Anasayfa / Beyaz Eşya / Fırın camı temizleme
Young Happy Woman Cleaning The Glass Door Of Oven In Kitchen

Fırın camı temizleme

Fırın camı temizleme Hiçbir fırında doğrudan fırının diski üzerine püskürtülmemiş olsa bile, içten birkaç pişirme döngüsünden sonra kahverengiye dönecektir.

Fırın camı nasıl temizlenir

Bunun sebebi, diskin içinde yerleşen ve yanan yağlı buhardır. Bazı hileler ile de bu rahatsız edici pişmiş kalıntıları temizleyebilirsiniz, nasıl yapacağınızı burada gösteriyoruz.

Fırının camını adım adım temizleyin

  • fırın temizleyicisi
  • kabartma tozu
  • Plastik sünger
  • mikrofiber bez
  • Karıştırma kabı
  • pasta fırça

1. kabartma tozu karıştırın

Pişirme kabını biraz ılık suyla karıştırın. Plastik ve çırpıcıdan yapılmış normal karıştırma çanağını kullanabilirsiniz.

2. Fırını nemlendirin

Camı az miktarda sıcak su ile hafifçe nemlendirin. Bu bir mikrofiber bez veya süngerdir. Su ne kadar sıcak olursa, kabuklanma daha iyi olur. Ayrıca kabartma tozu karışımını aradanemlendirebilirsiniz.

3. kabartma tozu uygulayın

Kabartma tozuyla yapılmış püresi, sadece pişirme fırçasıyla bölmeye yayılmalıdır. Yulafın dilimin köşelerinde yeterince kalın olduğundan emin olun. Ardından, kütlenin yarım saatliğine hareket etmesine izin verin. Etkisi desteklemek için fırını açmanız gerekmez, çünkü tam tersine, kütle çok hızlı kurur ve zorlukla çalışabilir.

4. durulayın

Çoğunlukla kabartma tozu kütlesi güçlü bir şekilde kurur. Daha sonra mikrofiber bezin cam üzerine hafifçe serilmesi ve nem kabartma tozu kabuğuna çekilinceye kadar bir süre beklemeniz gerekir. Ancak daha basit olan, kiri iyice ovalayan ancak çizilmelere neden olmayan kaba plastik süngerlerdir. Ancak metal süngerleri kullanmayın, bunlar fırın ekranını çizecektir.

İpuçları ve Püf Noktaları
Güçlü kimyasallar, fırında ve camda pişmiş kirler ile çalışmaktan hoşlanmasanız bile , bir fırın spreyi daha basit bir çözümdür ve çok fazla zaman ve çaba harcar. Temizlendikten sonra kimyasal temizleyicinin yiyeceklere girmesini önlemek için, fırını birkaç kez bol miktarda ılık su ve mikrofiber bezle silin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi