Anasayfa / Beyaz Eşya / Fırın lambası yanmıyor Nasıl değiştiririm ?

Fırın lambası yanmıyor Nasıl değiştiririm ?

Fırın lambası yanmıyor Nasıl değiştiririm ? Zaman zaman fikrinden vazgeçiyor – fırının ışığı hakkında konuşuyoruz. Genellikle lambanın üzerine açılması zor olabilecek bir kapak vardır. Ancak, uzman şirketler genellikle lambayı değiştirmek için şaşırtıcı derecede yüksek fiyatlar talep ediyorlar. Bu nedenle, lambayı kendiniz nasıl değiştirebileceğinizi burada gösteriyoruz.

Fırın lambası al

Çoğunlukla yeni bir lamba almak için fırın lambasının değiştirilmesini ara vermek zorundasınız. Fırın üreticileri, fırınlarda kurulabilecek soket ve formatların geliştirilmesinde ne yazık ki büyük bir yaratıcılık sergiliyorlar. Uzatılmış bir lamba vidalanırsa, kapak camı ile temas etmesi olabilir. Sonuç olarak, lamba daha sonra çok ısıtılır ve tekrar ilk kullanımda aynı şekilde patlar.

Bu nedenle, tavsiyemiz her zaman donanım mağazasındaki eski ışıkla gider. Daha önce bir ışık alırsanız, donanım mağazasını daha sık ziyaret etmeniz gerekebilir.

Fırın ışığını adım adım değiştirin

  • lamba
  • mikrofiber bez
  • tornavida
  • burun pense

1. Sigortayı kapatın

Işığı değiştirirken bile daima sigortayı çıkarmalısınız. Sobanın kapalı olması yeterli değildir, ancak hala tehlikeli bir elektrik çarpması olabilir. Ayrıca elbette sayfaları ve ızgaraları çıkarmalısınız. Ne yazık ki, bazı sobalarda teleskopik ray sisteminin tamamını kaldırmanız gerekiyor.

2. kapağı sökün

Normalde, lamba üzerindeki kapakların aletsiz sökülmesi kolay olmalıdır. Cam yüzeyi çevirmek için mikrofiber bez kullanın. Belki de kapak yağlı kalıntılardan dolayı çok sıkı oturur. Daha sonra kapağı değiştirmeden önce bir an için ısınabilir, böylece kapak daha kolay gevşetilebilir. Ancak sigortayı tekrar kapatmayı unutma.

3. lambayı değiştirin

Tüm fırın lambalarında dönen vida yoktur, bazıları sadece prize takılı değildir. Mikrofiber bezle ışığı dikkatlice çekin veya çevirin. Vidalayın veya yeni ışığa basın.

4. Kapağı açınız

Daha önce çıkarılmışsa, kapağı hemen temizleyebilirsiniz . Saf bulaşık deterjanı kullanın, aksi halde çıkarılması zor olacaktır. Kapağı yıkadıktan sonra tekrar iyice kurutun. Daha sonra kapak tekrar vidalanabilir.

İpuçları ve Püf Noktaları
Eski lamba kırılmış veya patlamışsa, çıplak ellerle kapatmak tehlikeli olabilir. Çoğu zaman onu doğru anlamıyor bile. Ardından çiğ bir patates kesmeli ve parçalanmış lambanın üzerindeki kesilmiş yüzeyle bastırmalısınız. Patates lambanın üzerine sıkıca oturursa, parmaklarınızı kesmeden kolayca sökebilirsiniz. Elbette, bu yöntemi kullanmadan önce mutlaka gücü kapatmalısınız!

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi