Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır Makinesi Su Almıyor Arızaları Açıklamalı Çözümleri

Çamaşır Makinesi Su Almıyor Arızaları Açıklamalı Çözümleri

Çamaşır makinesi su doldurma problemi

Çamaşır Makinesi Su Almıyor Arızaları Açıklamalı Çözümleri   Çamaşır makinelerinin çoğu artık yazılım programları tarafından kontrol edilir ve makine tasarlanmış zaman ölçeğini doldurmazsa veya doğru miktarda su alınıyorsa, hata kodları üretir. hata kodu bir doldurma hatası gösterdi. Eğer öyleyse, bundan ve neden size yardımcı olmak için aşağıda belirttiğim makaleden yararlanmaya çalışın.

Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Çamaşır makinesi sadece durulama döngüsünü veya yıkama döngüsündeki belirli noktayı doldurur. Bu meydana gelirse, su valfi solenoidlerini önce bir test sayacıyla test etmenizi öneririm. Eğer bir sıcak ve soğuk dolum makineniz varsa (bu günlerde nadir), eğer vanalardan biri veya hortumlardan birine su beslemesi başarısız olmuşsa, suyun makinenin içine sadece yıkama döngüsünün belirli kısımlarında gireceği durumu alırsınız. Vanaların güç alıp almadığını da kontrol etmelisiniz, bu da onları ve vanalara giden kabloları kontrol etmek anlamına gelir.

Su Giriş hortumlarını kontrol edin

Başlamak için en iyi yer en belirgin olan hortumlardır. Bağlantı hortumlarını görebilmek için makineyi dışarı çekin. Muslukların açık olduğundan emin olun ve hortumdan su geçirip geçirmediklerini kontrol edin. Hortumdaki kıvrım veya deliklere bakın.

Filtrenin önünü kaldırın

Filtreler tıkandığında veya tıkandığında bir çamaşır makinesi çoğu zaman suyla dolmayı durduracaktır. Filtrelerinizi kontrol etmeden önce, çamaşır makinesini çıkardığınızdan ve hortumların bağlantısını kesdiğinizden emin olun. Filtreler tıkalıysa hemen söyleyebileceksiniz. Çıkarın, temizleyin ve hortumları yeniden bağlayın. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için makineyi tekrar deneyin.

Kapak anahtarı

Kapak anahtarı başka bir problemdir. Bu güvenlik cihazı, motor devresinin, kapak açıkken çalışmasını önlemek için tasarlanmıştır. Kapak anahtarı çalışmıyorsa, su giriş valfine güç sağlanamaz. Anahtarın mekanik olarak aktive olup olmadığını kontrol edin ve kolların veya aktüatörlerin hasarlı veya yapışkan olmadığından emin olun.

Su seviye anahtarını kontrol edin

Şimdiye kadar şans yok mu? Su seviyesi anahtarını kontrol etmeyi deneyin. Kontrol panelini bulmak için çamaşır makinesini açın. (Kullanım kılavuzu panonuzdaki anahtarı bulmanıza yardımcı olabilir.) Bir volt-Ohm metre ile test edin. Anahtar hasarlıysa, düzgün çalışması için makinenin yerini almanız gerekir.

Su giriş valfinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Ardından, değiştirilmesi gereken su giriş valfini deneyin. Su hacmi seçicisinin kontrol panelinde doğru şekilde ayarlanmış olup olmadığını kontrol edin. Çözüm, yeniden düzenleme kadar basit olabilir. Basınç odasındaki bir problem, bloke çamaşır makinesi için yaygın bir nedendir.

Basınç borusunda hava sıkışınca, basınç anahtarı açık kalır. Tüpü temizlemeyi ve başka bir döngüyü çalıştırmayı deneyin. Sorun devam ederse, basınç odasını değiştirmeniz gerekebilir. Çamaşır makineniz suyla dolmuyorsa, birçoğunuz size çok fazla zaman ve para kazandıracak olan bu hızlı ve kolay düzeltmeleri dikkate alın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi