Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga döner tabak kırıldı ne yapmalı ?

Mikrodalga döner tabak kırıldı ne yapmalı ?

Mikrodalga döner tabak kırıldı ne yapmalı ? Mikrodalga genellikle “körü körüne” çalışan cihazlardan biridir. Pikapın artık hareket etmediği anlaşıldığında, iyi tavsiyeler genellikle pahalıdır. Onarım için hangi seçenekler vardır, hangi hasarlar olabilir, ve ilk kontrol etmeniz gerekenler, bu yazıyı okuyun.

Döner tablanın çalışması

Mikrodalga döner tabla ya doğrudan ya da doğrudan bir kayışla beslenir. Bunun için bir elektrik motoru sorumludur. Her iki durumda da, sürücünün temel bileşenleri, kolayca erişilemeyen mikrodalga içine monte edilir.

hasar nedenleri

Üç ana sebep şunlardır:

  • yanlışlıkla kapanma
  • bloke turntable
  • Sürücüde aşınma ve hasar

Yanlışlıkla kapat

İlk önce, pikapın yanlışlıkla kapatılıp kapatılmadığını kontrol etmelisiniz. Birçok mikrodalgada mümkün kılan bir düğme var. Bu durumda, döner tablayı tekrar açmanız yeterlidir.

Engellenen döner tabla

Mikrodalgada bir şey çok büyük olsaydı, döner tabla hareket edemezdi, zarar verebilirdi. Döner tablanın hareket etmesi engellenirse, sürücüden sorumlu olan elektrik motoru patlayabilir ve kayış da kayabilir.

Tamiri çok kolay bir şekilde engelleme, tahrik elemanının çok fazla miktarda yağlı kir ile pişirme haznesinin içinde bloke olması gerçeğinden kaynaklanabilir. Bu kir kaldırarak, sürücü genellikle tekrar çalışır.

Sürücüde aşınma ve hasar

Zamanla, sürücünün tek tek elemanları kolayca yıpranabilir veya hatta hasar görebilir. Bu her zaman önlenebilir değildir.

tamirat

Hiçbir koşulda bir mikrodalga fırını açmamalısınız. Sonuç olarak, sızıntı güvenliği artık garanti edilmez, profesyonel olarak kontrol edilmeli, aksi halde sağlık tehlikeleri mevcut olmalıdır.

Yeni parçaların fiyatlarının artık sık değerinde sürücü bir onarım genellikle daha ucuzdur.

İpuçları ve Püf Noktaları
Her halükarda, onarımdan önce bir maliyet tahmini yapın ve daha sonra, mikro dalgalarınızı onarmak için parayı gerçekten harcamak isteyip istemediğinize karar verin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi