Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Fan Çalışmıyor (İç Ünite)

Klima Fan Çalışmıyor (İç Ünite)

Klima Fan Çalışmıyor (İç Ünite) AC iç mekan fanınız çalışmıyorsa, önce bir kesicinin tetiklenmediğinden emin olun. Her şey yolundaysa, hava filtrenizi kontrol edin. Engellendiyse, kendiniz tamir edebilirsiniz. Buharlaştırıcı bobinde ve soğutucu akışkanlarda buz varsa buzun erimesine izin verin, ardından fanın çalışıp çalışmadığını görmek için tekrar kontrol edin.

Klima Fan Çalışmıyor

Çalışmıyorsa, bobininizin donmasına neden olmuş olabilir. Donmuş bir bobin bir servis çağrısı gerektirir, çünkü teknisyeniniz fan rölesi, fan kayışı veya hatta motorun kendisindeki kontakları değiştirebilir.

Çoğu fan bir fan rölesi ile enerjilendirilir. Bu muhtemelen en yaygın nedendir. Rölenin içindeki kontaklar kötü. Genellikle açık kalırlar, asla sinyali motora göndermezler. Bu, bir motorun kötü gitmesinden daha kolay ve daha ucuzdur.

Zayıf, arızalı veya kısa devre kapasitör motorun çalışmasını engelleyebilir. Ve elbette, motorun kendisi her zaman kötüye gidebilir. Bazen rulmanlar ele geçirir. Ya da motor yanıyor ya da zayıflıyor.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi