Anasayfa / Elektronik / Cep Telefonu Çalışmıyor Sorun Ve Hata Giderme

Cep Telefonu Çalışmıyor Sorun Ve Hata Giderme

Cep Telefonu Çalışmıyor Sorun Ve Hata Giderme Android telefonunuz veya tabletiniz çok az tuşa sahip. Açabilmenin tek yolu, güç düğmesine basmaktır – ve bu çalışmıyor. Panik yapma! Gç düğmesine bastığınızda Android aygıtları bazen güç açmayı veya uykudan uyandılamayı reddedebilir, ancak telefonunuz veya tabletiniz muhtemelen bozuk değildir.

Cep Telefonu Çalışmıyor

Cihazınızın önyüklemesini yeniden yapmanın bazı kolay yolları vardır.tabletin çok az butonu var. Açabilmenin tek yolu, güç düğmesine basmaktır – ve bu çalışmıyor. Panik yapma! Gç düğmesine bastığınızda Android aygıtları bazen güç açmayı veya uykudan uyandılamayı reddedebilir, ancak telefonunuz veya tabletiniz muhtemelen bozuk değildir. Cihazınızın ön yüklemesini yeniden yapmanın bazı kolay yolları vardır.

Güç Düğmesine Uzun Basın

Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazların kapanma modunda görünür bir şekilde görünmesi mümkündür. Böyle bir durumda, güç düğmesi hiç çalışmıyor – çünkü cihaz temelde donmuş. Tarihsel olarak, çözüm cihazın pilini çıkarmak, birkaç saniye bekledikten sonra pili tekrar takıp güç düğmesine tekrar basmak oldu. Bu, aygıtın tüm gücünü kaldırır ve “güç döngüsü” olarak bilinir.

Cihazınızda çıkarılabilir bir pil varsa, bunu deneyin – sorununuzu giderebilir.tabletler , dizüstü bilgisayarlar ve diğer elektronik aygıtlar kapanma modunda görünmek için görünebilir. Böyle bir durumda, güç düğmesi hiç çalışmıyor – çünkü cihaz temelde donmuş.

Tarihsel olarak, çözüm cihazın pilini çıkarmak, birkaç saniye bekledikten sonra pili tekrar takıp güç düğmesine tekrar basmak oldu. Bu, aygıtın tüm gücünü kaldırır ve “güç döngüsü” olarak bilinir. Cihazınızda çıkarılabilir bir pil varsa, bunu deneyin sorununuzu giderebilir.

Elbette cihazınızın çıkarılabilir bir bataryası yoktur. Neyse ki, bir güç döngüsünü etkili bir şekilde gerçekleştirmenin bir yolu var. Sadece cihazın güç düğmesini on saniye basılı tutun. Bu işe yaramazsa, güç düğmesine biraz daha uzun süre basmak isteyebilirsiniz. Çoğu cihaz için on saniye uygun olmalıdır, ancak bazı kişiler güç düğmesini 30 veya daha fazla saniye basılı tutmaya ihtiyaç duyduklarını bildirmiştir. Android cihazınız şimdi düzgün bir şekilde önyükleme yapmalıdır.

Cihazınızı Şarj Edin

Cihazınız hiç önyüklemeyi reddediyorsa ve güç düğmesine bastığınızda hiçbir şey olmuyorsa, bu sadece gücün dışında olabilir. Cihazınızı takın ve tekrar açmaya çalışmadan önce bir miktar şarj olmasını bekleyin.

Cihazınızın bataryası tamamen boşalmışsa, prize taktıktan hemen sonra açılmayabilir. Cihazı tekrar açmaya çalışmadan önce cihazı bir süre – belki birkaç dakika – bırakın. Cihazın bir süre şarj edilmesine izin verdikten sonra, umarım normal şekilde açılacaktır.

Bazı durumlarda, her iki yöntemi de birleştirmeniz gerekebilir – aygıtın biraz şarj etmesine izin verin, ardından on saniye boyunca güç düğmesine uzun basın. Cihazınız açılmıyorsa, denemeye değer.

Şarj-android-telefon

Kurtarma Modu Fabrika Sıfırlamasını Gerçekleştirin

Android cihazınız açıldığında ve önyükleme yapıyor gibi görünüyorsa, ancak bir sorun oluştuğunda – önyükleme işlemi başarısız olursa, cihaz donarsa veya hemen yeniden başlatılır veya kapanırsa – cihazınızın yazılımında bir sorun olabilir. Bu durumda, güç düğmesine uzun basmak veya şarj etmek yardımcı olmaz. Bu yöntemler, yalnızca yanıt vermeyecek bir cihazı düzeltmenize yardımcı olur.

Android cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi doğru yapılmadığında fabrika ayarlarına sıfırlamanın gizli bir yolu var . Bunun, Android cihazınızın içeriğini sileceğini ve varsayılan durumuna geri döndüreceğini unutmayın. Bu yöntem, yalnızca, çevrimiçi hizmetlerle senkronize edilmeyen her şeyi kaybedeceğiniz için, yazılımınız çökme veya donma nedeniyle kullanılamaz duruma geldiğinde en kötü durum senaryosunda kullanılmalıdır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi