Anasayfa / Elektronik / XBOX 360 Sorun Giderme

XBOX 360 Sorun Giderme

XBOX 360 Sorun Giderme Microsoft tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş bir video oyun konsoludür. İlk olarak 15 Kasım 2001’de perakende satışa çıktı.

XBOX 360 Sorun Giderme

Bu oyun konsolu kullanıcılar arasında çok popüler. XBOX 360 Sorun Giderme Bu konsolların arızalanması durumunda, her kullanıcı aşağıdaki sorun giderme tablosuna başvurabilir.

Xbox 360 Yavaş Performans Çözümü

Xbox Live’a bağlanabiliyor, ancak Xbox Live’da oyun oynarken yavaş performans veya gecikmeyle ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz?

XBOX 360 Sorun Giderme Öyleyse, birkaç soruya cevap verin ve biz de bu sorunu düzeltmek için bazı çözümler deneyelim.

Bağlantınızla ilgili sorun gidermeye başlamadan önce Xbox Live Durumu sayfasındaki hizmet uyarılarını kontrol edin veya bu sayfanın üstünde bir Xbox Live hizmet uyarısı görünüp görünmediğine bakın. Herhangi bir hizmet uyarısı varsa, sorun gidermeye başlamadan önce hizmet tekrar kullanılabilir hale gelene kadar bekleyin.

Not Xbox Live Bağlantı Testini yaptıysanız ve hata mesajı görüyorsanız bağlantı hatanızı gidermek için Xbox 360 Bağlantı Hatası Çözümü’nü kullanın.

Xbox hız testini çalıştırın

Xbox 360 ağ istatistiklerini kontrol ederek konsolunuzun internet bağlantı hızını doğrulayın:

  1. Oyun kumandanızdaki Kılavuz düğmesine basın, Ayarlar‘a gidin ve ardından Sistem Ayarları‘nı seçin.
  2. Ağ Ayarları‘nı seçin.
  3. Kablosuz ağınızın adını seçin.
  4. Ağ İstatistikleri‘ni seçin.

Ağ bağlantısı testi tamamlandıktan sonra, Ağ Durumunuz‘da gösterilen sonuçlara dayanarak aşağıdaki bilgileri yazın:

  • Gecikme süresi
  • Yükleme hızı
  • İndirme hızıNot Ağ bağlantınızı test ederken bir hata mesajı alıyorsanız, bağlantı hatasını gidermek için, bkz. Xbox 360 Bağlantı Hatası Çözümü.Not Bu bilgileri ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmak, daha sonra ISS’nize başvurmanız gerektiğinde size kolaylık sağlayacaktır.

Hız testi sonuçlarınızı şu hızlarla karşılaştırın, en iyi bağlantı deneyimi için minimum gereksinim olarak şunlar tavsiye edilmektedir:

Çevrimiçi oyun SD video akışı HD video akışı
Gecikme süresi 150 milisaniyeden
daha az
150 milisaniyeden
daha az
150 milisaniyeden
daha az
Yükleme hızı 0,5 Mb/s Mevcut Değil Mevcut Değil
İndirme hızı 3 Mb/s 1 Mb/s 3,5 Mb/s

“Onaylı” bir deneyim için, bunların bir oyuna ve uygulamaya yönelik en düşük gereksinimler olduğunu lütfen unutmayın. Bağlantı hızınız yükseldikçe, deneyiminiz de iyileşecektir.

Bağlantı hızınız, gerçekleştirmeye çalıştığınız işlem için önerilen en düşük standartları karşılıyor veya aşıyor mu?

XBOX sorun giderme

SORUN  

 

ÇÖZÜM

Güç yok Uygun bir güç kaynağınız olduğunu doğrulayın ve duvar priziyle güç kaynağı ile güç kaynağı ve konsolu arasındaki tüm bağlantıları kontrol edin. Konsol açıkken konsol kapalı ve yeşil olduğunda güç kaynağı ışığı sarı renkte yanmalıdır.
Farklı bir elektrik prizini deneyin ve herhangi bir güç şeridini atlayın. Belirli bir düğmenin sorun olup olmadığını belirlemek için konsol güç düğmesini, çıkarma düğmesini ve denetleyici Xbox Kılavuzu düğmesini kullanarak konsolu açmayı deneyin.
Hiçbir resmi Uygun AV kablosunu bağlayın. TV yi aç. Xbox 360 oyununu görüntüleyen TV için video girişini (veya VCR veya DVD oynatıcı gibi diğer bağlı bir AV cihazı) seçin. Video girişi için ortak isimler Giriş Seçme AUX, Line In içerir. TV’nize veya AV alıcı tipinize bağlı olarak Hat, Giriş, Giriş Kaynağı ve EXT. Daha fazla bilgi için TV’nize veya AV cihaz kılavuzuna bakın.Birlikte verilen AV kablosunu ve bir HDMI AV kablosunu aynı anda konsola bağlamayın.

Görüntü ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin. Disk tepsisindeki diskleri çıkarın ve konsolunuzu kapatın. Ardından konsolu tekrar açmak için oyuncuların kumandasındaki Xbox Kılavuz tuşunu basılı tutun. Başladığı anda, sağ tetiği çekerken Y düğmesine basın ve basılı tutun. Konsolunuz varsayılan ekran ayarlarına dönecektir.

Ses yok AV bağlantısını kontrol edin. Dijital ses kullanıyorsanız, alıcının açık olduğundan ve konsolun ses ayarlarındaki çıkışın doğru ayarlandığından emin olun. Birlikte verilen AV kablosunu ve HDMI AV kablosunu aynı anda konsola bağlamayın.Bir AV alıcısı veya dijital ses (S / PDIF) kullanıyorsanız, standart sesi doğrudan TV’nize bağlamayı deneyin.
Kötü Kaliteli Ses AV bağlantısını kontrol edin (bkz. “TV’nize ve Ses Sisteminize Bağlanma”). Dolby * Dijital sesini sadece Dolby Digital’i destekleyen ses sistemlerinde çalın. Sisteminiz veya TV’niz tarafından desteklenen ses çıkışını seçin: stereo hoparlörler için stereo veya Dolby® Surround, mono hoparlörler için mono. Ses sadece bir hoparlörden geliyorsa, tüm ses kablolarının doğru bağlandığını kontrol edin.
Oyun, Film veya Müzik Başlamaz Sadece desteklenen diskleri oynatın (Xbox 360 oyunları, ses CD’leri ve DVD filmleri). Diski temizleme Diski tamamen yerleştirin ve disk tepsisini kapatın. Xbox Dashboard’u atlamak ve diskleri otomatik olarak başlatmak için başlangıç ​​konsolu sistemi ayarını değiştirin.
Disk Çıkarılmıyor Konsolunuzu güçten ayırın ve yatay olarak yerleştirin. Düzleştirilmiş bir kağıt klipsi, konsolun sol tarafındaki yuvarlak deliğe, havalandırma duvarları arasında öne doğru yerleştirin. Tepsi hafifçe çıkarılır ve tepsiyi el ile tamamen dışarı çekebilirsiniz.
Güç Işığı Yanıp Söner Konsol açıkken konsol güç düğmesi sürekli yeşil yanmalı ve çıkarma düğmesine bastığınızda yanıp sönmelidir. İşletim sırasında farklı şekilde yanıp sönüyorsa, şu adımları izleyin:
• Kırmızı yanıp sönüyor: Konsol çok sıcak ve soğuyana kadar oyun oynamayacaktır. Konsolu, diğer ısı kaynaklarından uzakta iyi havalandırılan bir alana yerleştirin ve tüm delikleri açın. Soğuduktan sonra, yanıp sönme duracak ve konsol çalınabilir. Daha fazla bilgi için, bkz.”Xbox’ınızı Konumlandırın.”
• Sabit kırmızı: Sorunu düzeltmek için ekrandaki yönergeleri izleyin.
• Koyu kırmızı, ekran üstü talimat yok: Servis gerektiren dahili sorun. Servis istemek için www.xbox.com/support adresini ziyaret edin.
Kablosuz Denetleyici Çalışmıyor . Daha sonra, kablosuz kumanda açmak için konsola bağlamak için Xbox Rehber düğmesine basın ( “Ek Kontrolörleri bağlayın” bölümüne bakınız)
bağlanırken ışıklar 15 saniyeden uzun patinaj yaparsa:
• yakın konsola denetleyici hareket ettirin.
• emin olun piller taze
• Konsol ve denetleyiciyi dosya dolapları ve buzdolapları gibi büyük metal nesnelerden en az üç metre uzakta tutun
• Konsol veya denetleyici üzerindeki metalik süslemeler veya etiketler, kablosuz denetleyici performansını engelleyebilir, süsleri çıkarın ve yeniden bağlanmayı deneyin. .
• konsolun ön denetleyicisi yönünde konumlandırılmış ve uzak yakın duvarlardan olduğundan emin olun.
• Kablosuz telefonlar (2,4 GHz), kablosuz LAN’lar, kablosuz video vericileri, mikrodalga fırınlar, bazı cep / cep telefonları ve Bluetooth kulaklıkları, denetleyicinin çalışmasını engelleyebilir. Bunları kapatın veya fişini çekin ve bağlanmayı tekrar deneyin.
• Başka hiçbir şey çalışmıyorsa, konsolunuzu kapatın, pilleri denetleyiciye tekrar takın ve yeniden takın, ardından denetleyiciyi konsola yeniden bağlayın.
Xbox LIVE veya Ev Ağına Bağlanamıyor Xbox LIVE veya ev ağınıza bağlanamıyorsanız, ağ ekipmanınızı
yeniden başlatın Ağ ekipmanınızı yeniden başlatmak için:
Konsolu ve ağ ekipmanınızı kapatın. Modem veya yönlendirici gibi bir ağ aygıtında güç düğmesi yoksa, güç bağlantısını kesin.
2. Bir dakika bekleyin.
3. Her ağ cihazını duvar prizinden sırayla açın. Çoğu ev ağında, sıra (1) modem, (2) yönlendirici, (3) Xbox 360 konsolu olacaktır. Bir sonraki açmadan önce her cihazın tam olarak çevrimiçi olmasını bekleyin.
4. Xbox Dashboard’dan Xbox LIVE bağlantınızı test edin.
Kablosuz ağ cihazınızın kapsama alanı içinde olduğundan ve kablosuz telefonlar gibi parazitli cihazların yakında bulunmadığından emin olun. Ayrıca, belirli ağ ayarlarınızın Xbox Dashboard sistem ayarlarına doğru bir şekilde girildiğini kontrol edin.
Xbox LIVE’a veya ev ağınıza hala bağlanamıyorsanız, daha fazla yardım için www.xbox.com/support adresini ziyaret edin.
Kulaklık çalışmıyor Kulaklıklı mikrofon seti ses çıkarmıyorsa veya sesinizi iletemiyorsanız:
• Kulaklıklı mikrofon setinin sıkıca takılı olduğundan emin olun.
• Ses kontrol düğmesini kullanarak ses seviyesini ayarlamayı deneyin.
• Sessiz anahtarın açık olmadığından emin olun.
• Xbox Kılavuzunda sesin kapalı olmadığından emin olun.
• Konuşurken bir düğmeye basmanız gerekip gerekmediğini belirlemek için oyun kılavuzunuzu kontrol edin.
Aksesuar çalışmıyor Bir aksesuar belirli bir oyun tarafından desteklenmiyorsa, aksesuar çalışmaz.
Oyunu Kaydedemiyorum Xbox 360 depolama aygıtı oyunu kaydetmek için yeterli boş alana sahip olmalıdır. İstenmeyen öğeleri depodan silin veya daha fazla alan için ek bir USB flash sürücü veya depolama aygıtı (ayrı satılır) takın.
Sabit Sürücü veya USB Flash Sürücü Depolama Aygıtı Olarak Listelenmemiş Sabit sürücünüz bir depolama aygıtı olarak listelenmemişse, önce başlayarak aşağıdakileri deneyin.
• Sabit sürücünün sabit sürücü yuvasına tam olarak yerleştirildiğinden ve kapağın değiştirildiğinden emin olun. Konsolu kapatın ve tekrar açın.
• Konsolu kapatın ve sabit sürücüyü çıkarın. Konsolu açın ve tekrar kapatın. Sabit sürücüyü tekrar takın, sabit sürücü kapağını yerine takın ve konsolu tekrar açın.
• Varsa, başka bir konsoldaki sabit sürücüyü deneyin veya sorunu belirlemek için konsolunuzdaki başka bir sabit sürücüyü deneyin.

Xbox F23-00097 – Oyun Konsolu sorun giderme

SORUN ÇÖZÜM
Güç yok Güç kablosunu bağlayın (bkz. Xbox Konsolunu Açma, sayfa 10).
Durum Göstergesi Işığı Sürekli Yanıp Söner Xbox video oyun sistemi açıkken durum göstergesi ışığı yeşil yanmalı veya çıkarma düğmesine bastığınızda yeşil renkte yanıp sönmelidir. Durum gösterge ışığı çalışma sırasında sürekli yanıp sönüyorsa, Xbox video oyun sisteminin dahili bir sorunu vardır:

• Sürekli yanıp sönen turuncu: Xbox konsolu çok sıcaktır ve soğuyana kadar oyun oynamayacaktır. Xbox konsolunu, diğer ısı kaynaklarından uzakta iyi havalandırılmış bir alana yerleştirin. Konsol soğuduğunda, yanıp sönme duracak ve Xbox video oyun sistemi çalınabilir. Daha fazla bilgi için, bkz. Xbox Konsolu için Yer Seçme, sayfa 7.

• Sürekli yeşil ve turuncu yanıp sönüyor: AV kablosu düzgün bağlanmamış. Bir TV’ye bağlanma sayfa 8’deki talimatlara göre bağlayın.
• Diğer tüm modeller: Dahili sorun servis gerektirir. Xbox Müşteri Desteğine, Yardım Gerekirse … sayfa 17 bölümündeki yönergelere göre başvurun.

Disk Tepsisi Açık Değil Güç kablosunu bağlayın (bkz. Xbox Konsolunu Açma, sayfa 10).
Güç düğmesine basarak Xbox konsolunu açın (bkz. Xbox Konsolu’ndaki Açma sayfa 10).
Oyun Başlamıyor Sadece lisanslı Xbox oyun disklerini oynatın (bkz. Oyunlar ve Müzik Çalma sayfa 12).
Diski etiketi yukarı bakacak şekilde yerleştirin ve disk tepsisini kapatın (bkz. Oyunlar ve Müzik Çalma sayfa 12).
Diski temizleyin (bkz. Xbox Video Oyunu Sistemini Temizleme sayfa 15).
Hiçbir resmi Uygun AV kablosunu bağlayın (bkz. TV’ye bağlanma sayfa 8).
TV yi aç.
Xbox oyununu görüntüleyen TV’deki video girişini (veya bir VCR’ye bağlıysa VCR’yi) seçin. Video girişi için ortak adlar, TV veya VCR türüne bağlı olarak Giriş Seç, AUX, Hat Girişi, Hat, Giriş, Giriş, Kaynak veya EXT’dir. Daha fazla bilgi için TV’nize veya VCR kılavuzunuza bakın.
Sadece desteklenen disk türlerini oynatın (Xbox oyunları, ses CD’leri; bkz. Oyunlar ve Müzik Çalma sayfa 12).
Resmi iyileştirmek için TV ayarını yapın.
Kötü Kaliteli Resim Diski temizleyin (bkz. Xbox Video Oyunu Sistemini Temizleme sayfa 15).
Ses yok AV kablosunu düzgün şekilde takın (bkz. TV’ye bağlanma sayfa 8).
Televizyondaki ses seviyesini kontrol edin ve TV’nin sesini kapatın (TV kullanım kılavuzuna bakın).
Doğru ses çıkışını seçin (bkz. TV’ye bağlanma sayfa 8).
Sadece desteklenen disk türlerini oynatın (Xbox oyunları, ses CD’leri; bkz. Oyunlar ve Müzik Çalma sayfa 12).
Sesi iyileştirmek için TV ayarını yapın.
Kötü Kaliteli Ses Diski temizleyin (bkz. Xbox Video Oyunu Sistemini Temizleme sayfa 15).
Dolby® Digital sesini sadece Dolby Digital’i destekleyen hoparlörlerde çalın.
Sisteminiz veya TV’niz tarafından desteklenen ses çıkışını seçin (Stereo hoparlörler için Stereo veya Dolby® Surround, mono hoparlörler için Mono). (Bkz. Ses, Görüntü ve Diğer Ayarlar, sayfa 11).
Xbox Denetleyici veya Çevresel Çalışmıyor Xbox Controller’ı herhangi bir kontrol portuna bağlayın (bkz. Xbox Kontrol Cihazlarını Bağlama, sayfa 9).
Satır içi serbest bırakma dahil denetleyici bağlaçlarının sıkıca bağlandığından emin olun (bkz. Xbox Denetleyicileri Kullanma, sayfa 9).
Bu logoya sahip yalnızca Xbox uyumlu çevre birimleri kullanın:
Microsoft’un Xbox çevre birimlerinin bir listesi için, bkz. Xbox Çevre Birimleri, sayfa 2.
Xbox oyununun Xbox video oyun sistemine bağlı herhangi bir isteğe bağlı çevre birimini desteklediğinden emin olun. Belirli bir oyun tarafından bir çevre birimi desteklenmiyorsa, oyun oynatılamayabilir.
Oyun Kaydedilemiyor Xbox sabit diski veya bellek ünitesi oyunu kaydetmek için yeterli boşluğa sahip olmalıdır. Boş alan nasıl hakkında bilgi için, bkz. Bellek Yönetimi sayfa 14.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi