Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Kapı sıkışmışÇamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor Bu, özellikle yıkamaya başlamadan önce sık sık sıkışmadığı için normalde elbiselerinizin güzel ve temiz olmasını bekler ama kapıyı açamazsınız.

Birçok insan kapıyı hayal kırıklığına uğratır ve ekstra masrafa neden olur.

Çamaşır Makinesi Kapağın Açılmaması

Bazı çamaşır makineleri, suyun tamburun içinde bulunduğunu algılayabilir ve suyu tahliye eden bir sorun varsa veya su seviyesini kontrol etmekle sorumlu olan sistemle kapının açılmasını reddedebilir. Ancak, modern makinelerin çoğu artık maliyet azaltma ve / veya daha düşük su seviyeleri nedeniyle daha az ihtiyaç duydukları için böyle bir sisteme sahip değildir.

Çamaşır makinesinin içinde hala su var mı?

Eğer makinede hala su varsa, bu muhtemelen kapının açılmamasının sebebidir. Makineyi boşaltın ve bu ürünü kullanarak boşaltma nedenini araştırın. Çamaşır makinesi su tahliye etmeyecektir.

İçinde su göremiyorum

İçinde su göremiyorsanız, aşağıda listelenen çeşitli hatalardan kaynaklanabilir. Sıkışan bir kapının en yaygın nedenlerinin bir listesi –

  1. Bazı makinelerde basınç şalteri boşalmaya başlamazsa, kapı kilidine elektronik olarak enerji verilir. Eğer durum böyle ise, makineyi ana şebekede kapatmak, kapı kilidinin soğumasını ve birkaç dakika sonra açılmasını sağlamalıdır.
  2. Su düzgün bir şekilde pompalanmadı (ya da basınç sisteminde bir tıkanıklık basınç şalterini tutuyor) – ama sadece çamaşır makinesinde pnömatik (hava ile çalışan) bir kapı emniyet kilidi varsa (kapı kilitine bağlı bir kauçuk hortum ve küvet üzerindeki bir basınç odası şişesine bağlı – su bu boruyu havaya sokar ve kapıyı kilitler) Çamaşır makinesi su boşaltmaz | Pnömatik kapı kilidinin nasıl çalıştığını anlamak
  3. Kapı kilidi sadece içeride sıkıştı
  4. Kapı mandalı, sap veya kapı mandalı mekanizmasının bir kısmı kırılmış ve kapı açılmıyor.
  5. Pecker (kapı kolu veya düğme çalıştırıldığında tahrik kayışının hareketini algılayan kapı kilidindeki bir kabloya takılı bir cihaz) kırılmış veya düşmüştür. Bunun sadece 70’li ve 80’li yıllarda daha eski Hotpoint çamaşır makinelerine takıldığını unutmayın.

Sıkışmış bir kapı açma

Elektrik güvenliğiKapağını çıkarmak ve denemek ve çamaşır makinesi hala takılı olup olmadığını kapıyı serbest bırakmak için çamaşır makinesinin içine sokmayın elektrik akımına maruz olacaktır .

Sıkışmış bir kapının en yaygın sebebi hatalı bir kapı kilididir. Bazen kapı kilidini manipüle ederek veya kapı mandalını zorlayarak içeriden kapıyı serbest bırakabilirsiniz. Ama bazen sadece makineden kopmak zorunda kalıyorlar. Bunu yapmanız gerekiyorsa, çamaşır makinesini elektrik şebekesinden tamamen çıkardığınızdan emin olun ve gerekirse makinenin içinden kilitlemeyi kesin.

Kapıyı zorlamayın yoksa daha fazla parça kırın. Kapı mandalı, kapı kilidindeki bir levhanın arkasında mandallanmalı ve bazen kapı mandalını plakanın üzerinden geçirebilir veya zorlayabilirsiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi