Anasayfa / Ev Aletleri / Tost Makinesi Çalışmıyor Arızaları Ve Çözümleri

Tost Makinesi Çalışmıyor Arızaları Ve Çözümleri

Tost Makinesi Çalışmıyor Arızaları Ve Çözümleri Genel tost onarımları, mandal tertibatının bakımını yapmak, şasiye servis vermek, termostatı tekrar kalibre etmek ve solenoide bakım yapmaktır.

Tost Makinesi Çalışmıyor

Mandal Grubunun Bakımı: Taşıma ve mandal, pop-up tost makinesinin çalışması için hayati önem taşıyan unsurlardır. Düzgün çalışmazlarsa, ekmek veya başka gıda ürünleri ısıtılacak konumda tutulabilir. Mandalı temizlemek ve yağlamak için:

Tost Nasıl Onarılır?

Adım 1: Mandala erişmek için kolları, kolları ve bağlantı elemanlarını kaldırarak uç paneli çıkarın. Bazı modellerde, kolları, düğmeleri, kırıntı tepsisi kapağını ve bağlantı elemanlarını kaldırarak tüm kasayı sökün. Bağlantı elemanlarına genellikle ekmek kızartma makinesinin alt kısmından erişilir, ancak bazı modeller bunları plakaların altında ve kendinden yapışkanlı etiketlerin altında saklar.

Adım 2: Kapak çıkarıldıktan sonra, mandal aksamını, parçayı sıkıştıran bir gıda parçacığı veya gevşek kısım gibi bariz problemler olup olmadığını kontrol edin. Kırıntıları uçurmak için bir sıkıştırılmış hava kutusu kullanarak mandal alanını temizleyin.

Adım 3: Düzgün çalışmayı kontrol etmek için taşıyıcı kolunu yukarı ve aşağı hareket ettirin. Taşıyıcı sert hareket ederse, mandal kolunun hareket ettiği çubuğu dikkatlice yağlayın. Bir petrol yağlayıcısı kullanın, bunlardan herhangi birini yandaki elektrikli parçalardan almadığınızdan emin olun.

Adım 4: Sorunsuz çalıştığından emin olmak için mandalın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Mandalı dikkatli bir şekilde bükmeniz gerekebilir, bu nedenle düzgün bir şekilde yakalanır.

Kasanın Bakımı: Bir tost makinesinin içindeki mekanizmanın çoğu, şasi adı verilen bir çerçeveye monte edilir. Isıtma elemanları da dahil olmak üzere birçok iç parçayı onarmak veya değiştirmek için kasayı tost makinesinin kabuğundan çıkarmanız gerekir. Topuzları, kolları ve bağlantı elemanlarını çıkararak tost makinesini sökün, ardından kabuğu dikkatli bir şekilde gövdeden kaldırın.

Bazı tost makineleri, şasiyi tamamen kaldırabilmek için güç kablosunu dahili olarak ayırmanızı gerektirir. Ekmek kızartma makinenizin sorununa bağlı olarak, tüm şasiyi veya yalnızca bir veya iki bileşeni değiştirmek isteyebilirsiniz.

Bir Termostatı Yeniden Ayarlama: Bir pop-up tost makinesindeki termostat, ısıtma elemanlarının ekmeği ne kadar sürede doldurmasını istediğinizi belirtmek için hayati bir işlev görür. Tost cihazınız ayarınızı görmezden geliyorsa, termostat ayarsız olabilir. Tost makinesini yeniden kalibre etmek için,

Adım 1: Gıda parçacıklarının mekanizmayı sıkışmadığından veya elektronik aksamı kısa devre yapmadığından emin olmak için tost makinesini temizleyin.

Adım 2: Termostatı yeniden kalibre etmek için tost makinesinin soğuk olduğundan emin olun, üstte ters çevirin ve kırıntı tepsisi kapağını açın.

3. Adım: Çoğu birimde, kontrol ünitesinden bir braket

düğme görünecektir. Bu brakette, termostatı yeniden kalibre etmek için döndürülebilen bir ayar düğmesi, vida veya somun olacaktır. Desteği solenoid anahtarına doğru hareket ettirmek, genellikle kızartma döngüsünü kısaltır ve solenoid anahtardan uzağa hareket ettirmek, döngüyü uzatır. Eğer tost ise döngüyü kısaltabilirsin

Tost çok açıksa çok karanlık veya döngüyü uzatın.

Adım 4: Tost makinesini kapatın, yerine takın ve ayarın doğru olup olmadığını belirlemek için bir parça ekmek doldurun. Termostatı ayarlamak sorunu çözmezse, termostatı veya tost makinesini değiştirmeyi düşünün.

Bir Solenoidin Bakımını Yapma: Termostat solenoidi çalıştıran bir düğmeyi aktifleştirir. Solenoid mandalı serbest bırakır. Eğer tost makinesiniz tost yakarsa veya şaryoyu serbest bırakmak istemezse, solenoid şalterin veya solenoidin kendisi arızalı olabilir. Solenoid anahtar termostatın yakınında bulunur ve kırıntı tepsisi kapağının açılmasıyla erişilebilir. Bir süreklilik test cihazı ile test edin. Arızalıysa, çıkarın ve yeni bir anahtarla değiştirin.

Solenoid, tost makinesinin bir ucunda mandalın yakınında bulunur. Erişmek için uç kapağı veya kabuğu çıkarın. Solenoidi bir süreklilik test cihazı ile test edin ve arızalıysa değiştirin. Solenoid veya anahtar vidalardan ziyade perçinlerle kurulmuşsa, tüm şasiyi veya tost makinesini değiştirmeyi düşünün. Perçinli parçaların özel aletler olmadan çıkarılması ve değiştirilmesi zordur.

Tost tamirinde ustalaştığını mı düşünüyorsun? Bu bilgiyi alın ve tost makinesi fırınlarını düzeltmek için kullanın. Bir sonraki sayfadaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi