Anasayfa / Klima / Klima Kurulum Düzenlemesi Nasıl Yapılır ?

Klima Kurulum Düzenlemesi Nasıl Yapılır ?

Bölünmüş sistemlerin dış ve iç ünitelerini konumlandırmak, iklim kontrol ekipmanının türüne, bir binanın mimari özelliklerine ve bir müşterinin tercihlerine bağlıdır.

Klima kurulum düzeni

Montaj personeli klimaların farklı kurulum düzenlerini uygular. Standart kurulum düzeni en popüler olanıdır:

 • dış ünite bir pencerenin altına yerleştirilir;
 • Bölünmüş sistemin birimleri arasındaki bir drenaj yolunun uzunluğu 5 m’den fazla değildir;
 • üniteler arası iletişim hatları bir süs plastik kanalındaki bir binada saklanır;
 • Bir binanın dışındaki iletişim hatları bir duvara sabitlenmez;
 • Sistem dışarı akar.

Standart kurulum varyantından ayrı olarak, bir split sistem gizli bir drenaj yolu veya gizli bir drenaj yolu ile kanalizasyona da kurulabilir. Buna ek olarak, bir dış ünite, bir balkonun yakınındaki bir duvara, bir balkon bölmesine, çubuklardan oluşan bir balkon bölmesine veya alt katlara yerleştirilebilir. Standart olmayan bir kurulum ve çoklu split sistemlerinin kurulumu da mümkündür.

Çok bölmeli sistem kurulumu durumunda, uzmanlarımız iki veya daha fazla iç üniteye sahip klimalar için ideal montaj düzenini seçecektir.

Klima kurulum düzeni

Standart kurulum düzeni

 • Standart kurulum, endüstriyel dağcılar, yükseltilmiş çalışma platformları ve bina kerestesine ihtiyaç duyulmadan bir pencerenin altındaki bir dış ünitenin konumlandırılmasından oluşur. Bir freon yolunun uzunluğu 5 m’den az olmalıdır.

Standart kurulumun ana ayırt edici özelliği, çalışma kapsamı ve fiyatının açık ve sabit olmasıdır. Düşük çıkışlı duvar tipi bir klimanın standart montajı 8k rubleye mal olacaktır. Bölünmüş sistemlerin daha yüksek çıkışlı montajı daha pahalı olabilir.

Klimaların standart dışı montaj düzenleri

 • Dış üniteyi balkonun yakınındaki bir duvara yerleştirmek. Bu standart dışı kurulum türü, çalışma maliyetini çok fazla arttırmaz ve balkon bölümleri bir balkon bölümüyle döşenmez.

Bir dış ünitenin montajı için endüstriyel dağcıları meşgul etmenize gerek yoktur.

 • Bir beton duvara veya balkonun bir tuğla bölümüne dış ünite tespiti.

Standart olmayan kurulumun bu varyantı sadece bir freon yolunun genişletilmesini değil, aynı zamanda iki duvar yapısına da nüfuz etmeyi gerektirmektedir, bu da dış üniteye olan iletişim hatlarının bir ön tarafa ve bir balkonun bölmesine nüfuz etmesi anlamına gelmektedir.

 • Çubuklardan oluşan bir balkonun bölmesine bir klima dış ünitesinin yerleştirilmesi.

Bir dış ünite, çubuklardan oluşan bir bölüme yerleştirildiğinde, kurulum personelinin bir ön duvarda bir delik açması ve bir üniteyi monte etmeden önce güvenli bir bağlantı cihazı seçmesi gerekir. Ayrıca, bu tür bir kurulum freon yollarının harici bir duvara ve bir balkon tabanına bağlanmasını gerektirir.

 • Endüstriyel dağcılar tarafından veya bir yükseltilmiş çalışma platformu kullanılarak bir duvara dış ünite montajı.

Dış üniteyi kurmanın bu yolu, en zor ve pahalı olarak kabul edilir. Kurulum maliyeti, yükseltilmiş işlerin fiyatını veya özel amaçlı ekipmanın kira fiyatını içerir.

 • Tek katlı bir binanın duvarında bir dış ünite kurulumu.

Genellikle, özel bir alçak katlı evde standart dışı bir iklim kontrol donanımı kurulumu iki aşamadan oluşur. İlk aşamada, ağ kablosu ve birim arası iletişim döşendi. İkinci aşamada, iç ve dış üniteler kuruldu. Bir evin etrafındaki bir kaldırımın bozulmasını önlemek için, su drenaj sistemi dışarı çıkmak yerine kanalizasyona çıkmalıdır.

 • Çok bölmeli bir sistemin kurulumu ve bir pencerenin altına bir dış ünitenin montajı.

Çok bölmeli bir sistemin kurulumu gerçekleştirildiğinde, bir freon yolunun uzunluğunu mümkün olduğunca kısa hale getirecek bir iç ve dış ünite konumu bulmak gerekir. Resimde, bir dış ünitenin bir pencerenin altında olduğunu görebilirsiniz ve bu konum standart kurulum tipi için normaldir. Bununla birlikte, çok bölmeli bir sistem kurmak için iki iç ünite için servis hatlarının düzenlenmesi gerekmektedir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi