Anasayfa / Elektronik / Televizyon Çalışmıyor Arıza Hata Giderme

Televizyon Çalışmıyor Arıza Hata Giderme

Televizyon Çalışmıyor Arıza Hata Giderme TV’nizdeki sorunların giderilmesine yardımcı olan bir örnek bilgi makalesidir. TV’niz bir dizi nedenden ötürü operasyonel olabilir. Davanızdaki kök nedenini belirlemek için lütfen buradaki talimatları izleyin.

Televizyon Çalışmıyor

Adım 1. TV’nizin prize takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Takılı değilse, lütfen 10. adıma geçin.

Adım 2. Takılıysa, TV’nin önündeki küçük kırmızı LED ışığının yandığını kontrol edin. Bu kırmızı LED ışığı yanmazsa, lütfen Adım’a geçin. 11.

Adım 3. Kırmızı LED yanıyorsa, TV’yi uzaktan kumanda ile açmaya çalışmalısınız. Bunu yapmak için lütfen uzaktan kumandanın üstündeki kırmızı düğmeye basın. TV açılmazsa, 6. Adım’a geçin.

Adım 4. TV açılırsa ve iyi çalışıyorsa, bir donanım sorununuz olmayabilir.

Adım 5. Diğer yandan, TV açılırsa ancak boş bir ekran veya bulanık ekran gösterirse, video sinyalinin TV’ye ulaşmamasıyla ilgili bir sorun olabilir ve bu durumun ayıklanması gerekir. Bu yazı kapsamında değil .

Adım 6. TV kırmızı LED ışığı yanıyorsa, ancak uzaktan kumandayla açılmazsa, düzgün çalışmayan uzaktan kumanda da olabilir. Bunu bulmak için, lütfen TV’nin açılıp açılmadığını görmek için TV’nin önündeki güç düğmesine basarak TV’yi manuel olarak açın.

Adım 7. Manuel güç açma çalışırsa, televizyonun iyi olduğuna benziyor, atlayın ama uzaktan kumandayla ilgili bir sorun var. Uzaktan kumanda bozuk olabilir ya da sadece bataryası ölmüş olabilir. Daha fazla hata ayıklamak için, uzaktan kumandanın pilini değiştirmeli ve uzaktan kumandayla TV’yi açmaya çalışmalısınız.

8. Adım. Eğer TV, bataryayı yenisiyle değiştirdikten sonra uzaktan kumanda ile çalışıyorsa, o zaman Uzak bataryanız suçluydu. TV’niz iyi görünüyor. İyi eğlenceler!

9. Adım. Ancak, TV pili değiştirdikten sonra bile uzaktan kumandayla açılmazsa, uzaktan kumandanız kötüdür. Yerel TV mağazanızdan yeni bir uzaktan kumanda almanız gerekiyor.

10. Adım. TV’niz takılı değilse, lütfen prize takın. TV’nizin önündeki kırmızı LED ışığı yanıyorsa, prize taktıktan sonra yukarıdaki 3. adıma geçin.

Adım 11. Kırmızı LED ışığı yanmazsa, bunun birkaç nedeni olabilir. Önce elektrik fişinin gevşek olmadığını doğrulayalım. Bunu yapmak için lütfen tamamen prize takılı olduğundan emin olun. Düzgün takılı değil ve sadece takılıysanız, lütfen 2. adıma geçin.

Adım 12. Eğer elektrik fişi düzgün bir şekilde takılmışsa, ancak TV’nin önündeki kırmızı ışık yanmıyorsa, önce evinizde elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için – evinizdeki diğer elektrikli cihazların düzgün şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Değilse, 18. adıma geçin.

Adım 13. Diğer tüm elektrikli cihazlar evinizde düzgün çalışıyorsa, televizyonun prize takılı olup olmadığını kontrol etmelisiniz? Bunu yapmak için, TV’yi prizden çıkarmalı ve farklı bir sokete takmalısınız. TV’yi farklı bir duvar prizine takamazsanız, adım 15’e geçin. Aksi takdirde, TV’nin önündeki kırmızı LED’in yandığını kontrol edin. Öyleyse, 3. adıma geçin.

Adım 14. Eğer TV’nin önündeki kırmızı LED yanıyorsa elektrik prizini değiştirdikten sonra bile yanmıyorsa, televizyonunuzda bir donanım sorununuz olabilir ve servise bakmanız gerekecektir. merkezi.

Adım 15. Eğer TV güç akorunu bir sebepten dolayı farklı bir prize takamıyorsanız, o zaman aynı elektrik prizinde bir blender, ütü veya fön makinesi gibi başka bir elektrikli cihazı takmaya çalışmalısınız. TV takılı. Bunun bilinen iyi bir cihaz olduğundan ve doğru şekilde taktığınızdan emin olun. Cihaz, TV’nin takılı olduğu elektrik prizine takıldığında iyi çalışıyorsa – bu sorun TV’nizde değil – güç soketinde olduğu anlamına gelir.

Adım 16. Güç soketini değiştirmek için – lütfen talimatları izleyin… Bu makalenin kapsamında değil .

Adım 17. Bununla birlikte, eğer adım 15’te tarif edilen test başarılı olduysa, yani TV’nin takılı olduğu ince prizle aynı güç prizine bağladığınız yeni cihaz, bu durumda güç soketinin iyi olduğu anlamına gelir. donanım sorunu ve servis merkezine bakılması gerekecek.

Adım 18. Evinizde bir güç sorununuz varsa ve tüm elektrikli aletler çalışmıyorsa, TV de çalışmaz – elektrikli cihaz olduğu için. Gücün ne zaman eve geleceğini tahmin edebilmek için lütfen yardımcı şirketinize başvurun.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi