Anasayfa / Beyaz Eşya / Fırını temizleme fırın nasıl temizlenir

Fırını temizleme fırın nasıl temizlenir

Fırını temizleme fırın nasıl temizlenir Hepimiz fırını kullanmayı seviyoruz, ama fırını temizlemeye gelince, çoğu aşçı deliriyor. Herkes işkence olmaksızın fırını temizlemek için bir yol ya da hile arıyor. Burada, kir ve yağın fırından daha kolay çıkarılabileceği bazı yollar vardır.

İlk bakışta piroliz kesinlikle fırının temizlenmesi için en basit çözümdür. Fırında özel bir temizleme işlevi denir, bu da fırını 500 dereceye kadar ısıtır. Yaklaşık bir ila iki saat boyunca tutulan yüksek sıcaklık nedeniyle, yağ ve gıda parçacıklarını kendi içinde yak. Fırından kolayca çıkarabileceğiniz biraz kül kaldı.

  • yüksek güç tüketimi
  • Fırın diski çoğu zaman temizlenmez
  • Teleskopik uzantılar kaldırılmalıdır
  • Pişirme tepsilerini ve ızgaraları dışarıdan temizleyin

Ev ilaçları – hedefe kimya olmadan

Ile ev ilaçları değil, yalnızca para veya kimyasal bir temizleme kaydetmek, ama gıda tadı da korunur. Kimya genellikle yemek tadıyla yansıtılır. Ancak, birçok ev ilaçları biraz daha detaylıdır ve fırçalarken biraz daha kas gevşetici gerektirir.

  • Sirke / sitrik asit
  • kabartma tozu
  • Soda / soda
  • tuz

Yağ ve sıvı

Çok ağır pişirilmemiş tüm yağlı topraklar, sirke veya sitrik asit ile kolayca çıkarılabilir. Eğer varsa, sirkeyi bir sprey şişesine koymalı ve kirli yüzeyleri üzerine püskürtün. Ancak sirke, bu şişelerin ince tüpleri sirke ile zarar görebileceğinden, sprey şişesinde kalmamalıdır. Aynı şekilde, bu çalışma sırasında cildi korumak için lastik eldiven giymelisiniz.

Fırını tuz

Fırına çok fazla yağ girmişse veya fırının dibinde bir su birikintisi oluşmuşsa, temizliği daha kolay tuzla yapabilirsiniz . Prensip olarak, tuz kendi kendini temizleyen fırınlarda pirolize benzer fırında çalışır. Fırın yüksek bir sıcaklığa ısıtılır ve kir, tuz ile çözülür. Çoğu zaman tuzu fırından çıkarmanız gerektiğinde, kir otomatik olarak yanınıza girecektir.

Fırın için soda

Bir soda yağı da bir sprey şişesi ile püskürtülebilir. Sadece bir sprey şişesine biraz soda dökün ve şişenin yarısını suyla doldurun. Şişeyi kuvvetlice çalkalayınız ki soda suda tamamen çözülür.

Soda çözeltisi, yaklaşık yarım saat boyunca püskürtmeden sonra harekete geçmelidir. Daha sonra kiri ıslak mikrofiber bezle temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde, soda da fırında çalışır . Şu anda evde sahip olduğunuza bağlı olarak, iki ürün oldukça iyi bir şekilde değiştirilebilir.

Kabartma tozu – popüler temizlik maddesi

Bu ülkede, temizlik amaçlı olarak daha fazla kabartma tozu , fiili amaç için olduğundan kesinlikle kullanılır . Ancak bu sadece kabartma tozu, farklı kir alanlarında oldukça etkili bir şekilde çözündüğü için. Fırında, yanmış olan kirleri bir krem ​​kabartma tozu ile kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Kabartma tozu daha sonra su ile yumuşak bir şekilde karıştırılır ve fırçayla kirlenmiş bir fırçayla basitçe uygulanır. Tüm ev ilaçları gibi, kabartma tozu da nispeten uzun bir süre emilmelidir. Yaklaşık yarım saat sonra, fırın nemli bir bezle hafifçe temizlenmelidir. Temizleme işlemine başlamak için biraz beklediyseniz, kabartma tozu bir veya iki kez daha sertleştirebilirsiniz. Kir, daha sonra tabaka katman katmanından sıyrılacak.

Kimyasal temizleyici – fırın için daha kolay çalışır

Fırın için birçok kimyasal temizleyici piyasada mevcuttur. Bir şey hepiniz için ortaktır, daha sonra temizleyicinin tüm kalıntılarını fırından geri almak için neredeyse daha fazla temizlik yapmanız gerekecektir. Deterjan kalıntıları hala fırının içine bir şey yapışır, koku sadece mutfakta değil, aynı zamanda bazı yemeklerde iğrenç bir tada sahiptir.

Jel temizleyici veya köpük?

Bir kimyasal temizleyici kullanırsanız, bir jel temizleyici bulabilirseniz dikkatlice bakmalısınız. Köpüğün ilk bakışta dağıtılması daha kolay görünüyor, ancak etki jelinki kadar yoğun değil. Jel daha kir ile daha sonra bir araya çıkarmak için de daha kolay olduğu, böylece ilave olarak, fırının temizleyici, çatlak ve ek yerleri içine kolayca nüfuz etmez.

İpuçları ve Püf Noktaları
Ayrıca fırın kullanılır ve kir ne tür orada yerleşmiş ne kadar kaynaklanmaktadır sonunda en rahat fırının daha kolay temizlenmesi için anlamına geliyor. Her durumda, her zamanki ev ilaçları tavsiye edilir. Özellikle tuz, ağır kirlilikte iyi sonuç vermiştir ve ayrıca gıdada iğrenç bir kimyasal madde tatbiki sağlamaz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi