Anasayfa / Ev Aletleri / Tost Makinesi Isınmıyor Isıtma Arızaları Çözümleri

Tost Makinesi Isınmıyor Isıtma Arızaları Çözümleri

Tost makinesi Isınmıyor Isıtma Arızaları Çözümleri Tost makinesi veya sandviç ızgara, her evde ve her tesiste kullanılan ortak elektrikli ev aletidir. Günlük elektrikli aletlerdir.

Farklı marka ve modellerdir. Bunların hepsinde ortak olan bir şey, ısıtma elemanı ve bazı önceden ayarlanmış veya seçilebilir sıcaklık aralıklarında çalıştırılan bir çeşit sıcaklık kontrol anahtarıdır. Isıtma elemanı hat gücüyle ısıtılır ve istenilen sıcaklığa ulaşıldığında kapatılır. Bu şekilde ızgara veya ısıtma plakası ısıtılır ve oraya konan tost da bu sıcaklık ile kızartılır veya ısıtılır.

Tost makinesi Isınmıyor

Sandviç üreticileri ya da sandviç ızgaraları güvenilir ekipmanlardır ancak bazı zamanlar sorun yaratırlar. Sonuç, ısıtma ızgarası veya ısıtma plakası değildir. Normalde elektriksel bağlantı problemi veya sıcaklık kontrol anahtarı problemi vardır. Isıtma elemanı arızası da mümkündür,

ancak bu nadir bir hatadır. Yani bir ızgara veya sandviç üreticisi iyi bir ısıtma elemanına sahipse, fakat bir miktar bağlantı veya sıcaklık problemi varsa, bunlar onarılabilir ve tekrar hayata döndürülebilir.

Bazen üreticiler, çok az elektriksel dalgalanma veya yaşlanma ile çok kolay bir şekilde kusurlu olan ürünler yapıyorlar. Bu tür bir tasarımın amacı, onarım veya ürün kullanımında bayilik para kazanımı sağlamak ve böylece biriminden birinin kötü gitmesi durumunda müşterinin yeni bir birime gitmesidir.

Silikonlu tip sigortalar artık günlerce kullanılan elektrikli cihazlarda yaygın bir örnektir. Silikon sigortalar çok hassas ve hızlı üfleme tipidir.Herhangi bir sebepten dolayı sigortanın mevcut değeri aşılırsa, çok çabuk erir ve sonuçta cihaz çalışmayı durdurur.

Böyle bir durumda müşteri tamir için bayiye danışır ya da sadece birimden geçer ve yeni bir tanesine gider. Yani her iki durumda da böyle şirketler para kazanıyor. Çoğu insan elektrikli eşyaların veya cihazların nasıl onarılacağını bilmezler ya da yanmış iç sigortalar gibi küçük bir arıza elde ederse bile onları tamir etmezler.

Böyle bir durumda paralarını boşa harcıyorlar, çünkü bu tür ürünler çok küçük ya da hiç parasız ve 10 ila 20 dakika gibi kısa bir sürede evde tamir edilebilirler! Bu nedenle, bu tür eşyaları çoğu durumda tamir etmek, para kazanmak ve iyi ve çalışan bir ekipman çöpü üretmemek için en iyi seçim olabilir.

Aşağıdaki resimlerde, birkaç gün önce gerçekleştirdiğim böyle bir birimin tamirini gösteriyorum.
sandviç ızgara veya sandviç üreticisi. Ev Master. HM-320
Böyle bir işi yürütmek için fillips tornavida, pense, kesici, burun pense, havya ve multimter gibi birkaç araç gereklidir.
Onarım işini gerçekleştirmek için gerekli araçlar.
Tüm dört dış gövde vidasını bulun. Onları söküp çıkardıktan sonra ürünü geri takmak için bunları söküp çıkarınız.
Bir tornavida kullanarak tüm harici gövde vidalarını bulun ve açın.
İç altı vidayı bulun ve bunları sökün. Vidaların sıfırlanması ile yanlarında bulundurun.
Kapakları çıkarmak için iç ısıtma plakası vidalarını açın.
Tüm vidaları çıkardıktan sonra her iki kapağı da açın, orada bağlantıları bulun.
ayrılan kapsar.
Multimetre testi ile her iki eleman da süreklilik aralığında ve ölçüm cihazındaki bip sesiyle birlikte biraz ohmik değer elde etmelisiniz. Bu iyi öğeler gösteriyor. Eğer elemanlar açılırsa, ünite daha sonra tamir edilemez ve atılmalıdır. Fakat bizim durumumuzda her iki öğe de iyiydi, bu yüzden birim onarılabilirdi ve daha da ilerliyoruz.
Elemanı test etme.
Sıcaklık anahtarını kontrol edin. Ünite soğukken sıfır ohm ve devamlılık göstermelidir.Ünite ısındığında ve önceden ayarlanmış sıcaklığa ulaşacağı zaman açılacaktır.
Sıcaklık anahtarının test edilmesi.
Güç kartını ve elektrik fişini kontrol edin, böylece pug’dan iç bağlantılara sürekliliği olmalıdır. İki ya da üç fiş fişini ve birleşik içindeki ilgili bağlantıları kontrol edin.
Kartı kontrol edin ve süreklilik için takın.
Herhangi bir telin kesilmiş olup olmadığını veya herhangi bir yerde yanmadığını kontrol edin. Bizim durumumuzda olduğu gibi bir spade konektörü aşınmış ve yanmıştı. Bu yüzden elemente akım geçmiyordu.
Arızalı bağlantıları bulun.
Ünite elemanlarına kapalı bulunan silikon sigortayı kontrol edin ve sigortanın elemanlara güç sağlayın. Sigorta iyi ise sürekliliği göstermelidir. Kötü ya da yanmış sigortanın sürekliliği olmayacaktır.
Süreklilik için sigortayı kontrol edin.
Dürüstlük ve sıkı sabitleme için diğer spade konektörlerini de kontrol edin. Sigortayı, 10 Amper’lik bir sigorta olduğu için iki tür kabloyla yeniden döşeyin. Bu tür bir yedek sigorta kolayca mevcut değildir.
Sigortayı iki tür bakır telle yeniden hizalayın.
Gelecekte herhangi bir bağlantının kopmasını önlemek için yeniden sigortalanmış sigortanın iki tarafını lehimleyin.
Yeniden bağlanmış sigortanın iki tarafını lehimleyin.
Eski yanmış kürek konnektörünü değiştirmek için yeni bir küre konektörü kullanın.
Yanmış olanı değiştirmek için yeni küre konektörü kullanın.
Sıkma aletini kullanarak veya penseyi kullanarak maça konektörünü sıkın ve sıkın.Gelecekte herhangi bir gevşek bağlantıyı önlemek için bağlantı çok sıkı olmalıdır.
Kürek konnektörünü kıvırmak için kıvrım aracını veya penseyi kullanın.
Herhangi bir kısa devreyi önlemek için kürek konnektörünü fiber cam yalıtım kulpunu kullanarak sabitleyin.
Kısaltmayı önlemek için kürek konnektörünü cam elyafı kullanarak yalıtın.

Bağlantı bölgesini, kazıyıcı olarak küçük bir tornavida kullanarak pas ve kirden temizleyin.

Bağlantı bölgesinden pası atın.

Bağlantıyı diğer sayaç kısmındaki kürek konektörünü kaydırarak sabitleyin.

Maça konektörünü tezgah üzerindeki karşı parçasına kaydırın.
Üniteyi gç kaynağına takarak açın. Işık göstergesini kontrol edin, böylece ünitenin açık olduğunu göstermelidirler.
Üniteyi açmak. Gösterge ışıklarına bakıyorum.
Ünite sıcaklığını kontrol etmek için portatif termometre sıcaklık sensörünü ünitenin içine yerleştirin.
Birleşmenin sıcaklığını almak için taşınabilir termometre sıcaklık probunu yerleştirin.
Termometre üzerindeki sıcaklığın yükselmesi, ünitenin ısınmasını gösterir. Bizim durumumuzda olduğu gibi 65C’ye ulaştı ancak zamanla daha da yükselecek.
Onarılmış birimin içindeki sıcaklık değişimini kısa bir süre için kontrol edin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi