Anasayfa / Ev Aletleri / Ütü Çalışmıyor Arızaları Hata Giderme

Ütü Çalışmıyor Arızaları Hata Giderme

Ütü Çalışmıyor Arızaları Hata Giderme Evdeki çamaşırlarınızı ütülemenize yardımcı olan yaygın olarak kullanılan bir ev aletidir. Bu cihaz birçok varyantta geliyor ve bir çok şirket bunu üretiyor. Bir problemle neredeyse hiç karşılaşmadığı doğru olmakla birlikte, bazılarının kusurlu hale gelebileceği veya bir kısmının ya da bir kısmının sorunları göstermeye başlayabileceği bazı durumlar vardır.

Ütü Çalışmıyor

Kesilebilecek başlıca sorunlardan biri demir presin çalışmadığıdır. Tabi ki, bu durumda cihaz gereksiz hale gelir. Eğer siz de çalışmıyorsanız demir pres konusuyla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki verilen nedenler ve çözümler faydalı olacaktır.

Sigorta atmış olabilir

NEDEN: Demir presin çalışmadığı en yaygın sebeplerden biri yanmış bir sigorta olabilir. Bazı durumlarda, ütü presinin sigortası yanar veya patlarsa, tamamen çalışmayı durdurabilir. Bu yüzden sorunu hızlı bir şekilde çözmek önemlidir.

ÇÖZÜM: Bu durumda, bunun için tek çözüm sigortayı kontrol ettirmek ve ardından bir profesyonel tarafından değiştirmektir.

buharlı demirin sigortası

Tüm güç kablolarını kontrol edin

NEDEN: Tek bir güç kablosunda bile bir sorun varsa, ütü makinesinin çalışmadığı durumlar ortaya çıkabilir. Arızalı veya gevşek bağlanmış kablolar teknik sorunlara neden olabilir ve cihazın çalışmasına izin vermeyebilir.

ÇÖZÜM: Bu nedenle, tüm güç kablolarının iyi çalıştığından veya hangisinin olmadığını bildiğinden emin olmak için, ütünün arkasındaki kapağı açmanız ve sonra fişe takmanız gerekir. Elektrik çarpmalarına maruz kalmamak için güvenlik önlemlerini uyguladığınızdan emin olun. Duvardaki soketten gelen kabloların hepsinin güce sahip olduğunu kontrol edin. Kabloların sürekliliğini kontrol etmek için bir multimetre kullanabilirsiniz. Kablolarla ilgili bir sorun varsa, bunları değiştirmelisiniz.

demir kablolar

Isıtma elemanı arızalı olabilir

Neden: Çalışmayan demir presin bir başka nedeni hatalı bir ısıtma elemanı olabilir.

ÇÖZÜM: Bunu kontrol etmek için bir multimetre kullanın ve ısıtma elemanının uçları arasındaki sürekliliği kontrol edin. Süreklilik olmadığını gözlemlerseniz, eleman ölür ve kendiniz için yeni bir demir almak için bir seçenek yoktur. Ancak sürekliliği olması durumunda, elemanla birlikte seri olarak bağlanan diğer bileşenlerin sürekliliğini kontrol etmeniz gerekir.

Isıtma elemanı

Arızalı termostat

Neden: çalışmıyor demir pres için başka bir nedeni hatalı termostat olabilir. Termostat, sıcaklığı kontrol eden ve ısınmayı kesmek için sıcaklığın yüksek olup olmadığını algılayan bir demirin parçasıdır.

OKUYUN:   giysi gelen demir izleri kaldırmak için ipuçları

ÇÖZÜM: Termostat kadranını farklı ayarlara döndürmeyi deneyin ve ısıtmadaki değişikliği kontrol edin. Herhangi bir değişiklik olmadığını veya kadranın düzgün çalışmadığını tespit ederseniz, termostat arızalı olabilir. Termostat arızalıysa, kolayca değiştirilir.

hatalı termostat

Ütü çalışmayan bu yaygın nedenlerin yanı sıra, cihazın güç kaynağına sıkıca takılı olduğundan emin olmalısınız. Arızanın nedenini kendi başınıza kontrol edebiliyor olmanız, ancak parçaların değiştirilmesi gibi belli şeyleri kontrol etmeniz gerekiyorsa, profesyonellerle iletişime geçmeniz gerekebilir. Diğerleri arasında çalışmayan ütü gibi demirle ilgili herhangi bir konu için Bay Right ile temasa geçebilirsiniz .

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi