Anasayfa / Klima Arızaları / Klima Isıtmıyor Arıza Çözümleri

Klima Isıtmıyor Arıza Çözümleri

Klima Isıtmıyor Arıza Çözümleri Bir ısı pompası aslında tersine çalışan bir klimadır. Aslında, özellikle, soğuk hava üreten bir klima ve ılık üreten bir klima arasındaki ana fark, bir tersine çevirme valfı olarak adlandırılan bir cihazdır. Geri vites valfi, beklenebilecek olanı yapar, soğutucu akışkanın akışını ve müteakip soğutma veya ısıtma ve oluşan egzoz havasını tahliye eder.

Klima Isıtmıyor

Isı pompaları, hiçbir şeyde değil, hafif ila orta şartlarda birincil ısı kaynağı olarak düşünülmemelidir. Isı pompaları, sadece ılımlı bir ısıtma seviyesinin gerekli olduğu ortamlar için tasarlanmıştır. Bu nedenle, daha soğuk ortamlarda, ısıtma için bir ısı pompası kullanan bir klima, ek bir ısı kaynağı olarak düşünülmelidir ve sadece, oda sıcaklığının 10 ° F ila 15 ° F üzerinde bir hava üretmesi ve üretilmesi beklenebilir. Bu göz önünde bulundurulduğunda, ortam sıcaklığı düştüğünde, bir ısı pompası sisteminin ısıtma kapasitesi kademeli olarak sınırlıdır.

ÖNEMLİ – Klima Oda Özellikleri

  • Klimanın çalıştığı alan için yeterli olması önemlidir. Ünitenin çalıştığı yerin uygun olduğundan emin olmak için kullanım kılavuzunda veya ürün özellikleri belgesinde listelenen özelliklere bakın.
  • Yukarıda belirtildiği gibi, bir pencere veya ısı pompası veya ısıtma şeridi ısı fonksiyonu ile duvar klima ünitesi aracılığıyla, normal verimlilikte çalışırken  makul beklenti   , yaklaşık 10 ° F ila 15 ° F üzerinde bir hava üretecek ve çıkacaktır. ortam sıcaklığı.
  • Bir pencere veya duvar kliması için normal ortam sıcaklığı çalışma aralıkları 50 ° F ila 90 ° F arasındadır. Bu belirtimin dışındaki işlemler ünitenin doğru şekilde çalışmasını engeller veya önler.

Kirli dış ünite

Isı modunda, ısı pompasının dış ünitesinde, havanın ısısını emmek için sıvı soğutucu kullanılır ve daha sonra evinizin havasını ısıtmak için içindeki soğutucu akışkanı taşır.

Bununla birlikte, dış ünite, toz, yapraklar / çimenler veya ünitenin soğutucu akışkan dolu bobinleri üzerinde bir çit bloğu hava akımı oluşturuyorsa, havanın ısısını emmeye çalışır.

Çözüm? Dış üniteyi temizleyin ve bir çitle veya kapakla çevrelemediğinizden emin olun.

Kar veya buzla kaplı

Yine, ısı pompasının açık havadaki ısıyı emmesi gerekir. Kar ve buz bunu engelleyecektir.

Çözüm? Isı pompasının dış ünitesini çevreleyen karları kürekleyin.Dış üniteye güç gelmiyor Dış ünite dış havadan ısınır ve üfleyicinin daha sonra soğuk havayı o sıcak bobin üzerine dağıttığı iç bobine taşır.

Ancak dış ünitenin gücü yoksa, üfleyiciniz soğuk bir hava üzerinden soğuk havayı üfler. Senin için sıcak hava demek.

Çözüm? Dış ünitenin devre kesicisinin devreye girip girmediğini görmek için kesiciyi kontrol edin. Eğer öyleyse, sıfırlayın. Sorun bu değilse, yardım için bir teknisyeni arayın.

Yardımcı ısı arızalı

40 derecenin altında, ısı pompanız evinizi ısıtır. Bu nedenle (AUX) ısı serpantine (bir tost makinesinde gördüğünüz gibi) veya evinizi ısıtmak için bir fırına dayanır.

Bu nedenle, 40’ın altındaysa ve yardımcı ısı çalışmazsa, ısı pompanız sadece ılık veya soğuk hava üfleyecektir.

Çözüm? Bir teknisyenin yardımcı ısıyı onarması gerekir.

Arızalı geri vites valfi

Geri vites valfi, ısı pompasının “SOĞUTMA” ile “ISITMA” moduna geçmesini sağlayan parçadır. Vana arızalıysa, ısı pompanız sadece bir klima gibi çalışacaktır – sadece soğutma.

Çözüm? Bir teknisyenin geri vites valfini tamir etmesi gerekecektir.

Düşük gaz soğutucu şarjı

İçerideki soğuk havanızı ısıtmak için, ısı pompasının dış ünitesinde, dış havanın ısısını emmek için sıvı soğutucu kullanılır.

Ancak, düşük soğutucu akışkan yükünüz varsa (büyük ihtimalle bir sızıntı nedeniyle), o zaman havayı ısıtmak için yeterli ısı getirmez.

Bir buzulun üzerinde bir sıcak su yüksüğü dökmeyi denemek gibi düşünün. Isı miktarı sadece bir fark yaratmayacak.

Çözüm? Bir teknisyenin soğutucu akışkanını bulması ve bir soğutucu şarjı eklemesi gerekir.

Geri dönüş kanalı sızıntısı

Geri dönüş kanalı, soğuk havayı evinizden geri dönecek ısı pompasına geri döndüren yolların serisidir.

Bununla birlikte, eğer bu kanallar sızıntı yapıyorsa ve tavan arasında olduğu gibi koşulsuz bölgelerden geçiyorsa, soğuk ve tozlu hava çekecek ve böylece ısı pompanızın havanın düzgün bir şekilde ısıtılmasını zorlaştıracaktır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi