Anasayfa / Beyaz Eşya / Ocağımı hangi deterjanlar ile temizlemeliyim ?

Ocağımı hangi deterjanlar ile temizlemeliyim ?

Ocağımı hangi deterjanlar ile temizlemeliyim ? Cam ocaklar için cam yüzey temizleyici, çelik ocaklar için ise kimyasal içermeyen, amonyak içerikli deterjanlar kullanılabilir, çelik ocakların bakımı için ise çelik pastası tercih edilebilir.

Ocak Temizliği Nasıl Yapılır

Temiz bir ocak mutfağınızın görünümünü değiştirebilir. Dağınık, donuk veya kirli görünmek yerine, yalnızca ocak temizliği, mutfağın daha taze görünmesini sağlayabilir.

Ocağımı hangi deterjanlar ile temizlemeliyim ?

Ne yazık ki, patateslerin kazara kaymasına izin verirseniz ya da ev yapımı domates sosu tencerede biraz fazla kabarcıklı hale gelirse ve çoğumuz her kullanımdan sonra ocağın temizlenmesi için zamanımız yoksa , ocaklar çok kolay kirlenir .

Yiyecekler üzerinde kurutulabilir, bu da onu bir kabus olarak çıkarır, bu yüzden eski yiyecekleri ovuşturarak bir gün geçirmek istemezseniz dökülmeleri hızlıca temizlemek en iyisidir.

Seramik Ocak ve Cam Ocak Nasıl Temizlenir

Seramik ocaklar güzel görünüyor ve herhangi bir mutfağa mükemmel bir ektir. Ancak, bir seramik ocağı nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız, bir ayı ile savaşmış gibi görünen bir ocak üstü ile sonuçlanabilir. Aynısı cam ocaklar için de geçerlidir. Bir cam ocağı nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız, başınız belaya girer. Seramik ve cam ocaklarla ilgili problem, çok kolay çizilmeleridir.

Ancak, ocaktan kuru yiyecek almak için en iyi yöntem budur. Orada iş yapmak için kiremit kazıma araçları tarafından yemin ederim ev sahibi bol var, ama seramik dışarı büyük bir yığın almaya hazır değilseniz, bu önerilmez. İşte seramik ocakları temizlemek için yaptığımız şey:

 1. Önce tüm gevşek yiyecek parçalarını çıkarın, bu yüzden inatçı lekelerle çalışıyorsunuz.
 2. Cif Kitchen Spray gibi seramik ocaklar veya cam ocaklar için özel olarak tasarlanmış az miktarda temizlik sıvısı uygulayın. Bu akışkan, dokuda tamamen pürüzsüz olacak ve ocağın kazıyıp işaretlenebileceği hiçbir şey olmayacak. Herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan önce her zaman etiketin üzerindeki talimatları okuyun.
 3. Temizleme sıvısının ıslanmasına izin verin, ancak tamamen kurulamayın. Sert, kuru yiyecekleri yumuşatmak istiyorsun, ama çıkarılması zor değil.
 4. Seramik ocağın büyük kısmını temizlemek için mikrofiber bez kullanın. Biraz daha fazla dirseğe ihtiyaç duyan alanlar varsa, biraz sıkıştırılmış gazete kullanmayı deneyin. Daha pürüzlü bir doku, yine de hasara neden olmamak için yeterince yumuşak olmalıdır. Her zaman önce küçük bir alan üzerinde deneyin ve herhangi bir çizik fark ederseniz durun.

Bu video, ocakınızı yeni kadar iyi görmenin ne kadar kolay olduğunu gösterecek:

İndüksiyon Ocak Nasıl Temizlenir

İndüksiyon ocaklarının temizlenmesi bir parça kekdir. Yenilikçi tasarımları, yiyeceklerin ocak üstü üzerine yanmasını daha az olası kılar, bu nedenle özellikle güçlü temizlik malzemelerine ihtiyacınız olmamalıdır – basit bir mutfak spreyi ve düz eski su işi mükemmel bir şekilde yapmalıdır. Ocağın temizlemeden önce soğuması için yeterli zamanın olduğundan emin olun.

 1. Tüm yiyecekleri ve kiri temizleyin, hangi alanların özel dikkat gerektirdiğini görmeyi kolaylaştırın.
 2. Yumuşak bir bez kullanarak ocakta ılık, sabunlu su uygulayın. Gıda yağını kaldırmayı hedefleyen iyi bir mutfak spreyi en iyisidir, ancak hem bulaşık deterjanı hem de kaliteli sıvı çamaşır deterjanı da kullanabilirsiniz – her ikisi de işi iyi yapar.
 3. İndüksiyon ocakını durulayın ve kurulayın ve daha sonra ekstra bir parlaklık için temiz bir bez kullanarak ocakta biraz beyaz sirke uygulayın.
 4. Son olarak, ocak üstünü temiz bir bez kullanarak buğulayın.

Elektrikli Ocak Nasıl Temizlenir

Ocaklı elektrikli ocak varsa, temizlik biraz daha zor olabilir. Elektrikli ocak plakalarının nasıl temizleneceği konusunda sahipleri için yaygındır – onları ovalayın ya da incelikle tedavi etmeli misiniz? Neyse ki, elektrikli ocaklar genellikle temizlik işlemlerini çok daha hızlı ve daha basit hale getirecek bir miktar kaba işleme dayanabilir.

 1. Eğer sıcak plakalarınız çıkarılabilirse, bunları ocak üstünden çıkarın – bu da temizliği çok daha kolaylaştıracaktır.
 2. En kolay seçenek olan Cif Kitchen Spray gibi özel olarak tasarlanmış bir ticari temizlik ürünü kullanın. Yönlendirilmiş olarak uygulayın ve çıkarmadan önce emmeye izin verin.
 3. Sıcak plakaları fırçalamak için tel yününden korkmayın, ancak önce küçük bir kısımda test edin. Herhangi bir çizik belirirse derhal durun ve daha yumuşak bir beze geçin.
 4. Her zaman sıcak plakayı iyice durulayın.

Temiz ve parlak bir ocak tutmanın sırrı, dökülmeleri için zaman ayırmadan önce, dökülmeleri ve kirleri mümkün olan en kısa zamanda temizlemektir. İster inanın ister inanmayın, günde sadece 5 dakika harcayarak, ocak üstünü sildiğinizde, ayda bir kez iş üzerinde daha fazla harcama yapmak daha iyi bir seçenektir. Bununla birlikte, bu ipuçlarıyla, hiçbir zaman bir sanat eserine sahip olmalısınız. (Gazlı ocakların temizlenmesi hakkında bilgi için, gazlı ocakların nasıl temizleneceğine dair makalemizi mutlaka inceleyin .

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi