Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga dönmüyor ne yapmalı ?

Mikrodalga dönmüyor ne yapmalı ?

Mikrodalga dönmüyor ne yapmalı ? Bir mikrodalga fırının döner tablası dönmeyi bıraktığında, soru genellikle bir onarımdan kaynaklanır. Döner tablanın önemli işlevi nedir, ve çalışmayı durdurduğunda neden olabilir, bu yazıda öğreneceksiniz.

Döner tablanın fonksiyonu

Mikrodalga radyasyonu, özellikleri ve mikrodalgaın işleyişi nedeniyle eşit olarak dağılmamaktadır. Sonuç olarak, yiyecek tüm noktalarda eşit derecede ısıtılmamaktadır.

Bu dezavantajı telafi etmek için, modern mikrodalgalar bir pikap var. Yiyecekleri kalıcı bir dönme hareketinde tutar, böylece mikrodalgalara her noktada eşit şekilde maruz kalır.

“Sıcak noktalar” ve “soğuk noktalar” olarak adlandırılan, ancak daha sıcak ve daha düşük sıcaklıklar gösteren noktalar hala oluşabilir.

Bu, özellikle çiğ et ve balık ile birlikte mevcut mikropların tamamen öldürülmediği (soğuk noktalarda) tehlikesi olan yumurtaları da beraberinde getirir. Bu nedenle, bu gıdalar temel olarak mikrodalga için uygun değildir !

Pikap çeşitleri ve nedenleri

Pikaplar ya doğrudan tahrik ya da kayışla tahrik edilir. Sürücünün bileşenleri neredeyse her zaman cihazın içine girer. Basit bir hasar için, sadece kayış kaymalarının veya tahrik milinin kirlenmiş olması olabilir. Daha zor durumlarda, motor da patlayabilir veya sürücünün diğer parçaları tamir edilemeyecek şekilde hasar görebilir.

onarım seçenekleri

Temel olarak, ünitenin içindeki parçalara geldiğinde onarım servisi gereklidir. Mikrodalga fırın kolayca açılmamalıdır. Sızdırmazlık sonrasında profesyonel bir sızıntı testi yapılmalıdır – bu sadece bir uzman tarafından yapılabilir.

İpuçları ve Püf Noktaları
Çoğu durumda, bir onarım buna değmez, çünkü ucuz mikrodalgalar ticarette yaklaşık 50 – 60 EUR arasındadır. Plakayı çevirmeden bir işlem yapmak mümkündür, ancak daha sık karıştırılmalı ve yiyecek bir veya iki kez çevrilmelidir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi