Anasayfa / Ev Aletleri / Çöp öğütücü nasıl kullanılır ?

Çöp öğütücü nasıl kullanılır ?

Çöp öğütücü nasıl kullanılır ? Çalıştırmadan önce soğuk suyu 30 saniye akıtmalıyız. Ardından su akar durumdayken motor çalıştırılır ve 10 saniye sonra kullanıma başlanır. Öğütme işlemi bittikten sonra motor kapatılır.

Çöp Öğütücü Nasıl Çalışır?

Motor kapatıldıktan sonra 10 saniye kadar su akıtılma işlemine devam edilir ve musluk kapatılır.

Çöp Öğütücü Kullanırken Yapılan Hatalar

 1)      Susuz Çalıştırmak: Çöp öğütücülerin tümü suyla çalışmaktadır suyun ilk görevi öğütülen çöpleri suyun yardımı ile kanalizasyona göndermek, ikinci görevi ise çöp öğütücü motoru soğutmaktır.Cihazı susuz asla çalıştırmayınız

 2)  Çöp Öğütme Makinesinin içinde çöp biriktirmek: Çöp öğütücünün içinde asla çöp biriktirmeyiniz, çöp öğütücünün içi çöp dolu olduğu için ilk çalıştırmada cihaz zorlanacaktır bu uygulama cihaza zarar verdiği gibi aynı zamanda çöplerin geç öğütülmesine ve cihazın fazla enerji tüketmesine sebep olacaktır.

Bu uygulama yerine çöpünüzü evye içerisinde biriktiriniz çöpünüz fazlalaştığında önce suyu açınız sonra öğütücüyü çalıştırınız ve çöpleri evye deliğine itiniz.

Çöp öğütücü nasıl kullanılır ?

 3)  Kullanım Harici Atıklar: Çöp öğütücülerinin içine sanayi atıkları ve geri dönüşümsel atıklar asla atılmaz. Bunlar sırasıyla, Metal, Cam, Plastik, Kağıt, Naylon Mamulleri ve Kumaş gibi sentetik atıklardır.Bu atıkları çöp öğütücü öğütmediği gibi öğütülmeyi başaran atıklar ise pis su borunuzu tıkayabilir

4)  Çöp Öğütücü İçinin Temiz Bırakılması: Daha öncede söylediğimiz gibi çöp öğütücü bir kova değildir,çöpü makine içerisinde değil evye içerisinde biriktirin suyu açtıktan sonra cihazı çalıştırın ve cihaz içine atılan çöpleri  hemen yok edin ve öğütücünün içinde çöp bitene kadar cihazı kapatmayınız,

Cihazın içinde öğütülmeden yarım bırakılan çöpler hep mutfakta pis koku yapacağını aynı zamanda ilk çalışmada cihazı zorladığını unutmayalım.

Çöp öğütücüsüne hangi besinlerin atılmamalıdır?

Metal parçaların ciddi şekilde korozyona uğramasına neden olduklarından küllü su ve tahliye borusu temizlik maddeleri (tuz ruhu). Bunlar kullanılırsa, ortaya çıkan hasar kolayca tespit edilebilir ve tüm garantiler geçersiz olur.

Fazla katı veya sıvı yağ.

Plastik malzemeler.

Bal kabakları

Muz kabukları

Ananas yaprakları

Kuşkonmaz

Enginar

Kabuk (ör. istiridye, midye vb.)

İlaç

Metal (şişe kapağı)

Plastik parçalar

İnek kemiği ve/veya büyük boyutlu maddeler

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi