Anasayfa / Ev Aletleri / Ütü Tabanı Isınmıyor Arızaları Çözümleri

Ütü Tabanı Isınmıyor Arızaları Çözümleri

Ütü Tabanı Isınmıyor Arızaları Çözümleri Sigortanın iyi olduğunu kontrol edin. Tamamsa, ütünün arkasındaki kapağı açın. Ütüyü takın. Elektrik çarpmamasına dikkat edin. Duvardaki soketten gelen kabloların güce sahip olduğunu kontrol edin. multimetrenin kablolarını canlı ve nötr olarak yerleştirin ve ülkenize bağlı olarak 240V veya 110v’yi kontrol edin. Buradaki herhangi bir güç kablosu yoksa sorun olabilir.

Ütü Tabanı Isınmıyor

Burada güç varsa, gücü açın ve soketi çıkarın. Üst kapağı açın, ısıtma elemanını göreceksiniz. Elemanın uçları arasındaki sürekliliği kontrol edin, Süreklilik yoksa eleman ölür ve yeni bir demir almanız gerekir. Sürekliliği varsa, seriye bağlı diğer bileşenlerin sürekliliğini kontrol edin. Bazı modellerde ütünün aşırı ısınmasını önlemek için bir limit termostatı bulunur.

 

Ütü Çalışıyor Tabanı Isınmıyor

Bu, sürekliliği olmayan, kesilmiş ve atlayan bir santimetre uzunluğunda küçük bir direnç gibi görünüyor. Ana kontrol termostatının arızalanması durumunda yüksek sıcaklık algıladığında arıza yapan bir emniyet cihazıdır. Bir yedek parçayı bulabilirseniz, bir parça bulamazsanız, onu kullanabilirsiniz ve ana termostatın başarısız olmadığını umuyoruz.

 

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi