Anasayfa / Ev Aletleri / Saç Kurutma Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri

Saç Kurutma Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri

Saç Kurutma Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri Saç kurutma makinelerinin tamiri ile ilgili bu Fix-It Kılavuzu saç kurutma makinesinin nasıl çalıştığını, sık sık neyin ters gittiğini, saç kurutma makinesi problemini nasıl tanımlayacağınızı ve bunu düzeltmeniz için hangi parçaların ve araçların gerektiğini söyler.

Saç Kurutma Makinesi Isıtma Yapmıyor

Daha sonra tipik bir saç kurutma makinesinin nasıl söküleceğine ve saç kurutma makinesi termal kesiminin nasıl servis edileceğine dair basit adım adım talimatlar verir. Bu Fix-It Kılavuzu ayrıca elektrik kablosu onarımı , motor onarımı , anahtar onarımı , ısıtma elemanı onarımı ve daha fazla bilgi için fan onarımı ile ilgilidir.

Saç Kurutma Makinesi Nasıl Çalışır?

Bir elektrikli saç kurutma makinesi, saçları kurutmak ve şekillendirmek için anında sıcak hava, sıcak ve hatta serin bir hava üretir, ancak birçok model hava akışının kolaylıkla yönlendirilebilmesi için bir yandan tutulacak kadar hafiftir. Kurutucu, ısı geliştiren çok uzun bir ince tel bobini içerir. Isıtma elemanının arkasındaki bir fan tarafından üflenen bir hava jeti, bu ısıyı nozülden ve seçtiğiniz yönde taşır. Hava akışı engellenirse ve hava çok ısınırsa, termostat motorun yanmasını önlemek için gücü keser.

Tipik saç kurutma makinesi bir açma-kapama düğmesi, bir fan-hız anahtarı, bir fan ve motor ve bir ısı anahtarı içerir. Daha büyük davlumbazlı kurutucular aynı prensiplerle aynı anahtar parçalarda çalışır, bu nedenle aynı onarım talimatları geçerlidir. Isıtmalı şekillendirme fırçaları temel olarak fonksiyon, parça ve onarımda aynıdır.

Saç Kurutma Makinesi Çalışmaması

Saç kurutma makineleri basit küçük aletler olduğundan, bazı şeyler yanlış gidebilir. Elektrik kablosu arızalı olabilir, cihaz ısınmayabilir ve fan çalışmayabilir. Bu konuda.

Düzeltme İpucu

Saç kurutma makinesi aşırı ısınır ve havalandırma, saç veya toz ile tıkanırsa termostat kapanır. Izgara ve filtre ekranını periyodik olarak fırçalayın veya vakumlayın. Ayrıca zaman zaman vidaları sıkın, böylece saç ve nem yuvaya girmez.

Saç Kurutma Problemini Nasıl Tanımlayabilirim?

Saç kurutma makinenizin arızalanması durumunda nereye bakacağınız burada:

 • Cihaz hiç çalışmıyorsa, elektrik prizinin açık olduğundan emin olun ve elektrik kablosunu kontrol edin .
 • Hala çalışmıyorsa, termik kesiti kontrol etmek ve gerekirse servisi sökmek için sökün. Ayrıca motoru , anahtarları ve ısıtma elemanını  bir multimetre ile test edin .
 • Fan her ayarda çalışmıyorsa, fan anahtarını kontrol edin ve arızalıysa servisi kontrol edin .
 • Kurutucu her ayarda ısınmıyorsa, ısı anahtarını kontrol edin  ve gerekirse servis yapın.
 • Fan çalışıyor ancak ısı çalışmıyorsa, gerekirse ısı anahtarını  ve ısıtma elemanını kontrol edin .
 • Isı çalışır ancak fan çalışmıyorsa, fan devir anahtarını ve fan motorunu kontrol edin ve  arızalı ise servisi yapın.

Düzeltme İpucu

Bir saç kurutma makinesinin içindeki ısıtma elemanları (ve tost makineleri de) çok ince tellerdir. Diğer bileşenleri tamir ederken hasar görmemelerini sağlamak için onlara özel bir özen gösterin. Ayrıca, bunları kırılmalar açısından inceleyin ve aşınmış veya kırılmış olan parçaları onarın veya değiştirin.

Saç Kurutma Makinesi Onarımı için Neye İhtiyacım Var?

Küçük cihaz parçaları mağazalarında ve büyük donanım mağazalarında saç kurutma makineleri için yedek parça satın alabilirsiniz . Ya da yedek parça için üretici veya çevrimiçi satış sonrası parça satıcıları ile irtibata geçebilirsiniz. Araçları Eğer bir saç kurutma makinesi üzerinde çalışmak gerekebilir bunlar şunlardır:

 • Tornavidalar
 • Anahtarlar
 • Multimetre

Saç Kurutma Makinesi Onarım Adımları Nelerdir?

Tipik bir saç kurutma makinesini sökün

Parçaları kurduğunuzdan emin olun, böylece saç kurutma makinesini sabitledikten sonra yeniden takmanız daha kolay olur.

 1. Kurutma makinesini fişten çekin.
 2. Saç kurutma makinesi nozulunu ve filtresini çıkarın. Bazı modellerde, diğerleri ya da filtrenin ana gövdeyle buluştuğu küçük bir vida ile diğerleri üzerinde gerilim altında tutulurlar.
 3. Ünitede bir giriş filtresi ekranı varsa, çıkarın ve temizleyin.
 4. Muhafazayı birlikte tutan vidaları sökün ve muhafazayı sökün.
 5. Anahtarları , fanı ve motoru bulun , ardından test edin. Bazı durumlarda, hızlı bir şekilde tamir edilebilecek bariz hasar veya problemler görebilirsiniz. Veya yedek parçaları bulup kurmanız gerekebilir.

Bir saç kurutma makinesi termal kesme hizmet:

 1. Isıtma elemanı grubunu açmak için muhafazayı yukarıdaki gibi açın .
 2. Termik kesikte hasar veya renk değişikliği olup olmadığını kontrol edin. Termal kesme, elektrik kablosundan  ve mahfazanın içinden geçen iki telden birine bağlanacaktır .
 3. Toz, saç ve diğer kalıntıların iç bileşenlerini temizlemek için dikkatlice havalandırın. Isıtma ünitesindeki hassas eleman kablolarına zarar vermemeye dikkat edin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi