Anasayfa / Kombi Arızaları / Kombi Çalışmıyor Arızaları Hata Çözümleri

Kombi Çalışmıyor Arızaları Hata Çözümleri

Kombi Çalışmıyor Arızaları Hata Çözümleri hatalı ısıtma ve sıcak su sisteminizi düzeltmenize yardımcı olacak birkaç işaretçi var – sadece basit veya küçük bir arıza olabilir.

Kombi Çalışmıyor

Ama gaz güvenli bir mühendis çağırmak, gözden kaçırdığın bir düğmeye basmak, sana büyük zaman harcayabilir .

Kazan Güç Kaynağı

Önce merkezi ısıtmanızın güç kaynağını kontrol edin. Saçma geliyor mu? Bu çok şey oluyor ve müşteriler kaçırdıkları ısıtma problemleri hakkında panik yapıyorlar. Belki de bir sigorta veya ana devre kesici kartı devreye girdi ve sadece sıfırlama ihtiyacı var.

Yeniden başlatma tuşu

Çoğu kazanlarda yerleşik güvenlik cihazları bulunur, bu yüzden eğer bunlar tetiklenirse basit bir sıfırlama tüm sisteminizin çalışmasını sağlayabilir. Sıfırlama düğmesi normalde kazanın ön tarafındadır. Bazen sıfırlamak ve tekrar açmak için gereken bir aramadır.Sıfırlama düğmenizi bulamıyor musunuz? Kazanlarınızın talimatlarını kontrol edin – orada olacak.

Isıtma Kontrolleri

Merkezi ısıtma programlayıcıları, zamanlayıcılar veya oda termostatları ile ilgili problem, müşterilerin genellikle bu kadar karmaşık bulmasıdır, bu yüzden talimatlarınızı kontrol edin ve hepsi işlem için hazır olduklarından emin olun. Bazı kontroller uzaktan sinyal gönderir ve çalışmayı durdurabilir, dolayısıyla bunları da kontrol edin.

Tek yapmanız gereken bir yanlış tuşa basılması ve ısı ya da sıcak su olmamasıdır, bu yüzden hızlı bir pil kontrolü bunu çözebilir

Gaz kaynağı

Gaz kaynağı, özellikle kartlı bir ödeme cihazınız varsa, çok sayıda merkezi ısıtma veya kazan arızalarına neden olabilir. Eğer krediniz tükenirse, gaz kapatılacaktır. Bu yüzden krediyi tamamlayın ve kartı tekrar takın. Ayrıca, kazanı gaz beslemesini yeniden kurmak için gaz sayacı sıfırlama düğmesine basın.

Su Basınçı

Kazanlardaki sistem basıncı düşük çalışarak kazanın çalışmasına neden olabilir ve özellikle kombi gazlı kazanlarda yaygındır. 1-4 barlık bir basınç göstergesi veya kadranı vardır. Sistem soğuk olduğunda sistem basıncınız 1 bar olmalıdır.

1 bardan düşükse, çoğu mühürlü sistem kazan güvenlik cihazları nedeniyle çalışmaz.

‘Doldurma’ döngüsü sistemi (şarj ‘denir) daha fazla su ile doldurmanızı sağlar. Sisteminizin basıncı düşükse ve bu sorunu gidermede kendinizden emin değilseniz, bize bildirin ve  kazanınıza hizmet etmek için mülkünüze katılmak için gazlı bir tesisatçıya sahip olacağız .

Temelleri iki kere kontrol et

Öncelikle, bir ön ödemeli sayacınız varsa, yeterli krediniz olduğunu kontrol edin. Ardından, ocak cihazınız gibi diğer gaz cihazlarınızın doğru çalıştığını ya da sigorta kutusundaki anahtarların takılı olup olmadığını test edin.

Son zamanlarda elektrik kesintisi yaşamaya geri dönün

Kazancınız zamanlayıcınız sıfırlanmış olabilir – yani tekrar çalışmanın anlamı, zamanlarınızla yeniden programlamak kadar kolay olabilir. Bunun nasıl yapılacağına dair bir hatırlatma için kullanım kılavuzuna bakın.

Kombi basınç göstergesini kontrol edin

Bir bar veya daha az okuma gösteriyorsa, kazanınızın çalışmamasının nedeni düşük basınç olabilir. Baskıyı kendiniz yapmak genellikle basittir – kazanınızın kullanım kılavuzundaki adımları izleyin veya nasıl yapılır videoumuzu izleyin .

Oda termostatınızı 21 dereceye veya daha yükseğe çevirin

Oda termostatınızın 21 dereceden daha düşük olması ısıtmanızın çalışmasını durdurabilir, dolayısıyla kazanı tekrar çalışmaya başlarsa daha yüksek bir seviyeye getirin.

Kombiyi sıfırlayın veya pilot ışığının açık olduğunu kontrol edin.

Son olarak, kazanınızı talimatlara göre sıfırlamayı deneyin. Sizinki 2004 öncesi yapıldıysa, sıfırlama fonksiyonu yerine pilot ışığı olması muhtemeldir, bu yüzden pilot ışığının açık olduğunu kontrol edin. Değilse, kendi kullanım kılavuzuna göre kendiniz de rahatlatabilirsiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme Canon, bilgi teknolojisi alanında ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi