Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşır makinesinde sıkışmış bir şey nasıl çıkartılır

Çamaşır makinesinde sıkışmış bir şey nasıl çıkartılır

NasılÇamaşır makinesinde sıkışmış bir şey nasıl çıkartılır Bu, bir çamaşır makinesinde (genellikle dış tambur ve iç tambur arasında) sıkışmış bir şeyin nasıl çıkarılacağı konusunda hızlı bir kılavuzdur. Tamburdaki deliklerden bir şey geçtiyse ve tambur ilerlediğinde, çoğu zaman bir sütyenin altından bir altlık gibi bir kazıma işitebilirsiniz, ancak birçok başka engel de çamaşır makinelerinde sıkışır.

Anahtarlar veya bozuk paralar gibi önemli bir şey tamburun içine sıkışırsa, bu günlerde bir çamaşır makinesini yazabilir. Bunun nedeni, çoğunluğun sadece plastik dış küvetlere sahip olmasıdır. Küvetin içinden delik açtığı veya çatlağın ortaya çıktığı birçok yer gördüm. İç tambur, ısıtıcı ve ön plakalar gibi diğer parçalar da hasar görebilir. Bunun gibi sorunların ana nedeni madeni paralardır. Daha büyük engeller, iç tamburun dudağı ile kapı contasının arkası arasında aşağı iner.

Düşündüğünüz şeyleri çıkarma

Sadece içine dalmayın ve çamaşır makinesini ayrı ayrı kullanmaya başlayın. Eğer bir şey sıkışmışsa ve tambur döndüğünde bir ses çıkarsa (ve gürültünün kesinlikle tamburdan geldiğinden ve motorda bir arıza olmamasından emin olmak için tahrik kayışını çıkarmışsanız) muhtemelen bir şey olması gerekir. yapılır. Tıkanmanın ne olduğunu biliyor ve güçlü ise o zaman açıkça ciddi zararlar verebilir. Eğer herhangi bir hasara yol açabileceğini hayal edemediğiniz bir şey varsa, o zaman gerçekleşmesi muhtemel olan en kötü durum, pompa filtresine girip gelecekte de onu bloke edebilmesidir. Bu kesinlikle elverişsiz olacaktır, ancak nispeten kolay bir şekilde sabitlenebilmesi gereken bir şey.

Makineye bir şey girmiş olsa da, gürültü yapmıyorsa, bidonun ya da plastik dış küvete ciddi bir şekilde zarar verebileceğini bilemezseniz, sadece bir gözü tutmak için bir seçenek olabilir. Pompanın içine, çoğu bir pompa filtresi ile korunmalıdır. Makineyi kullanırken herhangi bir ses duyamıyorsanız, ama içinde sıkışmış bir şey olduğunu biliyorsanız, kontrol edilecek ilk yer pompa filtresi olacaktır .

Sütyen telleri

Davul döndüğünde sıkışan ve kazıma sesi oluşturan en yaygın nesne, davul döndüğünde sabit bir kazıma gürültüsüne neden olan sütyenden bir alt teldir. Bunlar yeterince önemli olmadıklarından ciddi hasarlara sebep olma ihtimalleri çok düşüktür, ancak ön plaka contasına doğru ilerleyerek sızıntılara neden olabilirler ve daha çok karter hortumuna ve filtresine sıkışabilirler. Filtrede bir kez pamuk ve kumaş parçalarına yakalanırlar ve sonunda birikme suyu suyun boşalmasını engelleyecek kadar büyük olurlar. Bu gerçekleşirse, genellikle pompa filtresinden kolayca çıkarılabilir .

Bir sutyen altından bakıldığında, kontrol edilecek ilk şey, telin ucunun küçük bir parçasının, tamburdaki bir delikten içeri sokulmamasıdır. Hiç açık olmayabilir ve normal bir görünüm onu ​​özleyebilirdi, ama tuhaf olanı bu şekilde elde etmeyi başardım. Kapıyı aç ve çok dikkatli bak, deliklerin tümünü elinizle hissedin. Eğer çok şanslıysanız, ucun bir milimetresi deliklerden birinden çıkıntı yapabilir. Bazı pense ile geri çekebilirsin.

Eğer bunun belirtisi yoksa, hortum hortumunun takıldığı yerden tıkanıklığı gidermeye çalışın.

Açıkçası, yıkayıcının elektrik şebekesinden çıkarıldığından ve tüm suyun boşaldığından emin olun , ardından arka paneli çıkarın. Uygun bir arka panel yerine arka taraftaki işe yaramaz küçük bir kontrol plakasına sahip olan bu rondelalardan biri ise, makineyi öne yatırmak suretiyle karter hortumuna erişmeniz gerekecektir.

  1. İçeride bulunan suyu yakalamaya hazır banyo havlusu bulundurun, çünkü karter hortumunda daima su vardır.
  2. Hazne hortumu, teknenin alt kısmından su pompasına giden siyah akordeon hortumudur.
  3. Küvet ucundan bu hortumu çıkar ve küvetden çek

Şansınız varsa, tel bu hortumun üstünde olacaktır. Dikkatlice içine bak ve küvetin altındaki delikten dikkatlice bak. Tel burada yuvarlak olabilir – muhtemelen ısıtma elemanının altında sıkışmış.

Burada göremiyor ya da hissedemiyorsanız, telin kayıp gitmediğini görmek için çamaşır makinesini ileri ve geri hareket ettirin ve ulaşabileceğiniz deliğe kaydırın.

Madeni paraların ve diğer engellerin çıkarılması

Eğer sütyen tel değilse ve hazne hortumu ve filtresinde herhangi bir şey bulamazsanız ya da yıkayıcıyı geri ve ileriye doğru çevirerek nesnenin hazne hortumu deliğinden geçmesini sağlayın. büyük ameliyatlara başvurmak – yani çamaşır makinesini sıyırmak. Birçok üretici arasında endişe verici bir trend, kapalı dış küvetlere sahip çamaşır makineleri üretmektir. Bu, sıkışmış bir nesneyi imkansız kılmak da dahil olmak üzere herhangi bir onarımı gerçekleştirmek için bir küvetin sıyrılmasını sağlar. Bu saçma bir fikir ve bu çamaşır makineleri kaçınılmalıdır ama ne yazık ki yıkayıcıların çoğunluğu bu yolda – özellikle daha ucuz olanlar aşağı gidiyor gibi görünüyor.

Kazan içinden çıkarma

Çamaşır makineleri genellikle 3 plastik tambur kürekler (veya yükleyicileri) sahip birsökülebilir olmak üzere. Bazen üst kısımdaki deliklerden biri, diğerlerinden daha büyüktür ve aşağıya yerleştirilen küçük bir tornavida, kaldırıcının geriye kaymasını ve durmasını sağlayan bir çıkıntıya basabilir. Eğer öyleyse, dış küvetin tabanına erişmek için birini kaldırabilirsiniz. Metal tambur tırnağını tekrar yerine getirdiğinizden emin olun ve kürek güvenli bir şekilde yerine oturduğundan emin olun, çünkü orta yıkamadan çıkarsa hoş olmayacaktır.

Birini nasıl çıkaracağınızı bilemezseniz, çıkması tasarlanmamış olabilir. Indesit ve Hotpoint davul kürekler genellikle bu yoldan çıkıyorlar ama tüm irade yok. Bir davul kürek koparmak veya koparmak ve geri alamıyorsanız, makineyi kullanamayacaksınız ve kürekler yedek parça olarak temin edilemediğinde tam bir yeni tambur gerekebilir (buradaki makinenin tamburlu raket değiştirmelerini kontrol edin ) .

Kazan hortumu veya ısıtma elemanı aracılığıyla bir engel olabilir.

Eğer tıkanıklık tamburun ortasındaki bir yerde sıkışıp kaldığından şüphelenirseniz, dispenser hortumunun takılı olduğu dış tamburdaki delikten geçebilirsiniz. Su ve deterjan, sabunluktan tamburun içinde yıkanır.

Bazen bir tel örgü, ısıtma elemanında mandallanır ve tuzağa düşer ve elemanın çıkarılması, ona erişime izin verebilir. Bununla birlikte, ısıtıcının nerede olduğu, bazılarının makinenin önünde olduğu ve erişilmesi çok zor olduğu, bazılarının da arka panelin arkasında olduğu ve kolay erişilebileceği yerlere bağlıdır. Bu yöntem, çaresiz bir şekilde, bir çamaşır makinesini sıyırma işlemini gerektirebileceğinden, tavsiye edilmez ve bunu çıkarsanız bile ısıtıcıyı yeniden takamayabilirsiniz. Daha da kötüsü yanlış bir şekilde yerine takabilirsiniz ve mutfağa su basan bir döngü sırasında ortaya çıkar, ya da tutma braketinin altında yer almazsınız ve tamburun acımasızca dönmesine neden olur.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi