Anasayfa / Beyaz Eşya / Yanmış fırın nasıl temizlenir daha kolay ve daha ucuz

Yanmış fırın nasıl temizlenir daha kolay ve daha ucuz

Yanmış fırın nasıl temizlenir daha kolay ve daha ucuz Pişmiş bir fırını iyice temizlemek için , her zaman kafanızı fırında fırçalamak için saatler harcamanız gerekmez. Fırında yanmış kirleri kolayca çıkarabilen birkaç basit ev çözümü vardır. Bununla birlikte, bu ev ilaçlarının çoğunun biraz zamana ihtiyacı vardır. Burada size basit ev ilaçları ile nasıl başa çıkacağınızı gösteriyoruz.

Fırında fırını adım adım temizleyin

  • kabartma tozu
  • sirke
  • mutfak süngeri
  • fırça
  • mikrofiber bez
  • Karıştırma kabı
  • kova

1. Temizleyici karıştırın

Kabartma tozuyla yapılan temizleyici için, önce sadece kabartma tozu su ile karıştırılmalıdır. Basit kirlilik için, kabartma tozu tek başına kiri gevşetmek için yeterlidir. Düzgün bir şekilde yağ lekesinde yakılır, ancak kabartma tozu karışımında hala küçük bir sirke ihtiyacı vardır .

2. kabartma tozu karışımı uygulayın

Bu karışımı ısıtıcının üstünde bile fırının tepesine uygulayabilirsiniz . Sadece doğrudan ısıtma elemanlarında kendinden karışık temizleyici vermemelisiniz. Bu nedenle, kütleyi bir fırça yardımıyla kire yaymak en iyisidir. Ancak, bazı ev hanımları sarı ev süngerleri tarafından küfür ve kabartma tozu damak ister.

3. Fırın tepsisini doldurun

Şimdi fırın tepsisini kenara ulaşana kadar suyla doldurun ve kabartma tozu ısıtırken fırında orta rayda bırakın. Buhar fırında tutulmalıdır, bu yüzden pozlama sırasında kapıyı kapalı tutmalısınız.

4. Sıcaklık ve süre

Deterjan karışımı düşük sıcaklıkta fırında bir saate kadar bırakılmalıdır. Sıcaklık 120 dereceyi geçmemeli ve 90 dereceden daha az olmamalıdır. Isıtma süresini biraz kısaltmak için fırın tepsisine de ılık su koyabilirsiniz.

5. Temizlik

İç sıcaklık, dokunmanız için yeterli miktarda düştüğünde, mikrofiber bez ve bol su ile yağları temizlemelisiniz.

İpuçları ve Püf Noktaları
Temel olarak, sıcak fırında buhar ile kullandığınız tüm ev ilaçlarını kolayca temizleyebilirsiniz. Ancak, sirke ve kabartma tozu kombinasyonu oldukça iyi ve kirlere dayanıklı olarak uygulanabilir. Prosedür sırasında diğer temizleyiciler tükenir, bu da fırının ve yan duvarların üstünü temizlemeyi çok daha zor hale getirir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi