Anasayfa / Beyaz Eşya / Durulama suyunun bulaşık makinesinde dozajı

Durulama suyunun bulaşık makinesinde dozajı

Bulaşık makineleri bugün çoğu evde bulunabilir. Özellikle, cihazların muazzam gelişmesi nedeniyle, temel işlemlerde her zaman problemler vardır. Bu, durulama yardımcısı için de geçerlidir. Durulama yardımcısı ve bulaşık makinesindeki dozaj hakkında bilmeniz gereken her şey.

Bulaşık makinesi  her evde gerektirir

Artık daha fazla hanede bulaşık makinesi var. Ancak, özellikle modern bulaşık makinelerinin ihtiyaç duyduğu az miktarda su nedeniyle, her zaman temiz durulanmış bulaşıklara geri dönüyor. Genel olarak, öncelikle bulaşık makinesinin ihtiyaç duyduğu veya aralarında isteğe göre ayırabileceğiniz farklı ürünler arasında ayrım yapmanız gerekir:

  • rejenerasyon tuzu
  • Parlatici
  • bulaşık toz
  • Tabletler temizlik

Eski ve yeni cihazlar arasındaki önemli farklar

Özellikle bir bulaşık makinesinin birçok sahibi, yeni bir cihaz satın aldıktan sonra temizleme etkisi ile ilgili zorluklar yaşamaktadır. Bu çoğunlukla bulaşık makinesinin önemli ölçüde düşük su tüketiminden kaynaklanır . Ancak eski cihazlarda bile sorunlara neden olabilir. Yine, genellikle bir ürün değişimi veya hareketinden sonra.

Tabaklara karşı bulaşık tozu

Temelde bulaşık makinesi tozu, durulama yardımcı ve rejenerasyon tuzu kullanmalısınız. Diğer taraftan sekmeler, tek sekmeli (yalnızca preslenmiş deterjan) veya çoklu sekmeler (2in1, 3in1, 5in1, 11in1, vb.) Olarak kullanılabilir ve ayrıca durulama ve tuz ikameleri de içerir. Bu sekmeler sadece beş kat daha pahalı değildir ve ortamlarını kitlesel olarak ağırlıklandırır.

Olası temizlik sorunları

Eğer durulama ve rejenerasyon tuzu aynı zamanda kullanılıyorsa, aşırı temizleme, özellikle de paslanmaz çelik ve cam gibi kötü temizlik sonuçlarından kaynaklanıyor gibi görülebilir:

  • beyaz tabaka, kaldırmak kötü
  • beyaz kaplama, çıkarması kolay
  • Gökkuşağı renklerinde çizgiler

Temel olarak, zayıf bir şekilde uzaklaştırılmış beyaz plağın bir tuz aşımı sorumludur. Streaking, doz aşımının aşırı dozlanması anlamına gelir, bir alt dozun üstesinden kolayca çıkarılabilir, ancak muhtemelen bir aşırı doz da olabilir.

Eşzamanlı veya bunun yerine sekmeler ve durulama yardımcısı veya tuz kullanımı

Bu yüzden, sekmeleri kullanırken hiçbir durulama yardımcısı kullanmıyor olsanız bile olabilir. Bununla birlikte, daha önce bahsedilen nedenlerden ötürü, üç ayrı ürün rejenerasyon tuzuna, durulama yardımcılarına ve bulaşık makinesi tozuna bir dönüşüm de burada tavsiye edilmektedir .

Su sertliği

Su sertliği doğru değilse, bu genellikle mevcut su sertliğine henüz ayarlanmayan başka bir bölgeye veya yeni bir cihaza geçtikten sonraki durumdur. Su sertliğini bulaşık makinesinde nasıl ayarlayabilirsiniz .

Bulaşık makinesinde durulama yardımcısı dozunu ayarlayın

Alt kısımda ya da ön kapağın iç kısmında, çamaşır tozu ve durulama yardımcısı için kapatma yerini göreceksiniz. Çoğu ünitede ekstra bir kapak açarak durulama maddesini doldurun. Burada ayrıca, durulama yardımcısı için dozajı ayarlayabileceğiniz cihazların çoğunda bir regülatör bulacaksınız (1 ila 5, 1 ila 6 veya 1 ila 10 arasında). Üstte şeffaf, küçük bir gözetleme camı vardır. Çakarsa, durulama yardımcısı tekrar doldurulmalıdır.

İpuçları ve Püf Noktaları

Yüksek maliyete rağmen sekmelere yemin ederseniz, hala satın aldığınız sekmelere dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni nesil bulaşık makineleri kesinlikle çok daha az miktarda suya uygun sekmelere ihtiyaç duyarlar.

Tabs veya bulaşık tozu olsun olmasın. Tüm ürünler için (eğer varsa, rejenerasyon tuzu dahil) aynı üreticiyi kullanın. Farklı sağlayıcılardan gelen ürünlerin birbirleriyle tam anlamıyla uyuşmadığı anlaşılıyor.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi