Anasayfa / Beyaz Eşya / Derin Dondurucu Soğutmuyor Çözümleri Arızaları

Derin Dondurucu Soğutmuyor Çözümleri Arızaları

Derin Dondurucu Soğutmuyor Çözümleri Arızaları Göğüs dondurucu, evinizde sahip olmak için harika bir öğedir. Mutfağınızda bunun için yer olmayabilir, ancak bodrumda veya garajda saklanan bir dondurucu dondurulmuş gıdaların saklanması için mükemmeldir.

Derin Dondurucu Soğutmuyor

Göğüs dondurucu düzgün çalışmayı reddettiğinde sorunlar ortaya çıkar. Yiyecekleri donmuş halde tutmak için serinlemezse, yiyecekler mahvolmadan hızlı bir şekilde harekete geçmelisiniz.

Buz Çözme Sistemi

Dondurucu kesinlikle çalışıyorsa ama soğuyorsa, elektrik kesintisi gibi olası sorunlardan birini zaten ortadan kaldırmışsınız demektir. Bir dondurucu yeterince soğuk değilse, derin dondurucunun bobinleri üzerinde don oluşmasına bağlı olabilir. Bu, düzgün şekilde soğumasını engelleyecektir.

    • Bunun neden olabileceğinin bir işareti, dondurucunun iç kısmında don veya buz bulunmasıdır. Duvarlarda, kapakta veya hatta dondurucu zemininde olabilir. Böyle bir durumda, genellikle dört defalık bir günde tekmelenmesi gereken otomatik buz çözme sistemindeki bir problem anlamına gelebilir.
    • Eğer otomatik buz çözme sisteminin bir parçası çalışmıyorsa, dondurucu, gerektiği kadar verimli olmamasına rağmen yine de soğumaya çalışacaktır. Bu, kademeli olarak buharlaştırıcı bobinleri üzerinde bir don oluşumuna yol açacaktır, ki bu da havayı dolaşan fanın bu bobinler üzerinde hava çekemediği anlamına gelebilir. Bobinler soğuk olduğu için hala bir miktar soğuma göreceksiniz, ancak çok sınırlı olacaktır.
  • Kontrol etmek için, dondurucudan tüm yiyecekleri boşaltmanız, ardından termostatı kapatmanız ve cihazın tamamen buzunun çözülmesini sağlamak için göğüs dondurucusunun kapağını 48 saat açık bırakmanız gerekecektir. Termostatı uygun ayarına geri getirin ve doğru şekilde soğuduğuna bakın.
  • Eğer öyleyse, sorunun çözme ısıtıcısında, defrost zamanlayıcısında veya defrost termostatında olduğunu bilirsiniz. Cihazlarda rahatça çalışmadığınız sürece, sorunu çözmek için bir uzmana danışın.

Kapak Contası

Göğüs dondurucusunun düzgün soğutulmamasının bir nedeni kapak contası olabilir. Düzgün sızdırmazlık sağlamazsa, göğüs dondurucu uygun şekilde soğumayacaktır. Sıkı olduğundan emin olmak için contayı kontrol edin, düzgün bir şekilde yerine oturtun ve hiçbir şeyin tam olarak kapanmasını engellemediğinden emin olun. Hiçbirinin yok olmadığından emin ol. Bir sorun varsa, contanın tamamını değiştirmeniz gerekir.

kondansatör

Göğüs dondurucu üzerindeki kondansatörün periyodik olarak temizlenmesi gerekir. Bobinler kir, toz, saç ve diğer döküntülerle kaplanabilir. Kaplama çok kalınsa, verimli bir şekilde soğumazlar, bu da bir soruna yol açar. Bunları temizlemek için tüm birikintileri temizlemek için elektrikli süpürgenizle birlikte bir yoğunlaştırıcı fırça kullanın.

Soğutucu Seviyesi ve Kompresörü

Göğüs dondurucunun soğumamasına neden olabilecek diğer şeyler hatalı bir kompresör veya düşük bir soğutucu akışkandır. Her iki durumda da. kontrol etmek ve tamir etmek için özel ekipmana ihtiyacınız olacak. Diğer olası nedenleri ortadan kaldırırsanız, en iyi çözüm profesyonel aramaktır.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu kolayca sabit bir sorun gösterdi. Şimdi serinleyen bir göğüs dondurucu olmalı!

Soğutma Sistemi Onarımları

Soğutma sistemi tehlikeli parçalar içerir ve bunları kendiniz tamir etmeye çalışmak yaralanmaya neden olabilir. Bazı onarımlar ayrıca özel araçlar ve derinlemesine bilgi gerektirir. Bu onarımlar arasında soğuk hava sirküle eden ve soğutucu akışkan seviyesini düşüren çılgınca buharlaşan veya buharlaşan kötü buharlaştırıcı fanlar sayılabilir.

Arızalı bir kapı emniyet şalterinin yerini tespit etmek zordur, ancak aynı zamanda dondurucu çalışırken bile düzgün soğutmayı önler. Aynı şekilde, hatalı bir defrost kontrol zamanlayıcısı, kötü bir termostat ve arızalı bir evaporatör soğutmayı engelleyecektir.

Bazı onarımlar bile pratik değildir; Kötü bir kompresör veya arızalı bir ana kontrol panosu, sadece dondurucuyu değiştirmekten daha fazla düzeltmeye mal olur. Yüksek sesle büyük bir darbe, kompresörün hatalı olduğunu gösteren kesin bir işarettir. Bu durumlarda bir uzmana danışın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme Canon, bilgi teknolojisi alanında ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi