniz. Arızalı ise, iki ana bağlantıda tamamen açık devre olmalı veya en azından çok yüksek bir dirence sahip olmalıdır. Tamamsa, 20 ila 50 Ohm aralığında bir yer okuması gerekir.

Isıtıcı koruyucu cihaz gitmiş olabilir

Bir ısıtma elemanı tamam test ederse ve açık devre değilse, kablolar iyi görünüyorsa, açık devreden geçen bir toc (termik aşırı yüklenme) olabilir. Bazen böyle küçük bir cihaz ısıtma elemanına yakın yerleştirilebilir. Bununla birlikte, bazı ısıtıcılar ısıtıcının içine yerleştirilmiş bir kesite sahip olacaktır veya ısıtıcı üzerinde küçük bir tüpün içine itilen ayrı bir güvenlik kesimi olabilir.

Durum buysa, tespit edilmesi kolay olmalıdır. Bu cihazlar, açıldığında devre ve açık devre olduğunda kapalı devre olan basit sigorta benzeri cihazlar olmalıdır. Böyle bir güvenlik cihazını asla terk etmeyin. Eğer bir açık devre gitmiş olsaydınız, bunun neden olduğu konusunda dikkatli olmalısınız, çünkü sadece ısıtıcının tehlikeli derecede sıcak olması durumunda (örneğin makinede su olmadan enerji verilirse) seyahat etmeleri gerekir, ancak görünürde hiçbir nedenden ötürü gidebilirler.

Hata Kodu Yok mu?

Karşılaştığım birkaç modern çamaşır makinesi (Hotpoint ve Zanussi gibi) yıkayıcının orta döngüye yapışmasına ve hata kodu üretmeden hata kodu üretmeden yıkanmasına neden olan hatalar geliştirebilir. Hatalı bir ısıtıcıyı kolayca algılayabilmeleri ve kodu verebilmeleri nedeniyle hata kodları vermek üzere tasarlanan makinelerde ısıtıcının neden olması muhtemel değildir.

Bu gibi durumlarda, dağıtmak için bir mühendis gerekli olacaktır. Bir şüpheli ana program PC’dir, fakat bu hata için birden fazla değiştiğini hatırlıyorum ve bunu düzeltemedim – maalesef sebebi takip etmek zor olabilirdi. Kesinlikle bir diy işi değil.

Kesinlikle, eğer çamaşır makineniz normal bir süre içinde kendi döngüsünü tamamlarsa ve özellikle de çamaşırları temizliyorsa, o zaman çamaşır makinelerinin büyük bir çoğunluğunda ısıtıcı muhtemelen çalışır. Kötü yıkama sonuçları nedeniyle ısıtıcının çalışmadığından endişe duyuyor musunuz ?

Ancak, birçok çamaşır makinesinde, yazılımlarında bazı hataların tespit edilmesine izin veren hatalar vardır.

anomaliler

  • Bazı modern Indesit ve Hotpoint çamaşır makinelerinde açık devre ısıtıcı veya ısıtıcı üzerinde kötü bir bağlantı, çamaşır makinesinin motoru doldurmasına, boşaltmasına veya çalıştırmasına neden olan tuhaf bir etkiye sahip olabilir ve bir hata kodu üretmeyecektir. tüm mantığa aykırı ve diğer çoğu çamaşır makinesine göre farklı. Işıklar yanıyor ama hiçbir şey işe yaramıyor.
  • Ancak, bu belirtilere, hatalı kapı kilidi veya açma anahtarı veya hatta açık devre motoru veya hatalı PCB gibi diğer arızalardan da kaynaklanabileceğini unutmayın.
  • Isıtma elemanı orta devrede açık devrede kalırsa, bazı yıkayıcılar bir hata kodunu tetiklemez ve yıkamaya yapışmaz.
  • Zanussi anomalileri: Bazı Zanussi çamaşır makineleri bir hata kodu oluşturmayabilir, ancak yine de suyu ısıtmayabilir. Bunun olduğundan şüpheleniyorsanız, bir sensör veya bağlantı hatası olabileceğinden, arıza teşhisi için bir mühendise ihtiyaç duyulur.

 

  • kullanıcısının deneyimi: Bosch “ Yıkamak için aynı süreyi almasına ve çevrimi normal olarak tamamlamasına rağmen, bir Bosch çamaşır makinesindeki ısıtıcı bir ampermetre takılarak onaylanmış gibi görünmüyordu. Bu hata, ısıtıcının yanındaki NTC sensöründe gevşek bir kablo olduğu ortaya çıktı ”- bkz. Bosch Wfr3267Gb / 04 Isıtılmadı ( Bir NTC termistörünün testi nasıl yapılır )

 

  • Bazı Hotpoint çamaşır makineleri: Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor WMA30, WMA31, WMA32 ve WMA33 modelleri için, “10 dakikalık sürekli ısıtma süresi boyunca yükselen su sıcaklığı bulunmuyorsa, mikroişlemci programın bir sonraki bölümüne geçecektir. Kullanıcı, yüksek sıcaklıkta bir program kullanmadıkça bir hatanın varlığından habersiz olabilir, bu durumda yıkama performansındaki bozulma fark edilebilir ”. Bu elbette diğer bazı modelleri de etkileyebilir.

Isıtıcı kesinlikle çalışmıyorsa

Çamaşır Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri Isıtıcı kesinlikle çalışmıyorsa ve bir hata kodu ısıtıcıyı etkiliyorsa bağlantıların kontrol edilmesi gerekir. Isıtıcının devamlılığı bir sayaç ile kontrol edilebilir ve açık devre veya yüksek dirençli ise ısıtıcının değiştirilmesi gerekecektir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi