Anasayfa / Çamaşır Makinesi Arızaları / Yıkama sonrası çamaşırlarda beyaz lekeler deterjan kalıntıları

Yıkama sonrası çamaşırlarda beyaz lekeler deterjan kalıntıları

SSSYıkama sonrası çamaşırlarda beyaz lekeler deterjan kalıntıları Yıkama döngüsünün sonunda giysiler üzerinde beyaz çizgiler varsa, büyük ihtimalle çözülmemiş deterjan olacaktır. Bazen onları süngerle çıkarabilirsin. Eğer yapamıyorsanız ve çamaşır makinenizde sadece bir durulama programı varsa, bunu kullanın veya deterjan kullanmadan tam bir yıkama döngüsüne koyun.

Bu lekeler neden olur?

Birkaç olası nedeni vardır

Aşırı yükleme: Eğer deterjan bazı uygun şekilde eritilmesi engelleyen çamaşır kıvrımları sıkışabilir çamaşır makinesinde çok çamaşır koymak ( çamaşır makinesi aşırı yüklenmesi? ). Tamburun içine yerleştirilmiş bir deterjan topu veya ağ kullanırsanız, tüm deterjanların düzgün bir şekilde dağılmasını engelleyen giysilerdeki kıvrımlara sıkışabilir. Çamaşırların üst kısmına ve tamburun arkasına yerleştirildiğinden emin olun.

Yeterli deterjan kullanmama: Bu, sezgiseldir, ancak yeterince koymazsanız, çözünmemiş deterjanla karıştırılabilecek bir beyazımsı kalıntı elde edebilirsiniz. Bunun nedeni, bazı deterjanların sert sudaki minerallerle reaksiyona girmesidir, bu yüzden suyu yeterince yumuşatmak için yeterli miktarda ihtiyacınız vardır. Her zaman kirlilik seviyesi ve suyunun sertliği için doğru miktarda kullanın.

Düşük su basıncı veya kirli dispenser çekmecesi Çözünmemiş deterjanBu sadece deterjanları sabunluk çekmecesine koyarsanız geçerlidir. Düşük su basıncınız varsa, tüm deterjanlar ilk yıkama dolgusunda tamburun içine kaçabilir. Bu, durulama sırasında bazılarının çekmecede bırakılmasına izin verebilir. Eğer bu oluyorsa ve su basıncını iyileştiremiyorsanız, çamaşırın üzerine bir deterjan haznesine (deterjan üreticileri tarafından) yerleştirmeye geçecektim.

Bu sorunu önlemek için başka bir alternatif de sıvı deterjana geçmek olabilir – ancak sıvı deterjan herhangi bir ağartıcı madde içermez ve yalnızca kullanıldığı takdirde çamaşır makinesinde kalıp ve dişe neden olabilir.

çorap üzerine beyaz çizgilerSoldaki fotoğraf, yıkandıktan sonra beyaz çizgilerle bir çift koyu çorap gösterir. Çizgilerin çıkarılması zor olabilir ve çamaşırlar başka bir yıkamaya ihtiyaç duyabilir. Yukarıdaki diğer resim, çorapları yıkamak için kullanılan çamaşır makinesinden gelen gerçek sabunluk çekmecesini göstermektedir ve bu deterjanın bir kısmı, muhtemelen eğirme sırasında, çamaşırların üzerine akmaktadır.

Ayrıca, bu çamaşır makinesinde sıcak ve soğuk bir dolgu vardır, bu nedenle deterjan çoğu yıkamanın her iki tarafına konursa, hala tamburun içinde yıkanır, ancak kullanıcı ana yıkama yerine ön yıkama bölümünde deterjan yerleştirir. yan. Bu bölme soğuk su ile yıkanır (ön yıkama ve durulama için), böylece durulama sırasında tambur içine akıtılan çözünmemiş deterjanın bitleriyle sonuçlanır. Deterjanı her zaman sabunluk çekmecesinin doğru tarafına, talimat kitabına göre yerleştirin.

Kapı contasından veya davuldan çamaşır yıkamaktan kaynaklanan

çizgilerBu fotoğraf yıkandıktan sonra çamaşırların üzerinde görünen çizgileri göstermektedir. Dikkatli bir inceleme, çizgilerin çözülmemiş yıkama deterjana göre daha fazla gunge’ye benzediğini gösterdi.

Kapı contası katının kaldırılması, kalın, kireç ve yağ ile kaplandığını ortaya çıkardı ve bu da bu çizgilerin kaynağıydı. Kullanıcı, yumuşak su alanından daha sert su alanlarına taşındıktan birkaç yıl sonra ciddi bir şekilde doz almaya devam ediyordu ve kireçlenmeyi ve yavaş yavaş büyümeyi önlemek için makineye yeterince deterjan koymuyordu.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi