Anasayfa / Beyaz Eşya / Fırın alt ısıtıcısı ısınmıyor alt kısmı ısıtmıyor

Fırın alt ısıtıcısı ısınmıyor alt kısmı ısıtmıyor

Fırın alt ısıtıcısı ısıtmıyor alt kısmı ısıtmıyor Kek her nasılsa mantarlıdır ve kızartma sadece üst kısımdan geçmektedir, o zaman fırında alt sıcaklığın kırıldığından şüphelenilmektedir. Aslında sorunun ne kadar büyük olduğu, ancak uzman olmadan sık sık zor bulabilirsin. Size burada, kusurun hangi sebeplerini olabileceğini gösteriyoruz.

kontrol edilecekler

Bu işe yaramazsa, fırındaki alt ısının kırıldığı konusunda şüphenizi kontrol etmeniz gerekir. Tabii ki, en basit yöntem soba ısıtılırken el ile hissetmektir. Ama aynı zamanda daha güvenli, çünkü aşağıdan herhangi bir ısı olup olmadığını görmek için dijital fırın termometresini zeminde tutabilirsiniz.

Alt sıcağında olası kusurlar

Fırında taban ısısı artık ısı oluşturmazsa , tam ısıtma elemanının arızalı olması gerekmez . Modern fırınların ısıtma elemanları genellikle güç kontaklarındaki basit kablo pabuçları ile tıkanmıştır. Bu yaş ısı nedeniyle zamanla ve bahar kuvvetlerini kaybeder. Daha sonra kablo pabuçları hafifçe temastan dışarı kayar ve akım artık ısıtma elemanına akamaz.

Kontrol ve onarım

Çok fazla el becerisine sahipseniz, kablo pabuçları kontaklara sıkıca oturtulmuşsa, sigortanın kapalı olduğunu da kontrol edebilirsiniz. Bazı modellerde, bu bağlantıyı ince bir pense ile sıkma seçeneğine de sahipsiniz. Ama dediğim gibi, bununla ilgili deneyime sahip olmalısınız. Eğer aşina değilseniz elektrik sistemi üzerinde çalışmayın.

Zaten hasardan haberdar olmanız durumunda, elektrikçi uzun bir süre aramaya gerek duymaz ve söz konusu ısıtma bobini yedek parça olarak mevcutsa sizi önceden bilgilendirebilir. Bu, zaten bir şey yapamayan bir elektrikçi için pahalı saatlik ücretlerden tasarruf etmenizi sağlar .

İpuçları ve Püf Noktaları
Alttaki ısı gibi bir parça kırılırsa tüm fırını hemen atmanız gerekmez. İlk olarak, en temel kusurlardan biri olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra fırını yeni bir fırınla ​​değiştirmek isteyip istemediğinizi düşünebilirsiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi