Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Çamaşırlar çamaşır makinesinden kırışık çıkıyor

Çamaşırlar çamaşır makinesinden kırışık çıkıyor

buruşukÇamaşırlar çamaşır makinesinden kırışık çıkıyor Yaygın bir problem çamaşır makinesinde giysilerin aşırı derecede kırılmasıdır. Çamaşırın buruşması durumunda çeşitli olası nedenler vardır.

Çamaşır Makinesi Çok Kırıştırıyor

İlk önce, tamburun aşırı yüklenmediğinden emin olun . Bazı çamaşır türlerine aşırı yüklenmek kolaydır, çünkü 5 veya 6 kg’lık bir tambur kapasitesine sahip olmanıza rağmen, üreticiler sadece bu kapasiteyi pamuklu olarak kullanmanızı tavsiye eder. Diğer her şey daha düşük bir kapasiteye sahiptir (talimat kitabınızı kontrol edin). Örneğin çamaşır makinemde 6 kg’lık bir varil var ama talimat kitabı aşağıdakileri gösteriyor –

 • Pamuklular – Maksimum yük 6kg
 • Minimum Demir – maksimum yük 3kg
 • Hassaslar – maksimum yük 2kg
 • Woollens – maksimum yük 2kg
 • Ipek – maksimum yük 1kg

Bu yük boyutlarından bazıları çok küçük gözüküyor, ancak ipekler ve incelikler örneğin pamuklu havlulardan daha az ağırlık alıyor. Yine de, aşırı yükleme kırışmaya neden olur, bu nedenle aşırı kırışma sorunları yaşamadığınızdan emin olun.

Spin hızları ve katlama

Yük boyutları gibi, bu listede gösterildiği gibi birçok çamaşır tipi için sıkma hızları şaşırtıcı derecede düşüktür.

 • Pamuklular: 1400 rpm
 • Minimum demir: 1200 rpm
 • Hassaslar: 600 rpm
 • Yünlüler: 1200 rpm
 • Silks: 400 rpm
 • Gömlek: 600 rpm
 • Denim: 900 rpm

Kendi çamaşır makinenizin talimat kitabını kontrol etmelisiniz çünkü bu kılavuzlar 6Kg 1400rpm çamaşır makinesi içindir ve sizinkiler farklı olabilir. Farklı üreticiler ve farklı çamaşır makinesi modelleri farklılık gösterebilir, ancak yukarıdaki grafik bazı öğelerin tam sıkma hızında eğilmemesi gerektiğini göstermektedir ve bunu yapmak bazı çamaşırlar için katlama seviyesine yeniden eklenebilir.

Sıcak suda durulama nedeniyle oluşan kırışma

Kıvrımlı-çamaşırBir diğer daha nadir kırışıklık sebebi çamaşır makinesinin sıcak su ile durulanmasıdır , bu da çamaşırları gerçekten kırar. Bu oldukça nadir, ama birçok kez gördüm ve çoğu kez yıkayıcı, yıllarca yanlış şekilde bağlandı çünkü hala işe yarayacak. Bu günlerde çoğu çamaşır makinesi sadece soğuk hava ile doldurulur, ancak yanlış şekilde soğuk olarak işaretlenmişse, yanlışlıkla sıcak bir kaynağa bağlanabilir.

Ne olursa olsun, birisi hortumları yanlış bir şekilde birbirine bağlar, böylece sıcak su soğuk vanasına gider ve sıcak su sıcak vanasına gider. Bu günlerde çoğu çamaşır makinesinde sadece bir soğuk valf var, ancak yanlış hortum hala yanlışlıkla bağlanabiliyor. Bunun neden olabileceği nedenler –

 1. Hortum borusu (ları) bağlanırken işe dikkat edilmemesi
 2. Birisi kırmızı hortumu sıcak valfe ve maviye soğuk valfe doğru şekilde bağlar, ancak sadece içinden geçen suyun doğru tipte olduğunu varsayar. Bununla birlikte, daha önce bir aşamada, birisi hortumları tesisat ucunda yanlış musluklara bağladı.
 3. Birisi hortumları çamaşır makinesine doğru şekilde bağlar, ancak sıhhi tesisat yapan kişi muslukları yanlış su beslemesine taktı veya yanlış renk kolunu veya işaretleyiciyi takarak muslukları yanlış bir şekilde tanımladı. Musluklar sıcak suyu ve mavi işareti veya soğuk için kolu belirtmek için kırmızı bir işarete veya kola sahiptir. Doğru tedarikte olduklarından emin olmak için hiç bir şey yapılmadı, bu yüzden hortumları doğru şekilde bağlayan biri su kaynağının yanlış olduğunu fark etmeyecek.

Çamaşır makinenizi çekmeden ve kontrol etmek için hortumları çıkarmadan önce oldukça nadirdir. Çamaşır makinesini durulama üzerine koyarak ve suyun içeriye girmesini sağlayarak soğuk ve soğuk kalmasını kontrol edebilirsiniz (sıcak suyunun ilk ısındığı sıcakta veya sıcak su haznesinde hiç kalmamışsa bile soğuk olabileceğini unutmayın. çamaşır makinesi edin. edildi anlama gerektiğini olsa yanlış yukarı bağlı giysiler sıcak çıkıp kesinlikle çok sıcak çok su kaybına sebep olacaktır.

Yüksek yıkama sıcaklığından kaynaklanan kırışıklıklar

Kırılmaya neden olabilecek bir başka şey de, bir sıcaklıkta çok sıcak bir sıcaklıkta yıkama ya da bir programda kırışık çamaşırların doğru sıcaklıkta yıkanmasıdır, ancak çok hızlı bir son sıkma hızıyla.

Son olarak , etkilenen çamaşırların tamburun dışına çıktıkça, tamburdan çıkarıldığından emin olun, çünkü uzun süre tamburun içine yerleştirilmesi de kırışmaya neden olabilir. Bu nedenle, yıkama programlarının anti-kıvılcım koruyucuları vardır, ki bu sayede, suya batırdığınız kıyafetleri suya daldırmaya ve onları hemen almaya başlayacaktır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi