Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır Makinesi Yıkandıktan sonra çamaşırlarda delikler oluşması

Çamaşır Makinesi Yıkandıktan sonra çamaşırlarda delikler oluşması

Delikler-in-kotÇamaşır Makinesi Yıkandıktan sonra çamaşırlarda delikler oluşması ,  Yıkandıktan sonra çamaşırlarda delikler  Çamaşır makinelerinde rutin olarak çamaşırlarda küçük deliklere neden olan bir sorun var gibi görünmektedir. Şimdiye kadar aldığım yazışmalardan yola çıkarak, farklı çamaşır yıkama makinelerinde ve çeşitli tambur ebatlarında ve sıkma hızlarında birçok insanın başına geliyor. Bu nedenle, bir örüntü bulmak ve kesin bir nedeni tespit etmek zor olmaktadır. Ancak, neredeyse herkes çamaşır makinesini suçluyor. Bu makale, kapatılmadan önce 298 yorum almıştır ve çamaşır makinelerinin çamaşır makinesinde delik açmasına neden olsa bile, deliklerin çoğunun çamaşır makinesinden kaynaklanmayabileceğini göstermektedir.

Giysilerindeki deliklere ne sebep oluyor?

İpuçlarıGiysilerdeki deliklerin nedenine basit bir cevap yoktur, ancak bu makaleye detaylı bir bakış ve yorumları yardımcı olabilir. Yaygın bir teori, birçok modern kumaşın kalitesinin, çok ince olduklarının suçlanmasıdır. Nedenin ortadan kaldırılması ve ipuçlarının aranması ile çalışılması gerekli olabilir. Sadece çamaşır makinesini suçlamak kadar kolay değil. Sorunları olan insanlar, denim etekler ve gömlekler, pamuklu gömlekler, tişörtler, çarşaflar, elbiseler, kadife etekler vb. Gibi rutin olarak görünen delikler bulmakta ve bu nedenle sorun bir tür çamaşırla sınırlı kalmamaktadır.

Şimdiye kadar, çamaşır makinesi üreticisine şikayette bulunan birçok kişi aynı şeyi anlattı. Arızanın kendileriyle yattığını söylediler ve muhtemelen bazı öğeleri çok hızlı döndürdüler.

Yıkamadan sonra çamaşırlarda delikler

Tecrübelerime göre, birçok hatalar vardır talimat kitap okuma müşteriler ya kötüye aletleri ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek (veya çamaşır üzerindeki yıkama etiketleri!) Ilk şüpheliler doğal olarak vardır düzgün şekilde.

Bu aşamada, çamaşırlarda çok sayıda küçük deliklerin bulunabileceği bazı çamaşır makinesi davul ve küvetlerinin tasarımı veya kalitesinde bir sorun olup olmadığı net değildir. Bununla birlikte, bir üreticiyi veya cihazın satıcısını izlemeden önce, problemin kendileri tarafından yanlışlıkla sorulmadıklarından emin olmak için, çamaşırlarında delikler çıkması herkes için mantıklıdır.

Yanlışlıkla giysilerindeki deliklere neden olmadığından emin olun.

Yıkamanızda düzenli rastgele delikler yaşıyorsanız, yıkama programlarındaki ürünleri yıkamamanız için son derece hızlı olan bir son sıkma hızıyla kontrol etmeniz gerekir. Bu, bazı üreticilerin yıkamada delikler hakkında şikayet eden müşterilere verdikleri açıklamadır.

Kesinlikle çamaşır makinesini doğru bir şekilde kullandığınızı biliyorsanız, en azından, hasar için yanlış sıkma hızlarını suçlamaya çalıştıklarında üreticinin ya da mühendislerinin yanlış olduğunu güvenle söyleyebiliriz.

Karar vermenize yardımcı olmak için talimat kitabını gerçekten kontrol etmelisiniz, ancak burada 6kg’lık bir tambur bulunan Miele 1400 rpm’lik döner çamaşır makinesi kullanma talimatlarının kaba bir kılavuzu var. Farklı üreticiler ve farklı çamaşır makinesi modelleri farklılık gösterebilir, ancak bu grafik bazı öğelerin tam dönüş hızında bükülmemesi gerektiğini göstermektedir –

  • Pamuklular: 1400 rpm
  • Minimum demir: 1200 rpm
  • Hassaslar: 600 rpm
  • Yünlüler: 1200 rpm
  • Silks: 400 rpm
  • Gömlek: 600 rpm
  • Denim: 900 rpm

Davulun aşırı yüklenmediğinden emin olun.

Pek çok kişi, farklı çamaşır türlerinin farklı yıkama yükü kapasitelerine sahip olduğunu ve bunları aşan miktarların aşırı yüklenmeye sahip olduğunu fark etmemektedir. Çoğu durumda sonuçların yıkama verimliliğinin azalması daha olasıdır, ancak maksimum sıkma yapan bir yıkama programına tam bir kot veya gömlek yüklerseniz, üretici bazılarının hasar görebileceğini iddia edebilir.

– İşte bazı kumaşlar için önerilen maksimum yükleri gösteren bir önceki makalesi bağlantısı olan (büyük veya daha küçük davul kapasiteleri ile özellikle modeller yük büyüklükleri üreticileri ve modelleri arasında değişir çünkü yine çamaşır makinesinin talimat kitabı danışın) Çamaşır yıkama çıkıyor makine kötü kırıldı mı?

Diğer olası delik nedenleri

Sütyen tel (veya underwires)

SutyenSutyen telleri, çamaşır makinelerinde son derece yaygın bir sorundur. Bunların çoğu (özellikle daha ucuz sütyenlerden) yıkama sırasında kaçar ve tamburun altına hapsolur. Genellikle davul dönerken hafif bir metalik kazıma sesi duyacaksınız fakat yerleştiği yere bağlı olarak hiç ses çıkarmayabilir. Sutyen tellerinin uçları, özellikle kırıldıklarında keskin olabilir. Giysiler, sıkma sırasında tamburdaki küçük deliklerden (özellikle pamuktan) zorlandıkça, bunlar alt tele takılabilir ve çamaşırların zarar görmesine neden olabilir.

Bir sütyenin telleri çıkarılabilirse, yıkanmadan önce daima çıkarılmalıdır. Eminim ki çoğunun sadece el yıkanması gerekiyordu! İşte çamaşır makinesinde sütyen korumak için özel olarak tasarlanmış ağları yıkama hakkında yayınladığım bir makale – Sutyen yıkama ağları

Küvetteki diğer engeller, hasarlı tambur, gevşek tamburlu kaldırıcı vb.

Pound-sikkeMadeni paralar ve diğer metalik engeller genellikle çamaşır makinelerinde sorunlara neden olur. Tamburun hasar görmesine ya da plastik tamburlu kaldırıcıyı (kürekler) gevşeyip kırabildikleri gibi, çamaşırların takılabileceği küçük bir delik veya boşluk bırakabilirler. Dübelleri dikkatlice inceleyin, hatta belki keskin bir kenara sahip olan uzun bir tambur deliği. İPUCU: Bir elin gergin olup olmadığını görmek için tambur ve kürekler boyunca tüm yolu hissetmek için bir elin üzerine gerilmiş naylon çorap kullanmayı deneyin.

Davul-kaldırıcıTamburlu kaldırıcılardan veya kanatlardan hiçbirinin keskin kenarlı bir deliği ortaya çıkarıp hasar görüp görmediğini kontrol edin. Gevşek veya kırık bir bateri (kaldırıcı) varsa, kıyafetlere zarar verebilir. Çamaşır makineniz için 4Washerhelp Drum paddles (veya kaldırıcılar) üzerinde bir yedek satın alabilirsiniz.

Fermuarlar ve tokalar

Bir önlem olarak fermuarı sıkıştırdıktan sonra iç kısımları fermuarlarla çevirmeyi deneyin. Metal düğmeli veya tokaları olan kıyafetlere dikkat edin. Ayrıca, hassas çamaşırları net yıkama torbalarına yerleştirmeyi deneyin.

Biyolojik deterjanlar yünlü ve ipeklere zarar verebilir

Giyimde bazı deliklerin biyolojik deterjan kullanarak nasıl ortaya çıkabileceğini açıklayan başka bir makale yazdım. Bu sorun sadece ipek ve yünlülerle ilgili olsa da – Biyolojik çamaşır makinesi deterjanları yün ve yünlere zarar verebilir.

Çamaşır suyu

Seyreltilmemiş çamaşır suyu çamaşır makinesinde kullanılmamalıdır. Aşındırıcı. Seyreltilmiş ağartıcı bile çamaşırları zayıflatabilir. Kullanmadan önce etiketi dikkatlice okuyunuz.

Deodorant

Chris (bir kozmetik şirketi için çalışıyordu) bu makaleye, deodorantın çamaşırlardaki liflere zarar verebileceğini ve bu günlerde bir çok insanın ön cephesi boyunca spreyleme yapabildiğini gösteren bir yorum ekledi – deodorant hakkında yorum yap ve çamaşır yıkamak

Birkaç farklı kişinin katkıda bulunduğu çamaşır makinesi forumumda başlamış olduğum konuyu okuyarak bu konuyu daha da araştırın – Yıkamadan Sonra Giysilerdeki Küçük Delikler: Çamaşır makinem yavaş yavaş çamaşırlarımı yiyor NOT: Forum şu anda salt okunur. Bu konuya katkıda bulunacak bir şeyiniz varsa, lütfen buraya bir yorum bırakın veya ( bana ulaşın ).

Hasarlı çamaşırların fotoğrafları

Bu konuyla ilgili başka bir yazı yazdım. Delikler, bana her boyutta delikler ve çeşitli çamaşırlarla gönderilen birçok fotoğrafın bulunduğu fotoğraflarda.

Küçük delikler sadece ön tarafta t-shirtlerde görünüyorsa

Gömlekler renkliBu, mutfakta çalışırken kot, kemer ve hatta mutfak tezgahlarına sürtünmeden kaynaklanan fiziksel aşınmadan kaynaklanabilir. Daha fazla ayrıntı için bu makalenin altındaki birçok yoruma bakın. Birkaç kişi, t-shirtlerin ön alt yarısındaki deliklerini mutfak tezgahına sürtünmeden kaynaklandığını tespit etmişlerdir. Granit tezgahları özellikle etkileyicidir.

Bu denemeyi dene

Jeff önerdi büyük deney içinde açıklama numarası 222 tişörtleri küçük delikler çamaşır makinesi ya da giyen kaynaklanır olmadığını ispatlamak zorundadır –

delikleri alan yeni bir t-shirt satın alın * ama asla kullanmayın *. Her çamaşır yıkarken, her şeyi bir kenara at ve delikler olup olmadığını gör. Eğer yaparsa, muhtemelen çamaşır makinesi / deterjan / hatalı kumaştır.

Fakat eğer delikler görünmezse, diğer tişörtlerdeki delikler büyük olasılıkla tişörtün giyen kişinin kumaşı streslendirmek için yaptığı bir şeyden kaynaklanmaktadır.

Yıkarken tişört ve diğer çamaşırları koruyun

Yıkama ağları (4washerhelp yedekleri sitesinden)

“Giysilerin ömrünü uzatmaya yardımcı olur ve sürtünmeyi ve sürtünmeyi önler”.

Yorumlar şimdi devre dışı bırakıldı

Araştırmaya yönelik birçok yorum var, ancak yeni yorumlar devre dışı bırakıldı çünkü çoğu insanın okumaya elverişli olmaması için yeterince büyük bir sayıya ulaşmıştı. Ancak, size yardımcı olabilecek pek çok düşünce, spekülasyon ve fikir olduğu için bu sizin için ciddi bir sorunsa bunları okumaya zaman ayırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Herhangi bir yararlı tavsiyeniz veya bilginiz varsa lütfen benimle iletişime geçin ve sizin için yorumları açabilir veya düşüncelerinizi makaleye ekleyebilirim.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi