Anasayfa / Kurutma Makinesi Arızaları / Kurutma Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri

Kurutma Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri

Kurutma Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri Çamaşır kurutma makineniz ısınmıyorsa, ancak tambur normal şekilde dönüyorsa, bir onarım faturasını bekliyor olabilirsiniz ya da onarım için cihaz servis sözleşmesini kullanmak isteyebilirsiniz.

Kurutma Makinesi Isıtma Yapmıyor

Ancak, bu gerekli olmayabilir – Kurutucunuzu basit, iki dakikalık bir düzeltme ile tekrar ısıtmaya alabilirsiniz. Onarmaya çalışmadan önce cihazı fişten çıkardığınızdan emin olun!

Kurutucunuzun aşırı yükünü kesin

Birçok durumda, kurutucunuz ısınmıyorsa, ısıtıcı sigortası atmış veya termik aşırı yük kesilmiştir. Bu cihazların sıklıkla aşırı ısınmasını ve alev almasını önlemek için mekanizmalar vardır. Bu mekanizmaları sadece bir tuşa basarak sıfırlayabilirsiniz.

Bazı kıyafet kurutucuları – özellikle eski modellerde – arka panellerinde kırmızı bir sıfırlama düğmesi bulunur. Daha yeni modellerde, bu düğme arka panelin altındaki kasanın içinde olabilir ve bu sıfırlama düğmesine erişmek için bunu sökmeniz ve çıkarmanız gerekecektir.

Düğmeyi yerleştirdikten sonra, içeri doğru bastırın. Tıklarsa, termik aşırı yük kesildi ve şimdi sıfırlandı.

Bazı kurutucular bu sıfırlama anahtarına sahip değildir ve bir ” sadece ” termal kesime sahiptir, bu da bir cihaz mühendisi tarafından sıfırlanması gerekir. Bir profesyonel cihazınızı bir saatten daha kısa sürede sıfırlayabilecek ve uzun bir çamaşır kurutma makinesi garantisine sahipseniz, bu size bir kuruşa mal olmayabilir!

Çamaşır kurutma makinesi kurutma değil? Neden olduğunu öğrenmek için bu basit kontrolleri yapın

Kurutma ısıtma problemlerinin diğer nedenleri

  • Kurutma makineniz kurulamıyorsa, ısıtma elemanı zamanla arızalı olabilir ve tamamen değiştirilmesi gerekebilir.
  • Egzoz havalandırma deliği tiftik ve diğer kalıntılarla dolu olabilir ve temizlenmesi gerekiyor
  • Termostat artık düzgün çalışmayabilir

Çamaşır kurutma makinası ısıtma arızalarının önlenmesi

Çamaşır kurutma makinenizin bakımı uzun yıllar boyunca ömrünü uzatacaktır. Kurutucunuz ısınmazsa, ilk satın aldığınız andan itibaren çamaşır kurutma makinenizi bilmeden kötü muamele yaptığınız için olabilir!

  • Kurutma bitiminde soğutma devresinde olsa bile, hala çalışır durumda iken çamaşır kurutma makinenizin kapısını açmayın. Cihazın kesilmesi, ısıtma mekanizması hala sıcakken fanın dolaşımını durduracaktır, bu da yanma olasılığını artırır ve termostatın bozulmasına neden olabilir.
  • Hava kurutucunun kolaylıkla akmasını sağlamak için kapı filtresini düzenli olarak temizleyin. Tiftik filtresi her iki yıkamada temizlenmelidir.
  • Kazanın altındaki yoğuşma kutusunu ara sıra temizleyin. Bu kutu tiftik, tüy ve diğer kalıntılarla tıkanabilir. Bu engelleri kaldırmak için bir dokunuşla kutuyu çalıştırmanız gerekir.
  • Bir kondenser kurutma makinesindeki su kutusunun dolmasına izin vermeyin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi