Anasayfa / Beyaz Eşya / Fırın kapağını çıkarın temizlenmesi daha kolay

Fırın kapağını çıkarın temizlenmesi daha kolay

Fırın kapağını çıkarın temizlenmesi daha kolay Fırını iyice temizlemek isterseniz fırın kapağı sık sık yol alır. Ayrıca menteşelerin köşelerinde de yağ ve yanmış kir birikebilir . Sadece fırın kapağını çıkarırsanız temizlik daha kolaydır. Burada size çoğu fırının nasıl geçtiğini gösteriyoruz.

Modern fırın – açılmamış kapı

Kapının tamamen aletsiz olarak çıkarılabilmesini sağlamak için yeni modern fırınlarda genellikle özel menteşeye sahip cam kapılar kullanılmaktadır. Ancak mümkünse, menteşeleri serbest bırakırken kapıyı tutmak için ikinci bir kişiyi işe almalısınız. Çift cam paneller nedeniyle , kapılar genellikle kolay değildir. Bu nedenle, kapılar kolayca çıkarılabilir.

1. Fırını kapı kadarıyla açık gidecek şekilde
Kapı tutmak gerekir 2. İkinci kişi
menteşe üçüncü emniyet çubuğu çözmek
4. Sen soba karşı hafifçe kapıyı basmanız gerekebilir
geri durma bas / beşinci katlama emniyet çubuğunu
6. kaldırın kapı ve asansör

Eski modeller – kullanım kılavuzu

Bazı eski fırınlar için fırın kapısını çıkarmanın yolu tamamen farklı olabilir. Bazı modellerde, talimatlar doğrudan kapının içine yerleştirilir veya menteşenin yanındaki oklarla işaretlenir. Tabii ki her zaman bu kadar kolay değil. Kapıya herhangi bir işaret bulamazsanız, eski eski el kitabını aramalısınız. Eski sobaların çoğu, aynı zamanda, belgelerin bir yerinde belirtilmesi gereken kapıyı çıkarmanın bir yolunu da içerir.

Temiz menteşeler

Eski diş fırçalarını tutarsanız, yine işe yarar. Menteşelerde genellikle yağ sıçraması tarafından sıkı bir şekilde yapıştırılmış kırıntıları yer alır. Diş fırçası ile menteşelerin ve köşebentlerin etrafındaki küçük, çarpık köşelere kolayca girebilirsiniz.

İpuçları ve Püf Noktaları
Fırın kapağındaki contalar da hızla yağ ile doldurulur. Bu genellikle dışarı çıkmaya çalışan yağlı buhardan kaynaklanır. Fırın kapağını çıkarırsanız, contaları hemen bir gresden tamamen temizleyebilirsiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi