Anasayfa / Klima / Klima ünitesi uzaktan kumandadan sinyal almıyor ?

Klima ünitesi uzaktan kumandadan sinyal almıyor ?

Klima ünitesi uzaktan kumandadan sinyal almıyor ?

a) Pilleri kontrol edin. Yaşam süreleri yaklaşık bir yıldır, bu yüzden değiştirilmeleri gerekebilir.

b) Piller doğru şekilde takılmamış olabilir.

c) Belki de mesafe uzaktan kumandanın menzil mesafesinden daha uzundur (6-7m).

d) Alıcının pcbinde bir sorun olabilir ve uzman bir teknisyen tarafından değiştirilmelidir.

Uzaktan kumandanızın düzgün çalışmadığının nedenleri aşağıda olabilir. Lütfen çözümleri dikkatli bir şekilde okuyun:

Yakınlık

● Uzaktan kumandayı klima ünitesine yöneltir ve yanıt vermeden bir düğmeye basarsanız, üniteye yeterince yakın olmayabilirsiniz.

● Bazı üniteler en az 20 fit uzaktan kumanda mesafesi gerektirir. Birime daha yakın yürüyün ve komutu tekrar deneyin.

● Ünitenin önünde veya ünite arayüzünün önünde herhangi bir mobilya varsa, mobilyalarınızı yoldan çıkarın. Uzaktan kumandanın ucunda bulunan uzaktan kumandanın sensörü, ünitenin arabirimindeki sensöre açık bir yol olmalıdır.

● Sensörleri hem uzaktan kumandada hem de klimayı inceleyin. Sensörler üzerinde kir veya kir varsa, kir uzaktan kumandanın sinyalinin alınmasını engelleyebilir. Sensörleri nemli bir bezle temizleyin.

Ömrü

● Uzaktan kumanda üniteye yeterince yaklaşmış ve işaretlenmiş olsa da hala çalışmıyorsa, uzaktan kumanda içindeki piller cihaza servis yapmak için çok zayıf olabilir.

● Uzaktan kumandayı ters çevirin ve arka kapağı kaydırarak çıkarın. Pilleri uzaktan kumandadan çıkarın ve ya bir akü test cihazı ile test edin ya da yeni piller takın. Doğru tipte ve büyüklükte pil kullanın.

● Pil bittiğinde, uzaktan kumanda ekranında görüntülenecektir. Simge göründüğünde, pilleri değiştirin. Uzaktan kumanda iki adet 1.5V AAA tipi pil gerektirir.

Polarite

● Yeni piller uzaktan kumanda işlevini yerine getiremezse, yanlış takılmış olabilirler. Uzaktan kumandanın arkasındaki batarya haznesinin içinde “+” ve “-” sembollerinin basılması veya kabartması ve muhtemelen bataryanın bir taslağı bulunmaktadır.

● Bu talimatlar pillerin nasıl takılacağını gösterir. Pilleri belirtilenin dışında bir şekilde takarsanız, uzaktan kumanda çalışmaz.

● Pilleri çıkarın ve pil bölmesinin içindeki kutup yönlerine göre yeniden takın.

Samsung Klima'nun Uzaktan Kumandası neden çalışmıyor?

● Piller doğru şekilde takılırsa ancak klima hala uzaktan kumandadan komut kabul etmiyorsa, uzaktan kumandanın düzgün çalışmasını engelleyen kir veya tıkanıklıklar olabilir. Pilleri haznenin içinden çıkartın ve pil yuvasının metal kontaklarını kontrol edin. Kontaklarda kir görürseniz, izopropil alkole batırılmış pamuklu çubukla temizleyin. Pillerin kir birikmesini de kaldırın.

Sensör

● Uzaktan kumandanın ucundaki arızalı bir LED ışığı, uzaktan kumanda arızasının nedeni olabilir. LED ışığı, klima ünitesinin arayüzündeki sensöre komut sinyalleri gönderir.

● Uzaktan kumanda yere düşerse, LED uzaktan kumanda içindeki diğer dahili bileşenlerden ayrılabilir. Uzaktan kumandanın LED’den düzgün bir sinyal gönderip iletmeyeceğini belirlemek için kızılötesi sensör kartı kullanabilirsiniz. Kart uzaktan kumanda komutlarına cevap vermezse, LED bozulur ve uzaktan kumandayı değiştirmeli veya sabitlemelisiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi