Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga Fırın Dönüyor Isıtma Yapmıyor

Mikrodalga Fırın Dönüyor Isıtma Yapmıyor

Mikrodalga Fırın Dönüyor Isıtma Yapmıyor En sinir bozucu cihaz sorunlarından biri, mikrodalga fırınınızın ısınmayacağı zamandır. Bu blog yazısında, bu şaşırtıcı sorunun en yaygın nedenlerini özetleyeceğiz.

Mikrodalga Fırın Isıtma Yapmıyor

Devam etmeden önce lütfen uyarın: Mikrodalga fırınlar, fişi çekildikten sonra bile yüksek voltajlı kondansatörde ölümcül miktarlarda elektrik tutabilirler. 

Bakış açısına göre, bir mikrodalga işlemek için yaklaşık 120 volt’a ihtiyaç duyulurken, 30 volt’un üzerindeki herhangi bir şey insanlar için güvenli değildir.

Bu nedenle, mikrodalgalar kolayca tamir edilebilecek en tehlikeli ev aletlerinden biridir. Mikrodalgayı kendiniz tamir etmeyin ya da onarmayın, çünkü bu lisanslı bir teknisyen için en iyi şekilde bırakılır.

Daha fazla ado olmadan, burada mikrodalgaların ısıtılmasında en yaygın üç neden vardır. Zamanın% 80 veya 90’ı, çalışan ancak ısıtmayan bir mikrodalga bu sorunlardan bir tanesi olacaktır.

Diyot yanmış. Mikrodalgadaki diyot, magnetronu beslemek için gerekli olan voltajı iki katına çıkarmak için kondansatör ile çalışır ve daha sonra yiyecekleri ısıtır. Bu nedenle, eğer diyot yanarsa, mikrodalga fırınınız enerjilenecek, ancak yiyeceklerinizi ısıtmak için yeterli güce sahip olmayacaktır.

İyi haber şu ki, yanmış bir diyotun kolayca görülebilmesi, görülebilen bir teknisyenin düzeltmesi için kolay bir problemdir.Bir kapı anahtarı arızalı. Ortalama mikrodalgada üç veya dört kapı anahtarı olduğunu biliyor muydunuz? Bu anahtarlar, kapının tamamen kapandığından emin olmak için kapıyı kapattığınızda devreye girer.

Kapı açıkken mikrodalgaın zararlı radyasyon oluşturmaması için bir güvenlik mekanizmasıdır. Bir mikrodalga düzgün çalıştığı zaman, sadece bu kapı anahtarları belirli bir sırada tetiklendikten sonra ısıtmaya başlayacaktır. Bu anahtarlardan biri çalışmıyorsa, mikrodalga ısınmayacaktır.

Magnetron patladı. Magnetron, mikrodalga ısıtma fonksiyonunun kritik bir özelliğidir. Ne yazık ki, magnetron yanmışsa, pahalı bir onarım anlamına gelebilir. Magnetron enerji çekmiyorsa, aynı zamanda yüksek voltajlı kondansatörün uzun süre şarjlı kalacağı anlamına gelir, bu da mikrodalgayı özellikle tehlikeli hale getirir.

Mikrodalga fırınınız ısınmıyorsa, lisanslı bir onarım teknisyenini çağırmaya değer. Mikrodalgalar günlük kullanım için tamamen güvenliyken, elektrikli bileşenlerin değiştirilmesi veya test edilmesi sadece lisanslı bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi