Anasayfa / Beyaz Eşya / Fırını önceden ısıtın – doğrumu yanlışmı ?

Fırını önceden ısıtın – doğrumu yanlışmı ?

Fırını önceden ısıtın – doğrumu yanlışmı ? Hemen hemen tüm hazır yemeklerde, fırını önceden ısıtmak için talimatlar bulacaksınız. Yemek kitaplarından sayısız tarifle bile, fırını yiyecekleri yerleştirmeden önce sıcaklığa getirilmesi gerektiğini unutmayın. Ama bugün hala gerekli ise, size burada bir genel bakış göstereceğiz.

korunması

Farklı fırınlar, ayarlanmış bir sıcaklığı ısıtmak için farklı uzunluklarda çalışırlar . Ek olarak, ortam sıcaklığı fırının sıcaklığa ne kadar hızlı ulaştığı konusunda hala kritiktir. Hazır yemek üreticileri ve reçetelerin yazarları genellikle çok hassas hazırlık ve pişirme süreleri belirlediklerinden, bu yönleri içeremezler.

Temel olarak, ipucu fırını önceden ısıtmaktır, bunun yerine hazır yemek üreticisi için bir çit. Gıda için, ön ısıtma her zaman zorunlu değildir.

Ön ısıtma acilen gerekli

Örneğin, gevrek gevrek bir pizza için fırın önceden ısıtılmalıdır. Çok yüksek sıcaklıkta kısa sürede hazırlanan tüm yiyecekler önceden ısıtılmış fırına konulmalıdır. Bu yemekler soğuk bir fırına sokulursa, çiğnenebilir ve sarkabilir.

Örneğin, Pazar kahvaltınız için pişirmek istediğiniz Aufbackbrötchen veya dondurulmuş rulolar kesinlikle önceden ısıtılmış fırında olmalıdır. Dondurulmuş rulolar bile çözülmemelidir . Bu çörekler fırında pişirildikleri kadar uzun süre pişirilmemeli, ancak hala içeride hafifçe dontuklarında çörekler çıkarılmalıdır. Daha sonra rulolar fırından yeni rulolar gibi hafif bir soğumadan sonra havadardır.

  • pizza
  • sufle
  • et
  • balık
  • Fırında rulo

elektrik israfı

Kabuğun daha sonra oluştuğu veya arzu edilmediği diğer yemeklerde, fırın oldukça soğuk olarak kullanılabilir. Bu durumlarda fırının ön ısıtılması sadece pahalı bir elektrik kaybıdır .

  • güveç
  • Isınmak için yemekler
  • kek
  • ekmek
İpuçları ve Püf Noktaları
Soğuk fırına hazır yemekler ve yemekler de kesin. Daha sonra sadece pişirme veya kızartma süresini koşullara göre ayarlayıp bir şey uzatmanız gerekir. Ama sonunda biraz zaman ve elbette elektrik tasarrufu sağlıyorsunuz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi