Anasayfa / Ev Aletleri / Elektrikli Fritöz Isınmıyor Arıza Sorun Giderme

Elektrikli Fritöz Isınmıyor Arıza Sorun Giderme

Elektrikli Fritöz Isınmıyor Arıza Sorun Giderme  Elektrikli fritöz, mutfakta sahip olmak için harika bir şey. Kendinizi içeren bir ünitede basit ve kolay bir şekilde yiyeceklerinizi kızartmanıza izin verir ve sobanın her tarafına sıçrayan sıcak yağ konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Harika oldukları için elektrikli fritözde sorun yaşayabilirsiniz.

Fritöz Isınmıyor

Birçok durumda bunları kendiniz giderebilir ve cihazı onarmak için bir elektrikçi kullanarak paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca elektrik derin fyerlerinin çok daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Fritöz Isıtma Yok

Elektrikli fritözünüz açıldığında ısınmazsa, birkaç olası sebep olabilir. En basit olanı aşırı ısınmış olabilir. Birimin arkasına bakın ve kırmızı bir sıfırlama düğmesi görmelisiniz. Bu atılırsa, geri kalanına basılmıştır.

Tekrar içeri itin ve üniteyi tekrar deneyin. Yağ normal ısınırsa, her şey yolunda. Düğmeye tekrar basılırsa, problemin değiştirilmesi gereken termostatta sorun olacaktır. Sebep aynı zamanda ısıtma elemanı da olabilir. Bu durumda, cihaz termostat değiştirildikten sonra bile ısınmaz.

Yağı Boşalt

Elektrikli fritözde çalışmaya başlamadan önce yağı boşaltmanız gerekir. Yağ soğuyana kadar bekleyin. Elektrikli fritözü fişten çekin. Yağı bir kaba boşaltın ve bir kenara koyun. Şimdi elektrikli fritözü yan tarafa, üst kısmı lavabonun üst kısmına ve lavabonun altındaki bir kaseye koyun. Kalan yağın çoğunun tahliye olabileceği şekilde bırakın. Fritözün içini temiz ve kağıt havluyla temizleyin. Tüm yağı çıkarmayacaksınız ama çoğunu alabileceksiniz.

Termostata Erişim

Sayaç üzerine birkaç gazete kağıdı koyun ve elektrikli fritözü üst üste gelecek şekilde ters çevirin. Bunlar tezgaha ulaşan yağ kalıntılarını engeller. Tabanın altından lastik ayakların vidalarla yerinde tutulduğunu göreceksiniz. Bu vidaları ve ayakları sökün ve elektrikli fritözlerin iç kısmını çıkarmak için elektrikli fritözün tabanını çıkartabileceksiniz.

Termostatı Çıkarma

Termostatı bulun. Bir somun ile yerinde tutulur ve ona bağlanan iki tel vardır. Kabloları sökerek ve termostattan çekerek başlayın. Şimdi, termostatı yerinde tutmak için yerinde tutan somun üzerinde ayarlanabilir bir anahtar kullanın. Yeni termostatı yerine takın ve sıkıca tutmak için somunu sıkın. Kabloları yerine takın ve daha sonra elektrikli fritözü tekrar takın ve yağı değiştirin.

Isıtma elemanı

Termostat değişimi elektrikli fritözün çalışmasına yardımcı olmazsa, ısıtma elemanını değiştirmeniz gerekir. Üniteyi yukarıdaki gibi açın ve ısıtma elemanını bulun. Ona giden telleri çıkarın, daha sonra parçanın kendisini gevşetip çıkarın. Yeni elemanı yerine sabitleyin, kabloları takın ve elektrikli fritözü yeniden takın.

Elektrikli fritözünüz çalışır durumda olmalıdır. Daha fazla sorun yaşamanız durumunda bu sorun giderme kılavuzunu takip edin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi