Anasayfa / Elektronik / Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme Canon, bilgi teknolojisi alanında çözüm üretmenin yanı sıra, sabitleme, işleme, baskı için farklı ürünlerin üretimini yapan ulus ötesi bir mühendislik şirketidir.

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Yazıcılar Canon ürünleridir. Lütfen Canon yazıcılarının hatalarını belirlemeye ve düzeltmeye yardımcı olacak sorun giderme tablosunu bulun.

Canon Laser Shot LBP-1110 yazıcı sorun giderme

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
Yazıcı yazdırmıyor Kağıt yüklenmemiş olabilir. Kağıdın yüklü olduğundan emin olun.
Yazdırma işleri durmuş olabilir. Durdurulan işler için LBP-810 Durum Penceresini kontrol edin.
Kartuş doğru şekilde yüklenmemiş olabilir. EP-22 kartuşunun doğru şekilde takıldığını kontrol edin. Başlangıç ​​Kılavuzu’na bakın.
BIOS bağlantı noktası ayarınızın değiştirilmesi gerekebilir. Kullanılabilir bağlantı noktaları ile ilgili bilgisayarınızın belgelerine bakın.
Paralel kablo uyumlu olmayabilir. Çift yönlü kabiliyetli 8 bit Centronics uyumlu paralel arabirim kablosu kullandığınızdan emin olun.
Bilgisayarınız düzgün çalışmıyor olabilir. Bilgisayarınızı kontrol edin, açık olduğundan ve düzgün çalıştığından emin olun.
Yazılımınız yanlış kodları gönderiyor olabilir. Kullandığınız yazılımı kontrol edin; yazıcıya bir durma kodu veya benzeri bir komut yollamış olabilir. Yazıcılar klasöründe doğru yazıcının seçildiğinden emin olun.
Güç sağlanmıyor Güç kablosu takılı olmayabilir. Güç kablosunun hem yazıcıya hem de AC prizine sıkıca takılı olduğundan emin olun.
AC prizinde güç sağlanmıyor olabilir. AC prizinin güç sağladığından emin olun; gerekirse başka bir çıkış deneyin.
AC voltajı yazıcıyla eşleşmeyebilir. AC prizinin voltajının yazıcının üzerindeki değerlerle eşleştiğinden emin olun.
Yazıcı yazdırmayı durdurur Arabirim kablosunuz gevşek olabilir. Bilgisayarınızı ve kablonuzu kontrol edin.
Ön planda bir uygulama üzerinde çalışıyor olabilirsiniz, bu durumda yazdırma performansı yavaşlayabilir. Yazdırma işinizin önceliğini verirseniz yazıcı performansı artar.
Çıktı yanlış Yazıcı ve bilgisayarınız arasında bir iletişim sorunu olabilir. Kablo bağlantılarınızın sağlam olduğundan emin olun. Arabirim kablosunun 6,6 feet (2,0 m) uzunluğundan daha az olduğundan emin olun. Anahtar kutusu kullanmadığınızdan emin olun.Windows’da doğru yazıcı sürücüsünü seçtiğinizden emin olun.
Yazıcılar klasöründe yanlış yazıcı seçildi. Yazıcılar klasöründe LBP-810’un seçildiğinden emin olun.
BIOS kurulumunuzu değiştirmeniz gerekebilir. Ayrıntılar için bilgisayarınızın belgelerine bakın. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için paralel port modunu veya paralel port adresini değiştirmeyi deneyin.
Yazıcı kilitler sistemi Sistem kurulumunuz bir sorun olabilir. Yüksek kaliteli blendajlı bir arayüz kablosuna sahip olduğunuzu doğrulayın. Sorun sizin BIOS’unuz olabilir. BIOS kurulumunuzun doğru olduğunu doğrulayın. (Ayrıntılar için bilgisayarınızın belgelerine bakın.) Fiziksel belleğinizin doğru çalıştığını doğrulayın. Toshiba dizüstü bilgisayarınız varsa, CONFIG.SYS dosyanızdaki bu satırı değiştirin: c: \ winutils \ mxtime.exe: REM c: \ winutils \ mxtime.exe
Bilgisayar bir cihaz zaman aşımına işaret ediyor Bilgisayarınız yazıcıya veri gönderiyor ancak yazıcı yanıt vermiyor. Yazıcı kapalı, çevrimdışı veya bilgisayara bağlı olmayabilir. Yazıcının duraklatılmadığından emin olun. Yazıcının arabirim kablosunun hem yazıcıya hem de bilgisayara güvenli bir şekilde bağlı olduğundan emin olun. Kağıdın kağıt tepsisine doğru şekilde yüklendiğinden emin olun. Yazıcıyı ve bilgisayarı yeniden başlatın. Yazdırma işlemini tekrar deneyin. Farklı bir kablo deneyin. Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme
CAPT düzgün çalışmıyor LBP-810 için CAPT varsayılan yazıcı sürücüsü olarak seçilmemiş. LBP-810 için CAPT’yi varsayılan sürücü olarak belirtin.
Yazılım düzgün yüklenmemiş olabilir. Bkz. “Sorun Gidericiyi Kullanma” sayfa 139. CAPT’nin doğru şekilde kurulduğunu kontrol etmek için, bir uygulamadan bir sayfa yazdırmayı deneyin .. Baskı başarısız olursa, CAPT doğru kurulmamışsa, CAPT’yi kaldırın ve tekrar kurun. daha fazla bilgi için, bkz. “CAPT’i Kaldırma” Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme
Adobe Type Manager (ATM) yazı tiplerini kullanamaz Adobe Type Manager’ın yanlış sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Adobe Type Manager (ATM) 2.51 veya sonraki bir sürümünü kullanıyor olmalısınız.
LBP-810’dan başka bir yazıcı sürücüsü ile yazdırılamıyor Yazıcı sürücüsü, LBP-810 yazıcı sürücüsü ile aynı bağlantı noktasına bağlanır. Yazıcı sürücüsünü LBP-810 yazıcı sürücüsünden farklı bir bağlantı noktasına bağlayın.
CD-ROM Menüsü otomatik olarak görünmez Autorun CD-ROM Menüsü onay kutusu CD-ROM menüsünde işaretlenmemiş. CD-ROM menüsünü manuel olarak başlatın ve “Autorun CD-ROM Menüsü” onay kutusunu işaretleyin.
Otomatik ekleme bildirimi onay kutusu işaretli değil. Aygıt Yöneticisi’nden, CD-ROM sürücüsü Özellikleri iletişim kutusunda “Otomatik ekleme bildirimi” onay kutusunun işaretlendiğinden emin olun. Daha fazla bilgi için, bkz. Windows Yardımı.
CD-ROM Menüsü başlatılırken “CD-ROM’da dosya bulunamadı” hatası. Program sabit disk sürücüsünden yüklenir. CDMENU.EXE dosyasını sabit disk sürücünüzden çıkarın ve CD-ROM Menu programını “User Software” etiketli kompakt diskten yeniden başlatın.

Canon PIXMA MP500 yazıcı sorun giderme

MESAJ AKSIYON
Hafıza kartında fotoğraf yok. • Hafıza kartında sadece geçersiz görüntüler var.
• Bilgisayarda düzenlenen / işlenen fotoğraf verileri bilgisayardan yazdırılmalıdır.
Mürekkep tükendi. Mürekkep deposunu değiştirin ve kapağı kapatın. U041 Mürekkep tükendi (Mürekkep deposundaki lamba yanıp söner).
Mürekkep deposunu değiştirin ve Tarama Birimini kapatın (Yazıcı Kapağı).
Yazdırma devam ediyor ve yazdırmaya devam etmek istiyorsanız, Mürekkep deposu Takılı iken [Tamam] düğmesine basın. Daha sonra yazdırma Mürekkep çıkışı koşulunda devam edebilir. Yazdırıldıktan hemen sonra boş Mürekkep deposunu değiştirin. Makine hasar görebilir Mürekkep basımı durumunda yazdırma devam ederse.
Yazdırma kafası takılı değil Yazdırma kafasının tipi Yanlış. Yazdırma Kafasını Takmak için Kolay Kurulum Talimatlarında verilen talimatları izleyin. Yazdırma Kafası zaten takılıysa, Yazdırma Kafasını çıkarın ve yeniden takın. Bu hata devam ederse, Yazdırma Kafası zarar görebilir. Canon Müşteri Destek Merkezi ile iletişim kurun.
İç kapak açık. İç kapağı kapatın ve [Tamam] tuşuna basın. Normal baskıya başlarken İç Kapak açıksa, makinede [Tamam] düğmesine basmadan önce kapatın.
Yazdırırken İç Kapağı açmayın veya kapatmayın. Bu, makineye zarar verebilir.
Bazı mürekkep depoları yerinde takılı değil. U072 / Aşağıdaki rengin birden fazla mürekkep deposu takılı. U071 Olası nedenler şöyledir:
Bazı mürekkep depoları yerinde takılı değil.
Aynı rengin birden fazla mürekkep tankı takılı.
Mürekkep depolarının uygun konumlara takıldığını doğrulayın.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 88.
Atık mürekkep emici neredeyse dolu. Temizlik için kullanılan mürekkep, makineye yerleştirilmiş atık mürekkep emicisinde emilir.
Yazdırmaya devam edebilmeniz için hatayı iptal etmek için [Tamam] tuşuna basın. Atık Mürekkep emicisi tamamen dolduğunda, atık mürekkep emicisi değiştirilene kadar baskı yapılamaz.
Canon, mümkün olan en kısa zamanda Canon Müşteri Hizmetleri Merkezi ile iletişim kurmanızı önerir.Makinenin belirli bir parçasını değiştirmeniz gerekecektir.
Aşağıdaki mürekkep tankı tanınamıyor. U140 / U043 Olası nedenler şöyledir:
• Mürekkep tankı doğru şekilde takılmamış olabilir (Mürekkep deposundaki lamba kapalıdır).
Uygun mürekkep deposunu takın.
• Mürekkep deposu bu makine ile uyumlu olmayabilir (Mürekkep deposundaki lamba kapalıdır).
Uygun mürekkep deposunu takın.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 88
Aşağıdaki mürekkep tankı tanınamıyor. U150 • Mürekkep tankı hataları oluştu (Mürekkep deposundaki lamba kapalı). Mürekkep deposunu değiştirin.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 88.
• Bu makine tarafından desteklenmeyen mürekkep tankı takılıdır (Mürekkep deposundaki lamba kapalıdır).
Uygun mürekkep deposunu takın.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 88.
Aşağıdaki mürekkebin kalan seviyesi doğru tespit edilemez.U130 Bir zamanlar boş olan bir Mürekkep tankı kuruldu.
Mürekkep deposunu değiştirin.
Durum altında yazdırma, Yazdırma Kafasına zarar verebilir.
Canon, yeniden doldurulmuş mürekkep depolarından kaynaklanan herhangi bir makine arızası veya hasarından sorumlu olmayacaktır.
Yeniden doldurulmuş mürekkep deposu takılı olarak yazdırmaya devam etmek istiyorsanız, en az 5 saniye boyunca [Dur / Sıfırla] düğmesini basılı tutun ve ardından bırakın. Yeniden Doldurulmuş Mürekkep tankları hafızaya alınır.
* Bu işlem kalan mürekkep seviyesini tespit etmek için işlevi serbest bırakacaktır.
Uyumsuz cihaz tespit edildi. Kamera kablosunu ayırın ve tekrar bağlayın.
Cihazınızın modeline veya markasına bağlı olarak, fotoğraf makinesini bağlamadan önce PictBridge ile uyumlu bir baskı modu seçmeniz gerekebilir.
Fotoğraf makinesini makineye bağladıktan sonra kamerayı açmanız veya Oynatma modunu manuel olarak seçmeniz de gerekebilir. Kameranızla birlikte verilen kullanım kılavuzuna göre gerekli işlemleri gerçekleştirin.
Hata hala çözülmezse, bu makine tarafından desteklenmeyen bir dijital kamera veya dijital video kamera kullandığınız olasılığı vardır. Bu makineyle uyumlu bir dijital kamera veya dijital video kamera kullanın.
Otomatik kafa hizalama başarısız. • Otomatik Kağıt Besleyiciye A4 / Letter boyutlu kağıt yüklenmemiş.
Hatayı gidermek için makinedeki [Tamam] düğmesine basın, ardından Otomatik Yaprak Besleyiciye bir adet A4 / Letter boyutlu kağıt yükleyin.
Otomatik kafa hizalama, Kaset’ten kağıt kullanılarak gerçekleştirilemez. Otomatik Yazdırma Kafası hizalaması için, Otomatik Kağıt Besleyiciye her zaman kağıt yükleyin.
• Yazdırma Kafası nozulları tıkalı. Hatayı gidermek için [Tamam] tuşuna basın. Yazdırma Kafasının durumunu kontrol etmek için meme kontrol desenini yazdırın.
• Kağıt Çıkış Yuvası, geçerli Yazdırma Kafası hizalamasını engelleyen güçlü bir ışık kaynağına maruz kalmıştır. Hatayı gidermek için [Tamam] tuşuna basın. Yazdırma Kafasını, Kağıt Çıkış Yuvası doğrudan güçlü bir ışık kaynağına maruz kalmayacak şekilde hizalayın.
Yukarıdaki önlemleri uyguladıktan sonra, Baskı Kafasını tekrar hizaladıktan sonra sorun devam ederse, hatayı gidermek için [OK] ‘e basın ve ardından manuel Yazdırma Kafası hizalaması yapın. Manuel Yazdırma Kafası hizalaması ile ilgili detaylar için, bkz. “Yazdırma Kafasını Manuel Olarak Ayarlama” sayfa 108.
Hata kodu Servis gerektiren bir hata meydana gelmiş olabilir. Makineyi kapatın ve makinenin güç kablosunu güç kaynağından çıkarın. Bir süre sonra, makinenin güç kablosunu tekrar Takın, makineyi açın ve makineyi tekrar makineye bağlayın. Aynı hata meydana gelirse, Canon Müşteri Destek Merkezi ile iletişim kurun.
Tarayıcı düzgün çalışmıyor. Canon Müşteri Destek Merkezi ile iletişim kurun.

Canon PIXMA MX700 yazıcı sorun giderme

MESAJ AKSIYON
“Mürekkep tükenmiş olabilir.Mürekkep deposunu değiştirmek tavsiye edilir. “U041 Mürekkep deposundaki lamba yanıp sönüyorsa, mürekkep tükenmiş olabilir.
Mürekkep deposunun değiştirilmesi önerilir.
Yazdırma devam ediyor ve yazdırmaya devam etmek istiyorsanız, mürekkep deposu takılıyken OK düğmesine basın.Ardından yazdırma devam edebilir. Baskıdan sonra mürekkep deposunun değiştirilmesi önerilir. Mürekkep tükenme koşulu altında baskı devam ederse makine zarar görebilir. Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 80.
“Baskı kafası takılı değil. Yazdırma kafasını takın. “U051 /” Yazdırma kafasının tipi yanlış.Doğru baskı kafasını takın. “U052 Yazdırma Kafasını kurmak için kurulum sayfanızda verilen talimatları izleyin.
Yazdırma Kafası zaten takılıysa, Yazdırma Kafasını bir kez çıkarın ve tekrar takın.
Hata çözülmezse, Yazdırma Kafası zarar görebilir. Canon servis temsilcinize başvurun.
“Bazı mürekkep depoları yerinde takılı değil.” U072 / “Aşağıdaki rengin birden fazla mürekkep tankı takılı.” U071 Olası nedenler şöyledir:
• Bazı mürekkep depoları doğru konumda takılı değildir. (Mürekkep deposundaki lamba yanıp söner.)
• Aynı rengin birden fazla mürekkep tankı takılı. (Mürekkep deposundaki lamba yanıp söner.)
Mürekkep depolarının uygun konumlara takıldığını doğrulayın.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 80.
“Mürekkebin kalan seviyesi doğru olarak algılanamıyor.”U130 Kalan mürekkep seviyesi doğru şekilde algılanamıyor. (Mürekkep deposundaki lamba yanıp söner.)
Mürekkep deposunu değiştirin ve Tarama Birimini kapatın (Yazıcı Kapağı).
Bir kez boş olan bir mürekkep tankıyla baskı yapmak, makineye zarar verebilir.
Bu durumda yazdırmaya devam etmek istiyorsanız, kalan mürekkep düzeyini algılamak için işlevi serbest bırakmanız gerekir. Durdur / Sıfırla düğmesini en az 5 saniye basılı tutun ve serbest bırakın.
Bu işlemle, kalan mürekkep seviyesini algılamak için işlev serbest bırakılır. Canon’un herhangi bir makine arızası veya yeniden doldurulmuş mürekkep depolarından kaynaklanan hasarlardan sorumlu olmayacağını lütfen unutmayın.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 80.
“Aşağıdaki mürekkep tankı tanınamıyor.” U043 / U140 / U150 • Mürekkep tankı bu makine ile uyumlu değildir. (Mürekkep deposundaki lamba kapalı.)
Uygun bir mürekkep deposu takın.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 80.
Bir Mürekkep deposu hatası oluştu. (Mürekkep deposundaki lamba kapalı.)
Mürekkep deposunu değiştirin.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 80.
“Mürekkep tükendi.Mürekkep deposunu değiştirin. “U163 Mürekkep tükendi. (Mürekkep deposundaki lamba yanıp söner.)
Mürekkep deposunu değiştirin ve Tarama Birimini kapatın (Yazıcı Kapağı).
Mevcut koşul altında yazdırma, makineye zarar verebilir.
Bu durumda yazdırmaya devam etmek istiyorsanız, kalan mürekkep düzeyini algılamak için işlevi serbest bırakmanız gerekir. Durdur / Sıfırla düğmesini en az 5 saniye basılı tutun ve serbest bırakın.
Bu işlemle, kalan mürekkep seviyesini algılamak için işlev serbest bırakılır. Mürekkep çıkış koşullarında baskının devam etmesinin neden olabileceği herhangi bir arıza veya sorundan Canon’un sorumlu olmayacağı konusunda uyarılmalıdır.
Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 80.
“Fotoğraf verisi yok. • Bellek kartında bu makine tarafından okunabilecek görüntü verisi bulunmuyor.
• Dosya adı veya klasör yolu belirli karakterler içeriyorsa makine dosyayı tanımayabilir. Yalnızca alfasayısal karakterler kullanın.
• Bilgisayarda düzenlenen veya işlenen fotoğraf verileri bilgisayardan yazdırılmalıdır.
“Atık mürekkep emici neredeyse dolu. Devam etmek için [Tamam] ‘a basın ama erken değiştirme önerilir. Makine, Baskı Kafası Temizliği sırasında kullanılan mürekkebi tutmak için dahili bir mürekkep emiciye sahiptir.
Bu hata mesajı, mürekkep emicinin neredeyse dolu olduğunu gösterir.
Yazdırmaya devam edebilmeniz için hatayı iptal etmek için Tamam düğmesine basın.
Bununla birlikte, mürekkep emici tamamen dolduğunda ve mürekkep emici değiştirilene kadar baskı devre dışı bırakıldığından, Canon servis temsilcinize en kısa sürede başvurmanız önerilir. (Makinenin belirli bir parçasını değiştirmeniz gerekecektir.)
“Uyumsuz cihaz algılandı. Cihazı kaldırın.” Bir işlem çok uzun sürerse veya veri göndermek için çok fazla zaman alırsa iletişim zaman aşımı oluşur. Bu yazdırmayı iptal edebilir. Bu gibi durumlarda, USB kablosunu ayırın ve yeniden takın. PictBridge uyumlu bir cihazdan baskı yaparken, cihazınızın modeline veya markasına bağlı olarak, makineye bağlamadan önce cihazda PictBridge uyumlu bir baskı modu seçmeniz gerekebilir.

Ayrıca, cihazınızı makineye bağladıktan sonra cihazınızı açmanız veya Oynatma modunu manuel olarak seçmeniz gerekebilir. Cihazınızı kullanım kılavuzuna bakarak bağlamadan önce gerekli işlemleri yapın. Hata hala çözülmezse, başka bir fotoğraf basıp basamayacağınızı kontrol edin.

“Desteklenmeyen bir USB hub bağlı. Hub’ı çıkarın.” PictBridge uyumlu bir cihaz bir USB hub üzerinden bağlanmışsa. hub’ı sökün ve doğrudan makineye bağlayın.
Hata kodu Makineyi kapatın ve makinenin güç kablosunu güç kaynağından çıkarın. Bir süre sonra, makinenin güç kablosunu tekrar takın ve makineyi açın. Aynı hata oluşursa, Canon servis temsilcinize başvurun.
“Tarayıcı düzgün çalışmıyor.” Makineyi kapatın ve makinenin güç kablosunu güç kaynağından çıkarın. Bir süre sonra, makinenin güç kablosunu tekrar takın ve makineyi açın. Aynı hata oluşursa, Canon servis temsilcinize başvurun.
“Kart şu anda yazma etkin. Çalışmadan önce kartı çıkarın ve salt okunur moduna ayarlayın.” Kart Yuvası, USB etkin veya LAN etkin olarak ayarlanmış. Bu modda yazdıramazsınız. Hafıza kartına yazdıktan sonra tekrar Read-only moduna ayarlayın.
“ADF’deki belge. ADF’de belgeyi kontrol ettikten sonra ve [Tamam] ‘a basıldıktan sonra yeniden çalışma.” Belge ADF’de sıkışmış. ADF’de sıkışmış belge sayfasını çıkarın, ardından Tamam düğmesine basın. Hata giderildiğinde, işlemi tekrar yapın. Bkz. “Belge Sıkışmaları”, sayfa 116.
“Belge boyutu çok uzun. ADF’deki belgeyi kontrol ettikten sonra yeniden çalıştır ve [Tamam] ‘a bas.” Belge çok uzun veya ADF’de sıkışmış. ADF’de sıkışmış belge sayfasını çıkarın. daha sonra OK düğmesine basın. Hata giderildiğinde, yüklediğiniz belgenin, işlemi yeniden başlatmadan önce makinenin gereksinimlerini karşıladığından emin olun. “Orijinal Belge Gereksinimleri” sayfa 6 ve “Belge Sıkışmaları” sayfa 116.
“Otomatik tekrar arama” Makine meşgul olduğundan veya bir belge göndermeye çalıştığınızda alıcı yanıt vermediğinden makine alıcının numarasını tekrar aramak için bekliyor. Makinenin numarayı otomatik olarak tekrar aramasını bekleyin. Otomatik tekrar arama işlemini iptal etmek isterseniz, makine numarayı aramaya başlayıncaya kadar bekleyin, Durdur / Sıfırla düğmesine basın, ardından LCD’deki talimatları izleyin. Belgeyi bellekten de silebilirsiniz. Bkz. “Bellekte Depolanmış Belge” sayfa 73.
“Telefonu kapat” El cihazı, telefon ahizesine doğru şekilde yerleştirilmemiş. Ahizeyi doğru şekilde değiştirin.
“Tekrar siyah beyazı deneyin.” Alıcının faks makinesi renk uyumlu değildir. Faksları tekrar göndermek için Siyah düğmesine basın. Alternatif olarak, Renkli TX’i Siyah beyaz gönder olarak ayarlayabilirsiniz.
“Bağlantı başarısız.” Modüler fişli telefon hattı kablosu doğru şekilde takılmamış veya Çevir sesi algılama AÇIK olarak ayarlanmıştır.Kablonun düzgün bir şekilde takıldığından emin olun ve bir süre sonra faksı yeniden gönderin. Faksı hala gönderemiyorsanız. Çevir sesi algılamayı KAPALI olarak ayarlayın. Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme
“Hafızaya alındı.” Makine aşağıdaki koşullardan biri altında bir faks alırsa, makine alınan faksı yazdıramaz ve belleğinde saklayacaktır.Sorun açıklandığı gibi çözüldüğünde, bellekte saklanan faks otomatik olarak yazdırılır.
• Mürekkep az veya bir faks alırken tükendi: mürekkep deposunu değiştirin. Bkz. “Mürekkep Deposunu Değiştirme” sayfa 80.
• Faks alırken kağıt bitti: kağıdı yükleyin ve Tamam düğmesine basın.
• Kağıt Çıkış Kaseti kapalı: açın.
• Otomatik yazdırma alındı ​​için KAPALI seçilidir: AÇIK seçeneğini seçin.
• Faks yazdırmayı iptal etmek için Durdur / Sıfırla düğmesine bastınız: FAKS düğmesine basın.
“Meşgul / sinyal yok” • Aradığınız telefon numarası meşgul.
Bir dakika bekledikten sonra tekrar aramayı deneyin. Bkz. “Yeniden arama”, sayfa 64.
• Aranan faks numarası yanlış.
Faks numarasını kontrol edin ve tekrar arayın.
• Alıcının faks makinesi çalışmıyor.
Alıcıyla iletişim kurun ve faks makinelerini kontrol etmelerini sağlayın.
• Alıcı bir G3 makinesi kullanmıyor.
Alıcıyla iletişim kurun ve bir G3 makinesi kullanarak dokümanı göndermelerini veya almasını isteyin.
• Makinenizdeki dokunma tonu / döner darbe ayarı yanlış.
Makinenizi, telefon hattınızla eşleşen ayara getirin. Bkz. “Telefon Hattı Türünü Ayarlama”, sayfa 45.
• Alıcı faks makinesi 55 saniye içinde cevap vermedi (tüm otomatik tekrar arama girişimlerinden sonra).
Alıcıyla iletişim kurun ve faks makinelerini kontrol etmelerini sağlayın. Yurtdışı araması için kayıtlı numaraya duraklama ekleyin.
“Bellek dolu.” • Makinenin belleği dolu çünkü çok fazla sayfayı aynı anda veya çok ayrıntılı bir belgeyi kopyalamayı denediniz. Belgeyi bölün ve her bir parçayı ayrı ayrı kopyalayın.
• Makinenin belleği dolu çünkü çok fazla belge veya çok uzun veya ayrıntılı bir belge aldı. Gönderenle iletişim kurun ve onu bölün ve yeniden gönderin.
“Kağıt boyutu doğru değil.Ayarladığınız sayfa boyutunu değiştirin. A4 dışındaki boyutta kağıt. Mektup veya Yasal yüklenir. Arka Kasetten beslerken, A4’ü yükleyin. Letter veya Legal boyutlu kağıt. Ön taraftan beslerken
“Kağıdı değiştirin.A4 / 8.5×11 / 8.5×14 Düz “ Tepsi, A4 veya Letter boyutlu kağıt yükleyin.
“Kağıdı değiştir.”  Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Selphy CP510 yazıcı sorun giderme

SORUN ÇÖZÜM
Yazıcının gücü yok.
Kompakt güç adaptörü veya güç kablosu doğru bağlanmamış. • Kompakt güç adaptörünün ve güç kablosunun doğru şekilde bağlandığından emin olun. Güç kablosunun standart bir elektrik prizine takılı olduğundan emin olun.
Yazıcının güç düğmesi kırmızı yanıp sönüyor. Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme
Yazıcıda bir arıza var. {PictBridge)! LCD ekranın sol üst köşesinde ^ {Canon Direct Print) simgesi görüntülenmiyor. • Yazıcının gücünü kapatın ve tekrar açın.
Kablo doğru bağlanmamış. • Kabloyu doğru şekilde bağlayın (s. 31).
Yazıcının gücü kapalı. • Yazıcının gücünü açın (s. 31).
Fotoğraf makinenizin ürün yazılımı bu yazıcıyla uyumlu değil. • Lütfen bilgi almak veya uyumlu yazılım indirmek için Canon BeBit web sitesini (http://www.canon.jp/lmaging/BeBit-e.html) veya bölgesel Canon web sitenizi kontrol edin.
Bellek kartından yazdırılıyor ya da bir bilgisayara bağlı yazdırma devam ediyor. • Çıktı alınana kadar bekleyin.
Yazıcı yazdırmıyor. Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme
Yazıcı kameraya doğru şekilde bağlı değil. • Kabloyu doğru şekilde bağlayın (s. 31). Bağlantı doğruysa, kameranın LCD ekranında Q veya Q simgesi görünecektir.
Fotoğraf makinesinin pili bitmiştir. • Tam olarak şarj edilmiş bir pil takımı veya yeni bir pil ile değiştirin veya kamerayı bir elektrik prizine takın (kameranın isteğe bağlı kompakt güç adaptörünü kullanarak). Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme
Mürekkep kaseti doğru şekilde yüklenmemiş. • Mürekkep kasetini doğru şekilde yükleyin (s. 27).
Mürekkep kasetinin mürekkep tabakasında çok fazla gevşeklik var. • Gevşekliği alın (s. 27).
Kağıt kaseti tamamen içeri itilmez. • Kağıt kasetini doğru şekilde yükleyin (s. 29).
Yazıcı aşırı ısınmış. • Yazıcının soğumasını bekleyin.
Baskı yarı yolda durdu.
Yazıcı kameraya doğru şekilde bağlı değil. • Kabloyu doğru şekilde bağlayın (s. 31).
Yazıcının güç düğmesi, kameranın LCD ekranı herhangi bir hata mesajı göstermeden kırmızı yanar.
Yazıcıda bir arıza var. • Kağıdı kağıt işleme yuvasından çıkarın ve mürekkep sayfasındaki herhangi bir gevşekliği alın.Yazıcının gücünü kapatın ve tekrar açın.
Baskı kalitesi iyi değil.
Doğru kağıt türünü kullanmıyorsunuz. • Belirtilen kağıt tipini kullanın.
Kağıt yanlış tarafı yukarı bakacak şekilde yüklenmiştir. • Kağıdı doğru şekilde yükleyin (s. 28).
Mürekkep sayfası veya kağıt kirli. • Temiz bir mürekkep yaprağı kullanın ve kağıdı temizleyin.
Yazıcının içinde yoğunlaşma oluştu. • Yoğuşmanın buharlaşmasını bekleyin (s. 15).
Yazdırılan görüntüler bozuk.
Yazıcı bir televizyona, video oyun makinesine veya başka bir elektromanyetik kaynağa çok yakın. • Yazıcıyı elektromanyetik kaynaktan en az 1 metre (3,3 ft) uzakta olacak şekilde taşıyın.
Yazıcı bir stereo hoparlöre, büyük bir motora veya başka bir güçlü manyetik kaynağa çok yakın. • Yazıcıyı güçlü manyetik kaynaktan uzaklaştırın.
Kümedeki ayrılan sayfalar için yeterli mürekkep kalmadı.
Yazıcının gücünü tekrar tekrar açtınız. • Lütfen yazıcının gücünü gereksiz yere açıp kapamaktan kaçının.
Mürekkep tabakasını çektin. • Mürekkep sayfasını zorlayarak çekmeyin.
Yazdırmadan önce kağıdın delikli kenarlarını yırtıp büküyorsunuz. • Kağıdın delikli kenarlarını yırtmayın veya bükmeyin.
Yazıcı bir sayfadan fazla kağıt yazdırırken kağıt bittiğinde mürekkep kasetini çıkardınız. • Mürekkep kasetini çıkarmadan kağıt kasetine kağıt yükleyin.
Sık kağıt sıkışmaları.
Kağıt kaseti aşırı yüklenmiştir. • Kasete 18 sayfadan fazla kağıt yüklemeyin. Kağıt kasetine en fazla 12 adet geniş boyutlu kağıt (100 x 200 mm (4×8 inç)) yerleştirmeyin.
Baskı çıkış yuvası çok dolu. • Prizde 9’dan fazla kağıdın birikmesine izin vermeyin.
Kağıt buruşmuş veya kıvrılmış. • Kırışık veya kıvrılmış kağıt kullanmayın.
Soluk şeritler baskıda görünür.
Yazıcının içinde toz birikmiş. • Temizleyici çubuğu kullanarak yazıcının içindeki tozu alın (s. 57).
LCD monitörde görüntü yerine “?” Görüntülenir. (Yalnızca CP710)
Bazen görüntüye bağlı olarak “?” Görüntülenir. • Bir görüntüyü yazdırmaya çalıştığınızda yazdırma bazen başarısız olur.
LCD monitörde seçilen görüntü basılmamış. (Yalnızca CP710)
Görüntülerin listesi yazdırıldığında, dizin baskısı görüntü yerine “?” Olarak görüntülenen bir görüntüyü içerir (yalnızca CP710). Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme
Aşağıdaki görüntüleri basmayı denediniz:
– Farklı bir kamerayla çekilmiş veya farklı türde kaydedilmiş
bir görüntü
– Bilgisayar tarafından değiştirilen bir görüntü
– Çok büyük bir görüntü verisi boyutu – Verileri bozuk olan bir resim
• Yazdırmaya çalıştığınız görüntünün boyutunu ve fotoğraf makinesindeki kayıtlı piksel sayısını kontrol edin ve görüntüyü fotoğraf makinesinde görüntülenebilen JPEG sıkıştırılmış tipine dönüştürün. Görüntü dosyalarının boyutunu 8000 x 6000 pikselden az olacak şekilde sınırlayın. Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

XBOX 360 Sorun Giderme

XBOX 360 Sorun Giderme Microsoft tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş bir ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi