Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır Makinesi Yıkama Başlamıyor

Çamaşır Makinesi Yıkama Başlamıyor

başlaÇamaşır Makinesi Yıkama Başlamıyor Kontrol edilmesi gereken ilk şey, her yerde öldüğü ve doldurma ya da dönüşle başlamayacağıdır.

Eğer bir yıkama döngüsünde başlamayacağınızı fark ederseniz – ama sıkma işlemi tamamdır, o zaman suyun içine girmemesi ile ilgili olabilir – buraya gitmek suyla doldurulmaz .

Çamaşır Makinesi Yıkama Başlamıyor

Yıkayıcı hiç bir programda çalışmayacaksa, kontrol edilecek bir sonraki şey, aslında çamaşır makinesinde değil, duvardaki prizde bir arıza olduğudur. Işıklar yanıyorsa ve yıkayıcı yıkama veya sıkma döngüsünü başlatmayacaksa, o zaman bir sonraki bölüme atlayabilmeniz için bir çalışma soketine takılıdır. Ancak, kontrol edilmeyen ilk şeyde ışık yoksa, soketin lamba gibi başka bir şeyi takarak güç sağlaması ve gerçekte açık olması. Makinenin kendisi tarafından döndürüldüğünde duvar hortumlarının kendiliğinden kapatıldığını gördüm ve hortumlardan birini anahtarın içine itti. Soket olma olasılığı daha az olsa da, bazen bir arızalı duvar prizi olduğu ortaya çıktığında bir mühendis çağırmadan önce kontrol etmemelisiniz.

13 Amp sigortaKontrol edilecek bir sonraki şey fişteki sigortadır (yıkayıcıdaki herhangi bir ışık yanarsa gerekli değildir). Bir süreklilik testi ölçüm cihazı ile test edin. Sigortayı takmıyorsanız, başka bir şeye takılmalı ve cihazın hala çalıştığını kontrol edin veya yıkayıcıda tamam olduğunu bildiğiniz başka bir sigortayı deneyin. 13 amperlik bir sigorta kullandığınızdan ve bir sigortayı asla by-pass etmediğinizden emin olun ! – Eğer yıkayıcı elektrik verdiyse ya da sigorta attıysa

Duvar prizi ve sigorta kontrol ediniz

Başlamayan bir çamaşır makinesinin en yaygın nedeni, özellikle de çamaşır makinesindeki ana ışık yanmaya başlaması, ancak hiçbir şeyin işe yaramadığı durumlarda kapı kilitlemesidir.

Bununla birlikte , arıza aynı zamanda kapı kilidine kablolamada veya kapı mandalının doğru şekilde aktive edilmemesinde veya arızalı açma kapamada veya hatta ana kontrol modülünde de olabilir. Bazı çamaşır makinelerinde (örneğin, Indesit ve Hotpoint) bir açık devre ısıtıcısı veya motor bile tüm çamaşır makinesinin led ışıkları dışında çalışmasını durdurabilir.

Repairman_smlBu nedenle, bu tür bir arızayı izlemek için ne yaptığınızı ve süreklilik testi ölçüm cihazına ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. Yani duvar prizi veya fiş değilse ve gevşek kabloları göremiyorsanız, onu izlemek için bir cihaz mühendisi almanız daha iyi olabilir .

Kapı kilidi nasıl çalışır?

Kapı kilidiHataları takip etmenin anahtarı, işlerin nasıl çalışması gerektiğinin tam olarak anlaşılmasıdır, bu yüzden kapı kilidinden şüphelenirseniz, benim çamaşırlarımın kapı kilidi nasıl çalışır?

Daha olası nedenler

Kapı kilidi değilse, bazı makinelerde arızalı bir ısıtıcı veya motor gibi daha önceki garip şeyler de dahil olmak üzere pek çok şey olabilir. Hatta bir yere üflenen ana pcb olabilir. Lütfen bu kaynağın çalışmaya devam etmesine yardımcı olan yedek parça ve rezervasyon mühendisleri bağlantılarımı kullanmayı düşünün .

Çamaşır makinesi su ile doluysa yıkamaya başlamıyorsa

Eğer yıkayıcı işe yaramazsa ama aslında en azından su alır ve drenaj dümdüz dümdüz giderken burada deneyin Çamaşır makinesi doldurur ve aynı zamanda drenaj yapar.

Elektrik güvenliğiCanlı çamaşır makinesinde çalışmayın. Mühendisler, takılı olmayan çamaşır makinesinde arızaları izlemek için bir süreklilik testi sayacı kullanırlar ve asla ham ve tehlikeli olan bir çamaşır makinesi ile test yapmazlar.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi