Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Çalışmıyor Arıza Hata Giderme
Young Woman Checking Air Conditioner In House

Klima Çalışmıyor Arıza Hata Giderme

Klima Çalışmıyor Arıza Hata Giderme Klimanız aniden çalışmayı durdurduğunda, alarmın sebebi olabilir veya yanmış sigorta veya takılmış devre kesici gibi basit bir şey olabilir.

Klima Çalışmıyor

Klimanızla ilgili birçok sorun, sorunu gidermek için profesyonel bir teknisyene ihtiyaç duyarken, bazen bir ev sahibinin basit sorunları küçük bir sorun giderme ile düzeltebileceğini görüyoruz.

Klimanızla karşılaşabileceğiniz en yaygın dört problemi ele almanıza yardımcı olmak için aşağıdaki sorun giderme kılavuzunu bir araya getirdik.

Klimaların çok sık karşılaşılan sorunlarının yetersiz bakımdan kaynaklanabileceğinibelirtmek önemlidir . Gelecekteki sorunlardan kaçınmak için, ısıtma ve soğutma sistemleriniz için yıllık bakım planı oluşturmanızı öneririz. AJ Perri’de sunduğumuz bakım planları hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin veya bugün bize ulaşın.

Klimanız Açılmıyor

Klimanız açılmıyorsa, önce kondansatörün çalışıp çalışmadığını belirlemek için ünitenizi dışarıdan kontrol edin. Ünitenin prize takılı olduğundan ve termostatınızın doğru şekilde ayarlandığından emin olun.

Kulağa basit geliyor, ama termostatınızı 5 ila 10 derece düşürün ve sorunun giderilip giderilmediğine bakın ve termostatınızın soğuduğuna emin olun. Bakım Müdürümüz John, birçok termostatın zor olduğunu ve ev sahiplerinin el kitabını okuyarak zaman ve paradan tasarruf edebileceklerini belirtti.

Ardından, yanmış bir sigortanın veya devre kesici bir devre kesicinin sorumlu olup olmadığını kontrol edin.

Klimanız hala açılmıyorsa veya bobininiz donmuşsa, motorunuzda veya kompresörünüzde bir sorun olabilir ve sisteminizi onarmak için bir uzmana başvurmanız gerekecektir.

Klima hava soğutmuyor

Klimanız açılacaksa ve termostatınız doğru şekilde ayarlanmışsa, ancak sisteminiz soğutma yapmıyorsa kirli veya bloke edilmiş bir hava kondenseriniz olabilir. İlk adımınız dış üniteyi kontrol etmek ve etrafı temizlemek ve hava sirkülasyonunu engelleyen herhangi bir pisliği veya yabancı otu temizlemek.

Ardından filtrenizi kontrol edin ve temiz olduğundan emin olun. Çoğu zaman, filtrenin kirli olduğunu ve havanın buharlaştırıcı bobiyle sınırlı kalması durumunda, bobin dondurabiliyor. Evcil hayvanlarınız varsa veya sık sık çalıştırıyorsanız, filtrenizi daha sık değiştirmeniz gerekebilir. İyi bir test, filtrenizi dışarı çekip görüp göremeyeceğinizi kontrol etmektir.

Klimanız hala hava soğutmuyorsa, kompresörünüzle veya soğutucunuzla ilgili bir probleminiz olabilir ve bir uzmana başvurmanız gerekecektir.

Klimanız Evinizi Yeterli derecede Soğutma Yetmiyor

Klimanız açık ve düzgün bir şekilde ayarlandıysa ancak evinizi standartlarınıza göre soğutmuyorsa, evinize uygun boyutta olmayan bir üniteniz olabilir.

Sisteminizin, evinizi ortalama yaz gününde serinletmek için boyutlandırılması gerektiğini unutmayın. Ortalama sistem, dış ve iç ortam sıcaklığı arasında 20-25 derece sıcaklık farkını muhafaza edebilmelidir. Başka bir deyişle, klimanız evinizi 95 derece dışarda iken 68 dereceye kadar tutmak için tasarlanmamıştır.

Normal bir yaz günü ise ve klimanız hala devam edemiyorsa, şarj veya donmuş bir buharlaştırıcı bobinde bir sorun olabilir. Dış ünitenizde buzlanma görürseniz, kapatın ve bir profesyonel çağırın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi