Anasayfa / Beyaz Eşya / Patateslerimi buzdolabında saklayabilir miyim ?

Patateslerimi buzdolabında saklayabilir miyim ?

Patateslerimi buzdolabında saklayabilir miyim ? Kim eski patates çorbasını bilmez, tahta kutuda yarım yıllık patates tedariki nerede saklanır? Bugün çok az insan, yumrularını, daha küçük miktarlarda satın aldıkları ve onları nispeten hızlı bir şekilde tüketecek şekilde depolamak için yeterli alana sahiptir. Fakat bir sonraki patates sezonundan önce uzun bir süre geçerse ne olur? Bu durumda patatesleri buzdolabında saklayabilir misin?

Patatesler için en iyi depolama koşulları nelerdir?

Temel olarak, söz konusu patates mahzeni, lezzetli yumruların getirmesi gereken her şeyin saklandığı bir yere sahipti: Burada, patatesleri çimlenmeye karşı koruyan, yıl boyunca serin ve karanlıktı.

Ama eğer gerçekten üşüyorsa, dünyanın meyveleri şekere dönüşür, o zaman patatesler tadı tatlıdır, ama çok lezzetli değildir. Bu nedenle, uzmanlar bir buzdolabı deposuna karşı önlem almalı veya daha sıcak olan sebze bölmesine başvurmalıdır.

Ayrıca, hava beslemesi doğru olmalıdır: Depolanmış patatesler düzenli olarak yeniden düzenlenmeli ve doğrudan zeminde depolanmamalıdır. Buzdolabında, net bir eksi noktası olan küçük hava hareketi vardır. Hava geçirmez kaplardan kaçındığınızdan emin olun.

Yani patateslerin daha uzun süre taze kalıyor!

Genel olarak, soğutma çok düşük ayarlanmamışsa, patatesleri birkaç günlüğüne buzdolabının sebze bölmesinde saklamak kesinlikle sorun değildir. Lütfen aşağıdakilere dikkat edin:

  • Patatesleri bir kağıt havluya gevşek bir şekilde yerleştirin.
  • Yumruları sarmayın.
  • Nemi emerken ve yumruları küflerden koruyarak toprağı patateslerin üzerine bırakın.
  • Çürümüş patatesleri hemen sıralayın, çünkü küf saldırıları.
  • Patatesler filizlenmeye başlarsa, onları çabuk tüketmelisiniz.

Ayrıca, patateslerinizi hiçbir zaman elma, armut, muz , şeftali veya erik yerine yakın bir yerde saklayın , çünkü bunlar etileni üretir ve bu da olgunlaşma sürecini destekler. Etilen içeren hava ile, patatesler daha çabuk bozulur.

Patates hakkında çok özel olan nedir?

Patatesler aslen Güney Amerika’dan olmasına rağmen, bu ülkede yüzyıllar boyunca temel bir gıda olmuştur. Patatesler bir garnitür olarak ve bir yemek olarak, örneğin bir patates çorbası ya da bir güveç şeklinde uygundur.

Yumrudan çok farklı lezzetler için çok farklı yemekler hazırlanabilir: Patates kreplerinin üzerine patates pidesinden tuz patatesi hemen hemen her şeydir. Ek olarak, patates sağlıklı beslenme için birçok vitamin, mineral ve eser element içerir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi