Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır makinesi yıkama programları Açıklamaları

Çamaşır makinesi yıkama programları Açıklamaları

Çamaşır makinesi yıkama programları Açıklamaları Çamaşır makinelerinde bulunabilecek en önemli programların altında ve hangi durumlarda kullanılması gerektiği listelenmiştir. Lütfen bu listelenen programların kullanılabilirliğinin  çamaşır makinenizin modeline bağlı olduğunu unutmayın.

Çamaşır makinesi yıkama programları

program açıklama
program açıklama
Pamuk / coloreds Bu temel program, pamuk ve keten gibi (örneğin tişörtler, nevresimler, havlular ve masa örtüleri) sert kumaşları yıkamak içindir. 60 ° C’ye kadar renkli çamaşırlar için uygundur. 60 ° C’nin üstünde ve 90 ° C’nin üzerinde, beyaz çamaşırlar veya renkli hızlı kumaşlar (örneğin iş elbiseleri) için uygundur.
Coloreds eko Ekonomik olarak optimize edilmiş pamuklar / renklendiriciler, minimum enerji ve su tüketimi ile maksimum yıkama performansını garanti etmeye odaklanır. Bunu başarmak için program süresi temel programdan daha uzundur.
Kolay bakım İnce pamuk, sentetik lifler veya harman halindeki kumaşlar gibi daha az dayanıklı kumaşları yıkamak için temel program. Gömlek veya bluzlar için uygundur, ayrıca hassas pamuklu ve renkli kumaşlardan yapılmış tişörtler için uygundur. Renklere göre sıralama tavsiye edilir.
Karışık kumaşlar Özellikle çeşitli dayanıklı ve bakımı kolay kumaşlardan oluşan karışık çamaşırlar için.
Delicates / ipek Makinede yıkanabilir ipek, saten ve viskoz gibi hassas kumaşlar için programı hassaslaştırır. Kumaşlar çok düşük hızda eğrilir. Bu kumaşları diğer kaba kumaşlarla birlikte yıkamanız tavsiye edilir. Hassaslar için deterjan kullanımı tavsiye edilir.
Yünlüler Yün ısıya, neme ve harekete maruz kaldığında matlaşır. Yünlüler programı bu özellikleri hesaba katar ve çamaşırın durulama amacına ulaşması için hareketsiz durma hareketi arasında orta bir zemin bulur.Yünlüler için deterjan kullanımı tavsiye edilir.
Durulama Durulama için, kumaş yumuşatma, nişastalama ve takip eden son sıkma.
Yumuşak sıkma Islak çamaşırın yumuşak bir şekilde dönmesi için, örneğin durulamadan sonra. Sıkma devri, maksimum 1200 rpm’ye ulaşan dört artan spin zirvesiyle çalışır. Kumaşlar zarar görmez, kırışıklıkların oluşumu en aza indirilir ve kurutucuda kurutulmak için ürünler ideal olarak hazırlanır.
Çevirmek Islak çamaşırların eğrilmesi için, örneğin durulamadan sonra.
Drenaj Suyu makineden boşaltmak için, örneğin durulamadan sonra.
Ekstra kısa / 15 dakika Kısa bir yıkama döngüsünün yanı sıra bir sıkma döngüsünden oluşur ve pamuklu veya kolay bakım sağlayan kumaşların tazelenmesi için uygundur. Örneğin, ilk kez giymeden önce yeni kıyafetler yıkamak için iyidir. Bu döngü için maksimum yük boyutunu aşmayın.
Bluzlar ve gömlekler Özellikle dış çamaşırların bakımı için optimize edilmiştir. Demir olmayan gömlek üreticileri, mükemmel bir kırışıklık içermeyen sonuç elde etmek için ıslak damlarken gömlekleri teslim etmeyi önerirler.Gömlekler kolay ütü işlevini seçerek makineden alınabilir. Bununla birlikte, kendiliğinden yumuşatıcı etki için hazırlanacak kadar ıslaktırlar, böylece bir giysi hattına asıldığında damlamaya başlarlar.Program temel ayarlarla çalıştırılırsa, giysiler normal bir kolay bakım programından daha yumuşak bir şekilde eğrilir, böylece kırışıklıkların oluşumu azalır ve ütüleme daha kolay hale gelir.
Hassas Alerjisi ve yüksek hijyenik gereksinimleri olan kişiler için geliştirilmiştir. Yıkama işlemi sırasında sıcaklığı sabit tutar, böylece yıkanan kumaşlar hijyenik olarak çok temiz hale gelir ve böylece alerji tetikleyicilerini, mikropları veya ev tozu akarlarını özellikle etkili bir şekilde temizler.

Ayrıca, deterjan, daha yüksek bir su seviyesi ile daha uzun durulama ile çamaşırlardan daha yoğun bir şekilde uzaklaştırılmaktadır. Pamuklu ve keten gibi dayanıklı ve bakımı kolay kumaşlar için uygundur.

Dış mekan Membran teknolojisi ile hava koşullarına dayanıklı giysiler, spor kıyafetleri ve dış giyim için uygundur. Kumaşları yavaşça yıkar ve özellikle su geçirmeyen çamaşırlar için özel olarak tasarlanmış bir sıkma döngüsüne sahiptir.

Emprenye edilmeleri nedeniyle, bu özel kumaşlar daha az deterjanla yıkanmalı, ancak bu nedenle daha sık kullanılmalıdır. Hassas veya özel sıvı deterjan kullanın.

Elektrikli yıkama 60 Kirli çamaşırları kısa sürede etkili bir şekilde yıkamanızı ve yıkamayı sağlar. Kısa program süresi nedeniyle pamuklu / sulu boya programına göre enerji ve su tüketimi artmaktadır. Pamuk ve keten gibi sert kumaşlar için uygundur.
Spor giyim Terli spor kıyafetlerini iyice yıkamak için kullanılır. Bu kumaşlar genellikle terli olduğundan ve çok kirli olmadığından, kısa program sürelerine yansıyan, sadece kısa yıkama ve durulama döngüleri gereklidir.

Ağırlıklı olarak sentetik liflerden yapılan spor giysilerindeki kırışıklıkların oluşmasını önlemek için, sıkma döngüsünden önce su ilave edilerek giysilerin sıcaklığı düşürülür. Özellikle çok az kirli olan mikro fiberler ve sentetik kumaşlar için çok uygundur.

Perdeler Yıkama ve durulama sırasında daha yüksek su seviyelerine sahiptir.Dönme hızları diğer yıkama programlarından daha düşüktür ve programın sonunda su hızla dönerek perdeden geçirilir, böylece perdeler neme asılabilir.

Toz parçacıklarını iyice temizlemek ve kırışıklıkların oluşumunu azaltmak için tasarlanmıştır. Ağır perdelerin yanı sıra hafif perdelerin yıkanması için uygundur.

Karanlık çamaşır Pamuklu veya karışımlı kumaşlardan (kot dahil) oluşan koyu kumaşların yıkanması için özel program. Çamaşırlar özellikle yumuşak bir renk ve kumaş muamelesi için arttırılmış su seviyesi ile yıkanır.

Deterjan artığı, normalden daha fazla su ile durulama ile önlenir.Kumaşlar, sıkma sırasında kotlarda kırışıklıkların oluşmasını önlemek için hafifçe eğilir. Çamaşırların içten yıkanması ve sıvı deterjanların kullanılması tavsiye edilir.

kadın iç çamaşırı Özellikle hassas çamaşır / iç çamaşırları çok küçük yükler için tasarlanmış bir program. Yıkama için 30 ° C’lik bir sıcaklık kullanılır çünkü çoğu ürün ısıya duyarlıdır. İyi hijyen sağlamak için, program tüm yıkama döngüsü boyunca sıcaklığı korur. Çamaşırları korumak için eğirme çok kısadır.

Hassaslar için deterjan kullanımı tavsiye edilir.Kumaş yumuşatıcılar kullanılmamalıdır, böylece ince kumaşların elastikiyeti korunur.

Aşağı Aşağı doldurulmuş öğeler için. Aşağıya doğru doldurulan maddeleri iyice ıslatmak ve köpük oluşumunu önlemek de dahil olmak üzere, etkili bir şekilde aşağıya doğru zor özelliklerin ele alınması için özel bir ıslatma döngüsü vardır. Ayrıca, aşağı birkaç adımda ısıtılır (aşağı doğru / aşağı doğru optimize edilir) ve sonraki yıkama işlemi sırasında sıcaklık sabit tutulur.

Tamburlu kurutucuda tavsiye edilen kurutma için aşağı doldurulmuş maddeleri ideal olarak korumak ve hazırlamak için kısa aralıklarla eğrilirler. Aşağıda kullanılan ince veya özel deterjanların sık sık ağır köpüklenmesi nedeniyle, az miktarda deterjan kullanılması tavsiye edilir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi